Copy
Novinky červen 2015
Pokud se vám e-mail nezobrazuje správně, klikněte zde

Milí příznivci fair trade,

dnes Vám přinášíme aktuální zprávy z Fairtrade International (FI) o rozsahu a dopadech certifikace Fairtrade, které FI zveřejnila ve své monitorovací zprávě.
U nás došlo v červnu k důležité změně – rozšířili jsme se o jednoho člena a valná hromada zvolila novou správní radu naší organizace. 
A jsme velmi rádi, že Vás můžeme informovat o prestižním ocenění jednoho z našich členů.

Hezký začátek léta,

Váš tým Fairtrade ČS
 

Dopady certifikace Fairtrade na drobné pěstitele a družstva

Fairtrade International vydala monitorovací zprávu o dopadech certifikace za rok 2013. Informace k hlavním produktům (káva, bavlna, čaj, čokoláda, cukr a banány) najdete na našich stránkách.

Férový hráč na trhu: Ten Tenses
Férový hráč na trhu: Ten Tenses

Společnost Ten Senses získala na Slovensku prestižní ocenění

 
Společnost Ten Senses Africa, jejímž zakladatelem je náš člen Nadácia Integra, obdržela za svůj projekt „Makadamové oříšky“ prestižní ocenění Via Bona Nadace Pontis v kategorii „Férový hráč za rok 2014“. O cenu se ucházelo 61 firem z celého Slovenska.

Valná hromada Fairtrade International 


Ve dnech 15.-19. června se ředitelka Hana Chorváthová zúčastnila valné hromady Fairtrade International, kde mimo jiné prezentovala úspěchy nových trhů v rámci systému Fairtrade. Celému setkání předcházela jednání s ostatními kolegy z Polska, Hong Kongu, Brazílie, Keni a Indie.
foto: Fairtrade International

Novinky z obchodu

Nově Vás budeme v newsletteru informovat také o novinkách a událostech na českém trhu fairtradových produktů.
mamacoffee dnešního dne uvádí na trh nové Fairtrade Bio rozpustné kakao k přípravě horkého i studeného kakaového nápoje. Kakao pochází od drobných pěstitelů v Dominikánské republice a Peru, cukrovou třtinu vypěstovali a zpracovali farmáři v Paraguaji. Užijte si plných 42 % výborného kakaa v teplém mléce, třeba i sojovém.
foto: mamacoffee

Fairtradová města / školy / sbory


Česká republika má své první Fairtradové gymnázium

V pátek 19. června se uskutečnilo slavnostní předání titulu Fairtradová škola gymnáziu v Uherském Brodě, které se tak stalo vůbec prvním Fairtradovým gymnáziem v ČR. Při významných příležitostech bývá zvykem sázet pamětní stromy, studenti z řídicí skupiny symbolicky vysadili fairtradový baobab. Více v tiskové zprávě zde.
foto: Stanislav Komínek

Hlavní město Tchaj-wanu získalo titul


Tchaj-pej získala po 8 letech usilovné práce a příprav titul Fairtradové město.
Přečtěte si, jaká byla jeho cesta a co nyní svým obyvatelům nabízí.

Mezinárodní konference Fairtradových měst


Konference začíná již tuto sobotu, 4. července. Budete ji moci sledovat živě na tomto odkazu a klást dotazy prostřednictvím Twitteru (#fairtradebristol2015). Připojte se!
spojte se s námi na Facebooku
navštivte náš web
napište nám

Nový člen Fairtrade ČS a nové složení správní rady
 
Dne 4. června se sešla valná hromada naší organizace. Na programu byla volba nové správní rady a rozšíření členské základny. Novým předsedou rady byl zvolen Jiří Hejkrlík a mezi členy přijata nezisková organizace ARPOK. Více zde.


zrušit odběr  změnit nastavení