Copy
Novinky září 2015
Pokud se vám e-mail nezobrazuje správně, klikněte zde

Milí příznivci fair trade,

dnešní informace z dění v měsíci září začínáme poděkováním všem, kteří se podíleli na 1. Miniveletrhu fairtradových produktů, všem zúčastněných firmám za skvělé prezentace a ochutnávky, za dárky pro účastníky, novinářům, našim dobrovolníkům a především vám všem, kteří jste akci navštívili. Z reakcí víme, že pro mnohé bylo překvapením, jaká je šíře produktů se známkou FAIRTRADE na našem trhu.
Až půjdete dnes nakupovat, je jen a jen na vás, zda si zvolíte konvenční nebo fairtradový čaj, kávu, čokoládu, kakako, müsli, lízátko, třtinový cukr, těstoviny, víno, oříšky, lupínky, kokosové produkty, zmrzlinu, kosmetiku... Na vašem rozhodnutí záleží.

Váš tým Fairtrade ČS
 

Ohlédnutí za Miniveletrhem fairtradových produktů 


21. 9. 2015 se uskutečnil první miniveletrh fairtradových produktů v České republice, kterého se zúčastnilo 14 největších dodavatelů a prodejců výrobků s certifikací Fairtrade. 
Cílem půldenní akce bylo zviditelnit certifikované fairtradové produkty a tím podpořit jejich prodej a zprostředkovat obchodníkům nové obchodní kontakty. Více o akci zde

Nový film "Fairtrade Matters"

Nový film od britské Fairtrade Foundation přibližuje příběhy čajových farmářů v Malawi a ukazuje přínosy systému Fairtrade pro jejich komunitu. I s českými titulky, podívejte se!

Výroční zpráva Fairtrade International 


Jaký dopad má Fairtrade celosvětově? Jak jsou samotní farmáři v zemích globálního Jihu spokojení s podporou Fairtrade? Nejen na tyto otázky najdete odpovědi v nové výroční zprávě celosvětové organizace Fairtrade International. 

Novinky z obchodu


 

Fairtradová RAW novinka


Stále více oblíbená "živá strava" (raw food) je dostupná i s certifikací Fairtrade. Příkladem jsou produkty britské společnosti The Raw Chocolate Company, kterou v Česku zastupuje společnost Rawsuperfood. Jedná se o čokolády z nepraženého fairtradového kakaa s přírodními sladidly a s přídavkem superfoods v RAW, BIO a FAIRTRADE kvalitě.

Fairtradová města / školy / sbory


Základní škola Václava Talicha Most je Fairtradovou školou


Již patnáctou Fairtradovou školou v ČR se stala 25. září ZŠ Václava Talicha Most. Celý den se nesl v duchu oslav, jejich součástí byl mimo jiné férový piknik na vrchu Hněvín. Více...
Stáhněte si aktualizovaný PDF dokument shrnující nabízenou podporu v kampani Fairtradových měst!
spojte se s námi na Facebooku
navštivte náš web
napište nám

Fotografie z miniveletrhu

Jestli vás zajímá, jaká byla atmosféra na akci, podívejte se na fotografie na našem Facebooku.


zrušit odběr  změnit nastavení