Copy
Novinky 11/2013
Vážení příznivci fair trade,

dovolujeme si Vám zaslat listopadové Novinky. Příjemné počtení!

Nové Fairtradové město, sbor i škola

V listopadu byly předány hned tři certifikáty, po jednom v každé kategorii. Pátým Fairtradovým městem v České republice se stal jihomoravský Hodonín. Na podpoře fair trade tu spolupracují zástupci města s místními nevládními a příspěvkovými organizacemi. Od paní Afii Owusu, zástupkyně kakaových farmářů z Ghany, pak titul převzal sbor ČCE z Volyně a ZŠ Most, Svážná. Počet Fairtradových církevních sborů se tak rozrostl na sedm a počet škol na šest. Více na www.fairtradovamesta.cz.

Fairtradové výrobky se již 25 let prodávají pod jednotným označením

Světové fairtradové hnutí oslavilo 25 let od vzniku holandské organizace Max Havelaar, která uvedla první logo označující fairtradové výrobky. Systém jednotného značení umožnil distribuovat toto zboží do široké obchodní sítě a vedl k rychlému rozvoji trhu s fairtradovými produkty. Známka FAIRTRADE® je dnes nejznámější a nejrozšířenější etickou známkou na světě. Roční obrat produktů označených zelenomodrým logem přesahuje 4,8 miliard euro a prodávají se v 125 zemích světa. Více na webu FLO nebo Fairtrade ČR.

Následky tajfunu na Filipínách

Ničivý tajfun zasáhl do životů tisíců lidí na Filipínách. Jak se s jeho následky vyrovnávají v Southern Partners and Fair Trade Corporation, členské organizaci WFTO, můžete číst zde. Zprávy od Patag Farmers Integrated Social Forestry Association, která usiluje o certifikaci Fairtrade na svoji zeleninu, zde.
Foto: FLO

Fairtrade v Indii

21. listopadu byla oficiálně spuštěna činnost Fairtrade Indie. Ta se zaměří hlavně na podporu prodeje indických fairtradových výrobků přímo na indickém trhu. V Indii je nyní do systému Fairtrade zapojeno 121 400 zemědělců a dělníků v 72 organizacích. Více zde.
Foto FLO

Příjemné adventní dny Vám přeje

Míša Nová
FacebookTwitter