Koro Kültürü Derneği 2016
View this email in your browser
                                             
 
İÇİNDEKİLER:
 
1. Yaklaşan Etkinlikler   
   
a. Eurochoir Seçmeleri (31 Mart)
    b. Frankfurt Musikmesse (5-8 Nisan)
    c. Dünya Ses Günü (10 Nisan)
    d. Festival di Primavera (20-29 Nisan)
    e. 5. SANSE
V İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali (4-7 Mayıs)
    f. Belgrad Uluslararası Koro Festivali (4-7 Mayıs)

2. Koro Kültürü Derneği 2020 Yılına Kadar Olan Hedefleri İçin Buluştu
3. 1. Pera Uluslararası Korolar Festivali ve Sevgi Her Şeydir Konserleri
4. Röportaj: Gürcü Sanat Evi Korosu Şefi İberya Özkan

1. Yaklaşan Etkinlikler 

a. Eurochoir Seçmeleri
 
Bu sene Eurochoir Türkiye seçmeleri derneğimiz tarafından düzenlendi. Avrupa'nın dört bir yanından yetenekli koristlerin katıldığı festivalin bu seneki şefleri İtalya'dan Lorenzo Donati ve Hollanda'dan Maria van Nieukerken. Festival konserleri performans becerilerinin gelişimi için farklı mekanlarda verilecek. Hollanda'nın Utrecht şehrinde düzenlenecek olan festivale 18-30 yaş aralığındaki tüm genç koristler davetli. Seçmeler için son tarih 31 Mart.
 
                                   
    
Eurochoir hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın
b. Frankfurt Musikmesse

 
 
Almanya'nın Frankfurt am Main şehrinde 5-8 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan Musikmesse'de müzik enstrümanları dünyasındaki yeni ürünler ve son trendler sergilenecek. Uluslararası müzik sektörü için önemli bir buluşma noktası olan Musikmesse zengin nota kaynaklarını sunacak olan pek çok yayıncıyı müzikseverlerle bir araya getirecek. Ürün tanıtım toplantıları, şarkı söyleme seansları ve konserlerin de yer alacağı Musikmesse müzik dünyasındaki yenilikleri keşfetmek isteyen müzisyenleri bekliyor. 

Detaylı bilgi için tıklayın
c. Dünya Ses Günü

          

Üsküdar Üniversitesi üçüncü kez Dünya Ses Günü'ne kapılarını açıyor. Ses, Konuşma ve Yutma Bozuklukları Derneği (SKYBD) ile birlikte gerçekleştirilecek olan bu etkinlikte konuk konuşmacılar "Profesyonel Sesin Eğitimi, Korunması ve Tedavisi" başlığı altında sesin sahnede doğru kullanımı, profesyonel ve mesleki açıdan sesin önemi ve hastalıklara karşı yapılması gerekenler ile ilgili görüşlerini paylaşacaklar. 10 Nisan tarihinde Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi Nermin Tarhan Konferans Salonu'nda gerçekleşecek olan sempozyumun proje koordinatörlüğünü Üsküdar Üniversitesi öğretim Görevlisi Prof. Dr. Kürşat Yelken üstleniyor. 

Daha fazla bilgili ve katılım için tıklayın
d. Festival Di Primavera
  
Bu yıl İtalya'nın Montecatini Terme, Toskana bölgesinde gerçekleştirilecek olan "Festival di Primavera" okul korolarını, çocuk ve gençlik korolarını ağırlıyor olacak. Feniarco ve Toskana Bölgesel Koro Derneği (ACT) tarafından organize edilen bu ilkbahar festivalinde 6-13 yaş aralığındaki çocuk koroları 20-22 Nisan'da, 14-19 yaş aralığındaki gençlik koroları 26-29 Nisan'da birbirinden yaratıcı ve eğlenceli atölyelerde buluşacak. Her yıl 1500 korist bu heyecanlı deneyimi yaşamak için Festival di Primavera'da birlikte şarkı söylüyor. 
 

Daha fazla bilgi için tıklayın
Başvuru formu için tıklayın
e. 5. SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali 
 
Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi bu sene de Sansev İstanbul Çoksesli Korolar Festivali'ni ağırlıyor. 4-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalin onur bestecisi Türk Beşleri arasında yer alan Ahmed Adnan Saygun olacak. Bu sene uluslararası bir boyuta taşınmış olan festivalin programı Nisan aynında açıklanacak. 

       
 
4. Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali 2016 Belgeseli'ni görüntülemek için tıklayın.
Festivale kabul edilen koroları görmek için tıklayın.
Festival hakkında daha fazla bilgi için tıklayın
f. Belgrad Uluslararası Koro Festivali 
 
   
 
Sırbistan'ın Belgrad şehrinde 4-7 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Belgrad Uluslararası Koro Festivali koristlerini bekliyor. Karma koroların yanı sıra kadın ve erkek korolarının katılımıyla gerçekleşecek olan bu festivalde seküler ve dini müziklerden oluşan performanslar sergilenecek. MEGA ART-SM Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan bu festivale katılan koristler Avrupa'nın en eski şehirlerinden birinde tarihi doku ve kültür eşliğinde müzik yapma fırsatını elde edecek.

          

Festival hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
Festivali düzenleyen dernek hakkında bilgi için tıklayın

2. Koro Kültürü Derneği 2020 hedeflerini belirlemek üzere buluştu

Koro Kültürü Derneği ailesi olarak derneğimizin üyeleriyle uzun bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantı çerçevesinde 2020 yılına kadar olan planlarımız ve hedeflerimiz üzerine fikir paylaşımlarında bulunduk. Uzun süren beyin fırtınaları sürecinde ortaya çıkan projeleri yakın zamanda siz takipçilerimizle paylaşacağız.

                       

3. 1. Pera Uluslararası Korolar Festivali ve 'Sevgi Her Şeydir' Konserleri

Arz Nova Korosu'nun şefi Kübra Şenyaylar 1. Pera Uluslararası Korolar Festivali'nin oluşumunu ve Sevgi Her Şeydir Konserleri'nin düzenlenmesi sürecini derneğimiz için anlattı.

         

Bu yazıyı okumak için tıklayın.                        

4. Röportaj: Gürcü Sanat Evi Korosu Şefi İberya Özkan

Gürcü Sanat Evi Korosu Şefi İberya Özkan ile Gürcü Sanat Evi, koronun kuruluş öyküsü ve Özkan'ın ileriye dönük projeleri hakkında bir röportaj gerçekleştirdik. Bu röportajın gerçekleştirilmesini sağlayan Nidal Aras, Yeliz Keskin ve Ada Kanbur'a teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

                        

Röportaj için tıklayın
Editör: Canan Özgür
Katkıda bulunanlar: Burak Onur Erdem, Kübra Şenyaylar, Nidal Aras, Yeliz Keskin, Ada Kanbur

Periyodik bültenlerimizi almak ve dernek hakkında duyurulardan haberdar olmak için lütfen tıklayın.
 
www.korokulturu.org
info@korokulturu.org


This email was sent to <<E-posta Adresi>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Koro Kültürü Derneği · Istanbul · Istanbul 34367 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp