Copy
Novinky listopad 2015
Pokud se vám e-mail nezobrazuje správně, klikněte zde

Milí příznivci fair trade,

sociální sítě jsou dnes již nemyslitelnou součástí života většiny z nás, přestože na ně můžeme mít rozdílné názory. Nám se na nich líbí možnost sdílení zkušeností, názorů, inspirace. A proto je využíváme. Jak jste na tom Vy? Můžete nám o tom napsat na náš Facebook :-)

Váš tým Fairtrade ČS
 

Seznam dodavatelů 

Nově je na našem webu k dispozici orientační seznam společností, které na český trh aktuálně dodávají certifikované fairtradové produkty. Více zde.

Do Prahy zavítal host z Etiopie

 
Ve čtvrtek 26. listopadu se zaměstnankyně Fairtrade ČS setkaly s Bezabihem Tolosou, ředitelem centra Bischoftu v Etiopii, které spolupracuje s naší členskou organizací Nadácia Integra.
Pan Tolosa pochází z rodiny kávových farmářů a k farmářským komunitám má velmi blízko. Hovořili jsme o tom, v čem může Fairtrade drobným farmářům pomoci a jaké jsou aktuální výzvy, kterým farmáři čelí.
V nejbližší době vám přineseme na našem webu aktuální informace o družstvech v Etiopii.

Klimatická konference v Paříži

 
Světové klimatické konference, která se koná od 30. listopadu do 11. prosince 2015 ve Francii, se zúčastní zástupci Fairtrade International spolu se zástupci drobných farmářů. Budou sdílet své zkušenosti se změnou klimatu, čemu čelí a jak konkrétně se snaží o jeho zlepšení. Podívejte se na nejnovější video z Peru.

Novinky z obchodu


Fairtrade v hledáčku foodblogerek

 
Oblíbená foodblogerka Smooth Cooking, která se umístila v TOP 10 v soutěži Blogerka roku 2015, jejíž vyhlášení proběhlo tento měsíc, se zaměřila na produkty se známkou FAIRTRADE. Ve svém nejnovějším videu inspiruje receptem na skvělý domácí vanilkový cukr, který je připravený z fairtradového cukru od Marks and Spencer. Podívejte se zde

Fairtradová města / školy / sbory


Seznamy dodavatelů fairtradových produktů


Chcete využívat fairtradové produkty systematicky a plánujete veřejnou zakázku? Rádi byste měli cukříky s logem Vašeho města a certifikací Fairtrade? Připravili jsme pro vás seznam dodavatelů nejvíce poptávaných fairtradových produktů: balených cukříků, malých čokolád, kávy a výrobků z bavlny.

Inspirace

Mnohá města a obce v ČR se aktivně zapojují do zahraniční rozvojové spolupráce. Jedním ze způsobů takového zapojení je podpora fair trade a účast v kampani Fairtradová města. Podívejte se na zkušenosti některých měst zde.

spojte se s námi na Facebooku
navštivte náš web
napište nám

Fandíme Fairtrade


Prodáváte kávu s certifikací Fairtrade? Máte zájem její prodej podpořit? 
Připojte se k naší kampani „Fandíme Fairtrade“ (#fandimefairtrade) a dejte jejím prostřednictvím o sobě vědět. Pro více informaci kontaktujte Gabrielu Kozlovou na email: gabriela.kozlova@fairtrade-cesko.cz
 
 


zrušit odběr  změnit nastavení