Copy
Sveiki,
Kodėl moterys nori buti gražios?

Benedetta Barzini pažino grožį, bet atsakymo, į šį regis dvejonių nekeliantį klausimą, vis dar nerado.

Benedetta Barzini buvo pirmasis Italų supermodelis ant Amerikos Vogue viršelio. Nuo to laiko, kai būdama 20-ies buvo pastėbeta mados agentų, ji tapo viena žinomiausių Italijos modelių. Persikėlus gyventi į JAV jos draugai buvo garsenybės tokios, kaip Andy Warhol ir Salvador Dali. Ji buvo tituluojama viena gražiausių pasaulio moterų. Šiandien, 76 metų sulaukusios Benedettos santykis su grožio industrija įgavo kitą formą,  ji iš principo neskiria dėmesio savo aprangai, savaip interpetuoja įprastą asmeninę higieną ir kvestionuoja visą grožio kultą. 

Benedettos aistringa bekompromisė kasdienybė, tapo jos sūnaus Beno filmo Mano mamos išnykimas turiniu. Filme Benedettos charizma paverčia ją truputį mistine būtybe, kurios žodžių norisi nepraleisti, nes betkuris sakinys gali atskeisti gilia išmintį.

Grožis tebėra Benedettos, tyliai dramatiško,  gyvenimo ašis. Ji vis dar kovoja su stereotipais, ji kvestionuoja sampratas, ji moko studentus apie grožio industriją. Kartais, ji vis dar dirba modeliu madų šou.

Visų svarbiausia, Benedetta ivairiais būdais komunikuoja retai sutinkamą žinutę - grožis yra ir našta. Išvaizda apriboja ir sukuria lukesčius tiek sau patiems, tiek aplinkiniams. Net ankstyvoje karjeroje Benadetta aktyviai pasisakė prieš išvaizdos sutapatinimą su asmeninėmis savybėmis. Pavyzdžiui ji buvo viena pirmųjų kovojančių su mados industrijoje paplitusiu šovinistiniu modelių grožio tapatinimu su kvailumu.

Napaisant grožio teikiamų privilegijų, dar jaunystėje ji mėgavosi lieknėjimo ir lėto kūno nykimo pojūčiu. Taip asmeniškai akcentavo takoskyrą tarp kūno ir identiteto ir tarytum deklaravo, kad ji nėra tolygi kūnui, o kažkas daugiau. (Neišvengiamai primena Han Kang The Vegetarian). 

Pasibaigus filmui, vis dar skendint filmo sukurtame melancholijos ir švelnaus optimizmo rūke, staiga išryškėja tikras Benadettos triumfas.

Mano mamos išnykimas yra dedikuotas ir švenčia jos gyvenimą. Ji yra filmo centras ir yra neperstojamai, vojeristiškai, bet su nanuslepiamu švelnumu ir meile persekiojama režisieriaus (sūnaus) kameros. 

Sūnaus akyse jos vidinis ir išorinis gražis yra vientisas, nekonfliktuojantis ir vertas jo nuoširdžios meilės. Jo akyse ji jau pasiekė tai ko visada norėjo. Mylintys žmones mato mus savitai ir dažnai nenusakomai teigiamai. 

”Mano mamos išnykimas” filmą galite pamatyti Kino Pavasaryje.

 
Balto Miško Lapė


P.S. Trumpas blogo irašas: Unisex drabužių įpatumai ir keli mums patinkantys Lietuvių dizainerių pavyzdžiai.
 


 
 
Šią savaitę žavimės

Modniik
 
Povilo Vakečio nuotraukų ir mados sąjunga išaugo į Modniik prekės ženklą, pasižymintį nepretezingomis formomis, kokybe ir visų svarbiausia meno vardo vertais antspaudais.


 
Žaismingas ir kartu naujas Special Projects Studio dizaino sprendimas, kaip atrasti naują santykį su technologija. Popierinis vokas ir speciali aplikacija, drastiškai apriboja galimus tokio telefono naudojimo būdus.


Architektūra Japonijoje

House in Takaya,  architektai Suppose Design Office
 
Suppose Design Office sukūrė namus, kur vietoj įprasto koridoriaus yra  dirvos padegti takeliai. Taip architektai reinterpretavo tradiciniuose Japonų namuose randamą doma - suspaustos žemės zoną, kurioje interjeras persilieja su eksterjeru.

Įvairūs best of tipo sąrašai ne visada pateisina lukesčius, bet geras sąrašas yra tikras pagalbininkas padedantis nepasiklysti įvairovėje. Carryology rekomenuoja geriausias 2020-ųjų darbines rankines.
 

Vieta

Steirereck, Viena
 

Austriškos virtuvės restoranas Steirereck yra retas derinys, kuomet vienas geriausių restoranų pasaulyje (2019 metais, Nr 17 ) yra įsikūręs išskirtinai kokybiškos modernios architektūros pastate. 

Bendri reikalai
 

Jei žavitės "Žavimės..." pasidalinkite šiuo naujienlaiškiu su draugais. Nors prenumeratorių jau tūkstančiai, mus džiugina kiekvienas naujas skaitytojas. Ačiū.
Share Share
Tweet Tweet
Forward ForwardBaltas Miškas, tai jauki Baltiško dizaino ir mados krautuvė Vilniuje ir online parduotuė kur rasite daugiau nei 100 dizainerių sukurtą produkciją.

Mus rasite 
(1) Butike Vilniuje (2) El. parduotuvė (Naujienos!) (3) Facebook (4) Instagram

Norėtumėte prekiauti Baltame Miške? Užpildykite šią formą arba parašykite mums. Visuomet laukiame!

Ieškome novatoriškų Lietuvoje sukurtų produktų. Susisiekite jei tokių žinote, kad galėtume pasidalinti su naujienlaiškio skaitytojais.
Copyright © 2020 MB "Baltame Miške", Visos teises saugomos.


Čia galite pakeisti savo prenumeratos nustatymus arba atsisakyti naujienlaiškio prenumeratos.

Email Marketing Powered by Mailchimp