Copy
Novinky červenec a srpen 2015
Pokud se vám e-mail nezobrazuje správně, klikněte zde

Milí příznivci fair trade,

krásné letní měsíce se u nás nesly ve znamení přípravy 1. Miniveletrhu fairtradových produktů v České republice. Jde o významnou událost, na kterou Vás srdečně zveme. Oficiální pozvánku a bližší informace najdete v dnešním newsletteru, stejně jako zprávy o dalších důležitých událostech, jež se v posledních dvou měsících udály. 

Váš tým Fairtrade ČS
 

UŽ JE TO TADY! 1. Miniveletrh fairtradových produktů v ČR


Srdečně Vás zveme - pondělí 21. září 2015, Era svět, velký sál 1. patro, Jungmannovo nám. 767, Praha 1
 
Miniveletrh je určen obchodníkům a distributorům pro navázání kontaktů a všem, kteří se chtějí dozvědět, jaké fairtradové produkty se na českém trhu aktuálně prodávají. 
 
13.00 - 15.00 h - vstup pro obchodníky a odbornou veřejnost (NUTNÁ AKREDITACE do 14.9. na emailu gabriela.kozlova@fairtrade-cesko.cz)
15.00 - 18.00 h - VSTUP PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST

Aktuální zprávy budeme postupně doplňovat. Sledujte náš Facebook či web.

Rozjíždíme #fandimefairtrade


Nová kampaň je určena pro kavárny, v nichž se podává fairtradová káva nebo čaj a pro prodejce fairtradových výrobků. Cílem je zviditelnit Fairtrade přimo na místě prodeje a šířit myšlenku odpovědné spotřeby prostřednictvím sociálních sítí.
Více o projektu zde.

Dopady Fairtrade na život farmářů v Keni na vlastní oči


Ředitelka naší organizace, Hanka Chorváthová, se v srpnu vydala do Keni, aby navštívila certifikované farmáře a zjistila, co konkrétního přináší systém Fairtrade družstvům drobných farmářů, jak se jim daří bojovat s následky klimatických změn a co vybudovali ze získaného sociálního příplatku. Více zde nebo se podívejte na náš profil na Facebooku.

Příběhy farmářů

 
Každý produkt se známkou FAIRTRADE si s sebou nese příběhy farmářů, jejich rodin i celých komunit. Několik nových osudů najdete na našich stránkách.     

Tip pro Vás 


Organizace NaZemi na letošní říjen připravuje novou celorepublikovou akci Výstava na stromech. Letošním tématem je káva. Během říjnového Týdne důstojné práce ji místní organizátoři vyvěšují na stromy ve svém oblíbeném parku. Dostaňte ji i do svého parku: www.vystavanastromech.cz. 

Novinky z obchodu


 

Nový dodavatel certifikovaného kakaa v ČR


Společnost MEC3 s.r.o., která je předním dodavatelem cukrářských a pekařských surovin, nově získala certifikaci na fairtradové kakao. Tím vyšla vstříc tuzemským zpracovatelům, kteří mají zájem vyrábět produkty se známkou FAIRTRADE. 

Fairtradová města / školy / sbory


Ohlédnutí za Mezinárodní konferencí Fairtradových měst


Konference se uskutečnila od 4. do 5. 7. v Bristolu. Přednášky, prezentace a další materiály můžete najít online zde. Na základě podnětů z konference byla také založena facebooková skupina Fair Trade Advocates From Around the World! pro všechny podporovatele fair trade. Další konference by se měla uskutečnit začátkem července 2016 v Libanonu, více zde.
spojte se s námi na Facebooku
navštivte náš web
napište nám

Výroční zpráva 2014-2015

 
Nová výroční zpráva je již k dispozici. V elektronickém formátu si ji můžete zobrazit na našich webových stránkách zde.


zrušit odběr  změnit nastavení