Copy
Novinky 2/2013
Fairtrade Česká republika
Vážení příznivci fair trade,

dovolujeme si Vám zaslat únorové Novinky. Příjemné počtení!


FLO oznámila strategický plán na další tři roky 

14. února představila ředitelka Fairtrade International Harriet Lamb nový globální strategický rámec organizace na příští tři roky. 
Strategie s názvem "Unlocking the Power of the Many" si klade za cíl zintenzivnění a zkvalitnění spolupráce s drobnými zemědělci a dělníky, posílení stávajících a rozvíjení nových trhů a tím zvýšení dopadu systému Fairtrade na producenty.
Více informací zde.


Fairtrade Fortnight ve Velké Británii

Od 25. února do 10. března probíhá ve Velké Británii Fairtrade Fortnight -- čtrnáct dní plných nejrůznějších akcí na podporu fair trade.
Jednou z hlavních aktivit je podepisování petice na podporu drobných zemědělců. Více než polovinu lidí trpících hladem na světě totiž tvoří právě tito pěstitelé, kteří se nemohou svou prací uživit, ačkoliv přitom produkují 70% všech světových potravin.


Skotsko se stalo Fairtradovým národem

Po několika letech úsilí se stalo Skotsko Fairtradovým národem. Kritéria, která muselo splnit, byla zaměřena na povědomí o Fairtrade, nákup fairtradových produktů či dosažení určitých procent Fairtradových měst a škol. Více na stránkách Scottish Fair Trade Forum zde.
Prvním Fairtradovým národem se stal v roce 2008 Wales.


Yours and Mine video 

V rámci projektu Aware&Fair, do kterého je v České republice zapojeno město Litoměřice, vzniklo krátké video, srovnávající jeden běžný den v životě africké a evropské dívky. Českou verzi filmu připravilo právě Fairtradové město Litoměřice, video na CD distribuují školám společně s celou příručkou, kterou pro ně mají připravenu. Film možno vidět také na našem YouTube kanále zde.Příjemné březnové dny,
Míša Nová

FacebookTwitter