Copy
Novinky 1/2014
Pokud se Vám e-mail nezobrazuje správnÄ›, kliknÄ›te zde.


Vážení příznivci fair trade,

dovolujeme si Vám poslat první letoÅ¡ní Novinky. Příjemné počtení!

Kancelář Fairtrade ÄŒR se začátkem ledna pÅ™estÄ›hovala do nových prostor. NaÅ¡e adresa je nyní Vinohradská 1246/55, 120 00 Praha 2 a najdete nás přímo u zastávky tramvají Vinohradská tržnice. 
Osmá Mezinárodní konference Fairtradových mÄ›st se bude konat od 28. do 30. bÅ™ezna 2014 v Japonsku. Je to vůbec poprvé, kdy se toto setkání uskuteční mimo Evropu. Hostitelské mÄ›sto Kumamoto je prvním (a zatím jediným) Fairtradovým mÄ›stem v Japonsku a v Asii vůbec. Podrobné informace lze nalézt na stránkách konference zde. 
15. ledna schválil Evropský parlament nové smÄ›rnice k zadávání veÅ™ejných zakázek, podle kterých bude možno zohledňovat i sociální kritéria. Zadavatelé budou moci požadovat fairtradové produkty a brát v potaz podmínky, za kterých jsou vyrábÄ›ny. SmÄ›rnice by mÄ›la začít platit v bÅ™eznu, členské státy EU pak budou mít dva roky na její implementaci. Více na webu FTAO.
Fairtrade International zveřejnila nové standardy pro námezdní práci. Tyto standardy se vztahují na organizace pěstující na plantážích například ovoce, čaj, či květiny. Vznikly na základě zpětné vazby od dělníků, takže odrážejí jejich každodenní zkušenost a zároveň jsou důležitým krokem k posílení jejich pozice. Zdůrazněna je svoboda sdružování a konkrétněji se řeší také vyplácení mezd pokrývajících základní životní potřeby. Více zde.

S pozdravem,
tým Fairtrade ČR

 
spojte se s námi na Facebooku
podívejte se na náš web
napište nám