Copy
Novinky 9/2013
Vážení příznivci fair trade,

dovolujeme si Vám zaslat zářijové Novinky. Příjemné počtení!

Nová výroční zpráva FLO

Fairtrade International zveřejnila svoji výroční zprávu za období 2012-13. Vyplývá z ní mimo jiné, že do systému Fairtrade je prostřednictvím 1 149 pěstitelských organizací zapojeno přes 1,3 milionu zemědělců a dělníků v sedmdesáti zemích světa. Tito pěstitelé obdrželi v roce 2012, mimo příjmů z prodeje, kolem osmdesáti milionů euro na Fairtrade prémiích.

Mezinárodní konference Fairtradových měst

Sedmou mezinárodní konferenci Fairtradových měst bude letos hostit norské Oslo ve dnech 28. a 29. září. V diskusi o tom, jak může etický obchod přispět k boji proti chudobě, se zde setkají vedle zástupců měst i experti z mezinárodní politiky, obchodu, či nevládních organizací. Oslo se stalo Fairtradovým městem v roce 2011, v současnosti je na celém světě asi 1368 Fairtradových měst. Více informací zde.

Ozvěny konference WFTO v Riu

Na stránkách WFTO lze najít materiály týkající se květnové konference v brazilském Rio de Janeiru. Vedle shrnující zprávy o konferenci jsou tu zveřejněny prezentace, fotografie i videa.
Foto WFTO.

Zahájení kampaně "Za férovou čokoládu!"

14. srpna byla tiskovou konferencí spuštěna mezinárodní kampaň Za férovou čokoládu! Kampaň, upozorňující na porušování lidských práv při pěstování kakaa, v ČR organizuje Ekumenická akademie Praha. Více informací na www.zaferovoucokoladu.cz.

Pozvánka: Seminář pro zájemce o certifikaci Fairtrade


Pokud Vás zajímá oblast Fairtrade a chtěli byste se dozvědět více o tom, jak je možné získat certifikaci Fairtrade či se stát licencovaným obchodníkem, přijďte na seminář.
Nejbližší termín je 19. září 2013, od 14:00 v zasedací místnosti kanceláře Fairtrade Česká republika, na Sokolovské 50, v Praze 8. Seminář je spojený s ochutnávkou fairtradových výrobků. Účast je bezplatná. V případě zájmu o registraci a jakýchkoliv dotazů prosím pište na h.chorvathova@fairtrade-cesko.cz. Více informací zde. Těšíme se na Vaši účast,
Příjemné babí léto Vám přeje

Míša Nová
FacebookTwitter