Copy
Sveiki,

1755 metais, Visų Šventųjų dieną, Lisabona buvo nusiaubta galingiausio žemės drebėjimo Europos istorijoje. Žemės drebėjimas ir vėliau sekęs cunamis pražudė apie ketvirtadalį visų gyventojų ir sunaikino daugiau kaip 85% Lisabonos pastatų.

Įvykis šokiravo to meto Europą ir įvariomis formomis paveikė mokslo, meno ir religijos raidą. Seismologijos, kaip mokslo išsivystymas buvo viena tiesioginių pasekmių. Žemės drebėjimai nuo neatmenamų laikų buvo analizuojami, bet dažniausiai per realiginę prizmę ir tik retkarčiais buvo bandymų ieškoti natūralių priežasčių. Lisabonos žemės drebėjimas, įvykęs mokslo atgimimo Europoje periodu, buvo tiek sukrečiantis, kad pagaliau žymiausi laikmečio mokslininkai ėmėsi ieškoti natūralių priežasčių, leidžiančių geriau suprasti ir prognozuoti. Net Immanuelis Kantas neatspyrė norui pasinerti į gilią seismologijos analizę ir taip tapo vienu iš šio mokslo pionierių Vokietijoje.

Kelių metų eigoje po katastrofos, Lisabona atgimė. Miestas buvo iš esmės perkurtas atsižvelgiant į moderniausias to laikmečio tendencijas ir apstatyta vienais pirmųjų pasaulyje seismologiškai atspariais pastatais. 

Kokias pamokas, tiek, kaip visuomenė, tiek individauliai, išmoksime iš šiandieninės krizės? Tikėkimės, už kelių mėnesių, žvelgdami atgal matysime ne tik sunkumus, kuriuos visi išgyvenome, bet ir pasiekimus pasklidusius, kaip pavasario žiedai darganotame lauke.

Primename, Baltams Miškas krautuvė nedirba, bet el. parduotuvė www.baltasmiskas.lt dirba pilnu pajėgumu. Daugelis dizainerių nesustoja kurti, todėl nesustojame ir mes ir toliau pristatome verčiausius dėmesio gaminius jūsų teismui.

Daugelis mažų verslų negali ir nenori sustoti. Karantino metu dažniausiai toks pasirinkimas reiškia "kraustymąsi" į internetą. Versli Lietuva sudare platų įvairių el. prekybos verslų sąrašą. Pasižiūrėkite sąraša, (jame rasite ir mus), aplankykite patikusias svetaines ir įsigykite kažką. Jūsų pirkinys kažkieno gali buti labai laukiamas.

P.S. Trumpas blogo įrašas: Kelnės, kurios dera visur
Ankstesni susižavėjimai: Atsiskyrėliškų dienų laimės / Nr 70


 
 
Šią savaitę žavimės

#liekunamie
 
Atrinkome produktus, kurie sušildys, papuoš, įkvėpins, išlavins, pralinksmins ir kitaip prisidės prie jūsų gerbūvio #liekunamie metu. 


 
Jiggy Puzzle skirti turintiems meninį skonį ir mecenatišką prigimtį. Jiggy Puzzle dizainai yra sukurti jaunų meninkių iš viso pasaulio, kurios gauna procentą nuo pardavimų. Nuotraukoje matomas puzzle yra sukurtas Liublijanoje gyvenančios Alja Hovat ir vadinasi Bathing with Flowers.


Kurybiškumas

Trijų ingridientų duona
 
Šis skanios duonos receptas bus įveikiamas net kulinarijos diletantams. O įveikus suteiks malonumo, kad išsikepėte savo duoną. Internete rasite daugybę versijų, bet šis yra mūsų pačių išbandytas ir pamėgtas. 


Skaitiniai

Knygos ausims
 
Žymus autorius ir iliustratorius Olliver Jeffers kas dieną skaito vieną iš savo knygų. Klausykite Instagrame. Šio autoriaus knygos vaikams pasižymi chrakteringu nostalgišku švelnumu ir šilta išmintimi.

Tvari mada

Duran Lantinik
 
Amsterdame gyvenantis dizaineris tvarumo siekia kurdamas progresyvią madą iš prabangių, bet estetiškai pasenusių drabužių kolekcijų. Pavargęs nuo blankių spalvų, konservatyvaus dizaino ekologiškos mados Duran Lantinik kuria ryškią jaunatvišką madą, vertainamą LVMH, Jonathan Anderson ir kitų.


Jei žavitės "Žavimės..." pasidalinkite šiuo naujienlaiškiu su draugais. Nors prenumeratorių jau tūkstančiai, mus džiugina kiekvienas naujas skaitytojas. Ačiū.
Share Share
Tweet Tweet
Forward ForwardBaltas Miškas, tai jauki Baltiško dizaino ir mados krautuvė Vilniuje ir online parduotuė kur rasite daugiau nei 100 dizainerių sukurtą produkciją.

Mus rasite 
(1) Butike Vilniuje (2) El. parduotuvė (Naujienos!) (3) Facebook (4) Instagram

Norėtumėte prekiauti Baltame Miške? Užpildykite šią formą arba parašykite mums. Visuomet laukiame!

Ieškome novatoriškų Lietuvoje sukurtų produktų. Susisiekite jei tokių žinote, kad galėtume pasidalinti su naujienlaiškio skaitytojais.
Copyright © 2020 MB "Baltame Miške", Visos teises saugomos.


Čia galite pakeisti savo prenumeratos nustatymus arba atsisakyti naujienlaiškio prenumeratos.

Email Marketing Powered by Mailchimp