Copy
Novinky září 2014

Milí příznivci Fairtrade,

před deseti lety vznikla Asociace pro fair trade, dnes Fairtrade Česko a Slovensko. Od té doby se zvýšily obraty z prodeje Fairtrade na 174 milionů (2013) a povědomí lidí o Fairtrade vzrostlo na 52 %. Za přítomnosti Tomáše Bílého, předsedy Fairtrade ČS, a Andrey Richert z Fairtrade International jsme v srpnu tyto úspěchy oslavili. Děkujeme i vám za podporu!

Váš tým Fairtrade ČS

Fairtrade slaví v Česku 10 let, podle nejnovějšího výzkumu o něm slyšelo 52 procent lidí

S pojmem fair trade (spravedlivý obchod) se podle nejnovějšího výzkumu setkalo již 52 % lidí v České republice, což je o 13 procentních bodů více než v roce 2011.

Obraty z prodeje fairtradových výrobků rostou každoročně o desítky milionů. Právě letos v srpnu oslavila Fairtrade Česko a Slovensko, která rozšiřuje výrobky spravedlivého obchodu do obchodních sítí, desáté výročí.

Přečíst celou zprávu.
 

Celosvětové obraty z prodeje Fairtrade vzrostly vloni na 5,5 miliardy Euro.

Za zboží se známkou FAIRTRADE utratili vloni spotřebitelé na celém světě 5,5 miliardy euro. Díky každoročnímu 15procentnímu růstu může Fairtrade více a lépe podporoval své pěstitele a pracovníky.

2. září zveřejnila organizace Fairtrade International tyto informace ve své výroční zprávě za rok 2013. Fairtrade je celosvětově nerozšířenější etická certifikace výrobků z rozvojových zemí.

Celý článek 
 

Dvě nové Fairtradové školy


25. června získala titul Fairtradová škola ZŠ Zámecká z Litomyšle. Zajímavostí je, že ve škole plánují pro každý měsíc vaření jednoho fairtradového výrobku ve školní jídelně (čaj, cookies, džus, rýže...). V prosinci 2013 se ve školní jídelně vařila poprvé fairtradová rýže. 

9. září se desátou Fairtradovou školou stala 5. ZŠ Dukelská z Mladé Boleslavi. Certifikát převzala ředitelka Mgr. Marcela Pavlíková.

 

Fairtrade pomáhá pěstovat v Palestině naději

Napjatá situace v Gaze postihuje i fairtradové pěstitele olivového oleje z Palestiny. Přes dva tisíce lidí zemřelo v Gaze od začátku konfliktu 8. 7. 2014 a přes 10 tisíc bylo zraněno.

Mezinárodní organizace Fairtrade International, jíž jsme členy, je s farmáři v úzkém kontaktu.

Celý článek. 

 
spojte se s námi na Facebooku
navštivte náš web
napište nám

Děkujeme těm, kteří zatím vyplnili krátký dotazník ohledně našich newsletterů. Pokud jste tak zatím neučinili, máte stále ještě možnost. Jsme rádi za všechny podněty!
 
Vyplnit dotazník


Při příležitosti 10. výročí založení Fairtrade Česko a Slovensko jsme připravili krátký video spot o Fairtrade. Podívejte se!

Nový leták "Vyberte si Fairtrade!"Připravili jsme nové letáky o systému Fairtrade. Pokud máte možnost je distribuovat a máte zájem o větší množství, napište nám.
Přečtete si také naši výroční zprávu za roky 2013-14.zrušit odběr  změnit nastavení