Koro Kültürü Derneği 2016
View this email in your browser
                                             
 
İÇİNDEKİLER:
 
1. Yaklaşan Etkinlikler   
    a. Çoksesli Koro Eseri Yarışması
    b. DÇK Koro Şefliği Çalıştayı
    c. European Award for Choral Composers 
    d. Eurochoir   
    e. World Youth Choir 
    f. EC Junior Lyon

2. BAU Koro Okulu 
3. Avrupa Korolar Federasyonu Genel Kurulu, Utrecht 2016
4. Sing Me In Projesi
5. Folia Chorale Pangea Projesi 
6. Söyleşi: Victoria Liedberguis ve World Youth Choir

1. Yaklaşan Etkinlikler 

a. Çoksesli Koro Eseri Yarışması 

  
 
Devlet Çoksesli Korosu tarafından bir ‘Çoksesli Koro Eseri Yarışması’ düzenleniyor.  Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nce düzenlenecek olan bu yarışma, bestecileri nitelikli eserler vermeye teşvik etmeyi ve yeni bestecilerin yetişmesini sağlamayı hedefliyor. Yarışmada birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin, seçici kurul tarafından belirlenecek 5 esere de 2 bin 500'er lira mansiyon ödülü verilecek. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bütün bestecilerin bir eserle katılabileceği yarışmanın başvuruları, 27 Ocak 2017'ye kadar Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne yapılacak.

                                
 
Detaylı bilgi için tıklayın
Şartnameyi görüntülemek için tıklayın.
 
b.  DÇK Koro Şefliği Çalıştayı
   

                                   
Devlet Çoksesli Korosu geçen sene olduğu gibi bu sene de Ankara’da bir şeflik çalıştayı yapmak için kolları sıvadı. 6-11 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bu çalıştaya seçilen 6 aktif katılımcı bire bir şeflik derslerine katılacak ve Devlet Çoksesli Korosu’yla çalışma fırsatı elde edecek. Çalıştayın kapanış konserinde de birer eser yönetecek olan katılımcılar bireysel şeflik dersleri, şan dersleri, korrepetisyon ve eser analizi çalışmalarına katılabilecekler. Bu seneki eğitmen kadrosunda Paulo Lourenço, Cemi’i Can Deliorman ve Burak Onur Erdem’in de bulunduğu çalıştay yetenekli genç koro şeflerinin başvurularını bekliyor. Son başvuru tarihi 15 Aralık 2016.
 
Detaylı bilgi için tıklayın
Başvuru için tıklayın
c. European Award for Choral Composers


 
Avrupa Korolar Federasyonu her Europa Cantat Festivali'nde bir besteciye "Avrupa Koro Bestecisi Ödülü"nü sunuyor. Kazanan bestecilerin eserleri 2018’de Estonya’nın Tallinn şehrinde düzenlenecek olan Europa Cantat Festivali’nde seslendirilecek. İki farklı kategoride değerlendirilecek olan ödüle Türkiye'den Koro Kültürü Derneği aracılığıyla başvurabilirsiniz. Başvuru için son tarih 30 Nisan 2017 ve sonuçlar aynı yılın Eylül ayında açıklanacak.

                                
 
Detaylı bilgi için tıklayın.                  
d. Eurochoir


 
Önümüzdeki yıl Hollanda’nın Utrecht şehrinde 30 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Eurochoir 2017 yepyeni heyecanlarla yeni koristlerini çağırıyor. Maria van Nieukerken ve Lorenzo Donati’nin şefliğinde Hollanda’nın ve İtalya’nın koro müzik repertuvarından seçkiler 18-30 yaş aralığındaki genç koristleri bekliyor olacak. Performans yeteneklerini geliştirmek üzere provalar farklı mekanlarda yapılacak. Başvuruların son tarihi 30 Nisan 2017. Eurochoir Türkiye seçmeleri Koro Kültürü Derneği tarafından yapılacak. Seçmelere katılmak için takipte kalın.

