Copy
Sveiki,

Kai interneto dėka galime rinktis iš begalinio asortimento, sprendimą, ką ir kur įsigyti, galiausiai nulemia mažyčiai niuansai. Tos atrodo neesminės detalės, pakreipia mątymą viena ar kita linkme. Taip, kaina yra vienas iš faktorių, bet tai niekada nebus lokomotyvas skatinantis lankytis butikuose ir rinktis dizainerių gaminius. 

Tad ko iš dizainerių ir kitų nišinių prekių ženklų tikisi pirkėjai? Keletas bendrų tendencijų ir mūsų pastebejimų.

Visų pirma - siauresnės specializacijos. Pavyzdžiui išskirtinių dizaineriškų gaminių specialiai sukurtų ypač aukštoms ir lieknoms, arba apkūnioms moterims, kurias dažnai vis dar ignoruoja (nors situacija sparčiai keičiasi) didieji prekių ženklai. 

Antra, mados, skirtos specifinei veiklai ar būsenai. Drabužiai nėščioms ir maitinančioms motinoms patenka į šią sritį (Britų Clary and Peg, pasirinko dar siauresnę nišą ir gamina 50-ųjų įkvėptus drabužius mamoms), bet ja neapsiriboja. Pavyzdžiui Outdoor Voices įkūrėja  suprato, kad sportinės tamprės gali būti patobulintos, pakeitus įprastą žvilgų audinį į jaukesnį ir labiau derantį įvairiuose kontekstuose,  trikotažinį. 

Prasmingos istorijos - tai trečia tendencija (iš dalies apvienijanti visas tendencijas), ko iš nišinių prekių ženklų tikisi pirkėjai. Pavyzdžiui Toms shoes, buvo vienas pradininkų sukūrusių verslą paremtą "buy one, give one" principu. Už kiekvieną nupirktą batų porą, Toms shoes dovanoja batus nepasiturintiems vaikams. Toms pradėta tokio verslo modelio banga (keli pvz) ritasi toliau, bet tai toli gražu ne vientelis kelias. Everlane parodė, kaip radikalus atvirumas apie kainodarą ir gamybą, gali tapti svariu faktoriumi. O pavyzdžiui Hiut denim džinsai siekia atgaivinti kadaise buvusį didžiausią Anglijos džinsų fabriką, įsikūrusį mažame miestelyje - tokia istorija irgi rezonuoja. Šie keli pavyzdžiai yra iliustracija, kad gera mada ir dizainas yra neatsiejami nuo technologinių ir verslo inovacijų, socialinės raidos, ekologijos ir viso kito kuo gyvena pasaulis.

Šiame rašinyje neminim Lietuviškų prekių ženklų. Tokių prekų ženklų yra, bet norėtume, kad būtų daug daugiau.

Niekas neužsuka į butikus įsigyti tiesiog dar vienų marškinėlių. Butikuose apsilankantys žmonės ieško trupučio magijos, ir galimybės, vartojant išskirtinius gaminius, kurti truputį geresnį pasaulį.

Balto Miško Lapė

P.S. Naujas (trumpas) įrašas Baltas Miškas bloge: Rankinės ir kuprinės be odos
 Apie "Žavimės..."Naujienlaiškis online ir archyvas.
Gavote šį laišką iš draugo? Užsiprenumeruokite sau.

Jei žavitės "Žavimės..." pasidalinkite šiuo naujienlaiškiu su draugais. Nors prenumeratorių jau tūkstančiai, mus džiugina kiekvienas naujas skaitytojas. Ačiū.
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Reklama Žavimės naujienlaiškyje
 
 
Šią savaitę žavimės

Tata Paper rankines is popieriaus.
 

Tata Paper rankinės, kuprinės ar kosmetinės, yra siuvamos iš popieriaus. Šia popierius yra specialiai rauginamas ir ištempiamas, todėl gaminiai yra ypač elastingi, atsparus dregmei ir patvarūs kaip oda. Be to, draugiski aplinkai, nes popierius yra gaminams iš kultivuojamo pluošto ir nedaro įtakos miškų naikinimui.

 

 
Natūralios vaisių ir daržovių sultys yra vienas geriausių būdų, kaip organizmui pateikti daugybę lengvai suvirškinamų naudingų vitaminų ir mineralų. Kencko siūlo lengvesnį būdą, kaip greitai ir lengvai pasigaminti natūralias sultis. Vieno draugiško aplinkai krepšelio džiovintų vaisių ir daržovių turinys (organiškas, becukris), tolygus dviem stiklinėms natūralių sulčių. 

Kencko platus mišinių asortimetas patiks ir tiems kurie turi gurmanišką skonio paletę, bet neturintiems galimybių kasdien surasti visų reikalingų ingridientų gurmaniškoms sultims.


Architektūra Maskvoje

Komsomolskaya architektai Crosby Studios
 
Šis mažas butas Maskvoje yra labai paprastas. Bet sužavėjo disciplinuotu dizainu, drąsa palikti daug tarytum neišbaigtų erdvių, tai atsveriant baldais, menu ir smulkmenomis, kuriančiomis jaukių namų atmosferą. Humberto Leon ir Carol Lim pranešė, kad uždaro Opeming Ceremony (OC). Opening Ceremony buvo vienas žinomiausių “concept store” pasaulyje.

Prieš 18 metų atidaryta OC, klestėjo kaip vieta, kur buvo galima atrasti karščiausias  mados naujienas ir būti tarytum išskirtinio klubo nariu. OC užsidaro ne todėl, kad mados industrija krizėje. Atvirščiai pasiekiamos vis naujos apyvartų aukštumos, yra vis daugiau prekių ženklų, tačiau vyksta masiška  migracija  į internetą. Gera šių tendencijų iliustracija yra ir faktas, kad nors OC uždaro parduotuves, steigėjai toli gražu nepasitraukia iš mados verslo, jie ir toliau vystys OC prekės ženklą ir kolekcijas.

Vieta

Nazare, Portugalija
 
Nazare yra viena svabiausių vietų banglenčių pasaulyje, ypač tarp mėgstančių bangas gigantes. Būtent čia 2017 m. brazilų banglentininkas Rodirogo Koxa. įveikė daukiau kaip 24 m aukščio bangą. Tai yra visų laikų rekordas. Beje, ankstensis rekordas irgi buvo pasiektas būtent Nazare.Ir tarp tų, kurie nelinkę į bangų gigančių gaudymą, Nazare yra vis labiau žinoma atostogų vieta ant Atlanto vandenyno kranto, kur rasite puikius paplūdimius.
Baltas Miškas, tai jauki Baltiško dizaino ir mados krautuvė Vilniuje ir online parduotuė kur rasite daugiau nei 100 dizainerių sukurtą produkciją.

Mus rasite 
(1) Butike Vilniuje (2) El. parduotuvė (Naujienos!) (3) Facebook (4) Instagram

Norėtumėte prekiauti Baltame Miške? Užpildykite šią formą arba parašykite mums. Visuomet laukiame!

Ieškome novatoriškų Lietuvoje sukurtų produktų. Susisiekite jei tokių žinote, kad galėtume pasidalinti su naujienlaiškio skaitytojais.
Copyright © 2020 MB "Baltame Miške", Visos teises saugomos.


Čia galite pakeisti savo prenumeratos nustatymus arba atsisakyti naujienlaiškio prenumeratos.

Email Marketing Powered by Mailchimp