                                

İletişim için: m.spanjers@zimihc.nl
Daha fazla bilgi için tıklayın
 
e. World Youth Choir 


Macaristan’ın şirin şehri Pecs Europa Cantat festivaline yaptığı başarılı ev sahipliğinden sonra şimdi de 2017 yılında gerçekleşecek olan Dünya Gençlik Korosu için hazırlık yapıyor. Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan ve Slovenya’ya da düzenlenecek olan turun ilk konseri Pecs’teki Kodaly Merkezi’nde olacak. 5-31 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan Dünya Gençlik Korosu’nun bir parçası olmak istiyorsanız dernek üzerinden yapılacak olan başvuru sürecini takip etmeyi unutmayın.

Detaylı bilgi için tıklayın
f. EC Junior Lyon
 
   
 
Fransa’nın Lyon şehri Europa Cantat Junior Festivali'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 13-20 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bu festival 8-18 yaş arası çocuk ve gençlik korolarına açık olacak. Başvuruların son günü 31 Ocak 2017 olan bu festivalde çeşitli ülkelerden gelecek olan eğitmenler dili İngilizce ya da Fransızca olan atölyeler düzenleyecek. Atölyelerin yanı sıra, ‘open singing’ler ve konserlerle dolu olan bu festival genç koristler için unutulmaz bir yaz vadediyor.
 
İletişim için: inscriptions@choralies.fr
Daha fazla bilgi için tıklayın

2. BAU Koro Okulu 

                          

BAU Koro Okulu 2017 sezonunu 9 öğrenciyle açtı. Bu sene üçüncüsü düzenlenen Koro Şefliği Sertifika Programı altı ay sürecek olan yoğunlaştırılmış eğitimi boyunca genç koro şeflerine şeflik dersleri, koro provaları, şan dersleri, seminerler ve konuk eğitmenlerle çalışmalar sunacak. Özel şeflik dersleri Cemi'i Can Deliorman ve Burak Onur Erdem tarafından verilecek olan bu program 2017'nin Mayıs ayında kapanış konseriyle son bulacak. Rezonans Oda Korosu'yla da çalışma fırsatı bulacak olan koro şefi adaylarını heyecanlı ve eğitici bir süreç bekliyor.

               

3. Avrupa Korolar Federasyonu Genel Kurulu, Utrecht 2016

             

Kasım ayında düzenlenen Avrupa Korolar Federasyonu Genel Kurulu'na Boğaziçi Caz Korosu'nu temsilen Masis Aram Gözbek'le birlikte katılan Gülüm İmrat gözlemlerini derneğimizle paylaştı. Yazıyı görüntülemek için tıklayın
      

4. Sing Me In Projesi


 
Koro Kültürü Derneği olarak Avrupa Komisyonu ve Erasmus + tarafından desteklenen heyecanlı bir projeye başlıyoruz. Genç göçmenlerin entegrasyon süreciyle ilgili ve 24 ay boyunca sürecek olan bu projenin detayları için tıklayın

5. Folia Chorale Pangea Projesi

Basel Gençlik Koroları Festivali'nin açtığı bir çağrıya Türkiye'den başvurup fon alan çok özel bir projenin öncüsü Koro Kültürü Derneği'ne Pangea'yı anlattı. Folia Chorale'nin genç şefi Zeynep Eren Kovankaya'nın bu yazısını görüntülemek için tıklayın

                     

Pangea Projesi'nin Youtube videosu için tıklayın

6. Söyleşi: Victoria Liedberguis ve World Youth Choir

Bu sene Dünya Gençlik Korosu'nun başkanlığına seçilen Victoria Liedberguis ile gerçekleştirdiğimiz röportajı okumak için tıklayın
 
Editör: Canan Özgür
Katkıda bulunanlar: Burak Onur Erdem, Emir Akın, Gülüm İmrat, Zeynep Eren Kovankaya

Periyodik bültenlerimizi almak ve dernek hakkında duyurulardan haberdar olmak için lütfen tıklayın.
 
www.korokulturu.org
info@korokulturu.org


This email was sent to <<E-posta Adresi>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Koro Kültürü Derneği · Istanbul · Istanbul 34367 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp