Noortevaldkonna uudised, sündmused, inimesed ja meediakajastused.

 

 

Pilootprojekt „Noortekohtumised“ toetab Eestis elavate eri rahvusest noorte koostööd

Alates selle aasta märtsi lõpust on võimalik taotleda toetust Eestis elavate eri rahvusest noorte koostööprojektideks ehk noortekohtumisteks. Projekti käigus panevad noored ühiselt kokku ja viivad ellu 3-6 päevase tegevusprogrammi neile meelepärasel teemal. 2015. aastal on noortekohumiste taotlusi võimalik esitada kaheks tähtajaks - 30. aprilliks ja 1. Oktoobriks eesti, vene ja inglise keeles. Esimene koolitus noortekohtumiste tekke ja arengu toetamiseks (Idee45) toimub 10.-12. aprillil Tallinnas. Pilootprojekti viib ellu Sihtasutuse Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo. Lisainfo projekti, taotlusvõimaluste ja koolituse kohta leiad SIIT.

30. märtsini saab taotleda noorsootöötaja kutset

27. veebruaril kuulutati välja uus taotlusvoor noorsootöötaja kutse taotlemiseks. Dokumentide esitamise tähtaeg on 30. märts 2015. Lisainformatsiooni noorsootöötaja kutse taotlemise kohta leiab SIIT.

Huvikoolid saavad 31. märtsini toetust taotleda

Eesti Noorsootöö Keskus kuulutas välja projektikonkursi "Varaait vol. 11" huvikoolidele. Konkurssi toetab Haridus- ja Teadusministeerium Hasartmängumaksu Nõukogu vahenditest.
Projektikonkursi eesmärk on õppevahendite (sh e-õppevahendite) soetamise ja/või restaureerimise kaudu kaasajastada huviharidust, mitmekesistada huvikoolide õppekavade täitmist, toetada uute ringide tegevuste algatust eelkõige looduse ja tehnika valdkonnas ning vähemate võimalustega noorte osalust noorsootöös.
Konkursi eelarve on 127 823 eurot. Ühele projektile eraldatakse maksimaalselt 2 000 eurot. Tehnika ja looduse huvialadele õppetegevuse toetuseks eraldatakse 3000 eurot iga huviala kohta. Vajadusel ja võimalusel võib komisjon teha ettepaneku taotluse osaliseks rahuldamiseks.
Taotluste esitamise tähtaeg on 31. märts 2015. Konkursi infopäev taotlejatele toimub 19. veebruaril 2015 kell 13.00 aadressil Tõnismägi 11, 15192 Tallinn Eesti Noorsootöö Keskuses. Lisainfo, konkursitingimused ning taotlusvormi leiab SIIT.


Esita oma projekt Erasmus+ eeltähtajaks ja saad projektile väärtuslikku tagasisidet

SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo pakub taotlejatele head võimalust esitada oma Erasmus+: Euroopa Noored programmi taotlus eeltähtajaks ning saada sellel konstruktiivset tagasidet, et oma projekti veelgi paremaks lihvida. Järgmine eeltähtaeg on 8. aprillil. Eriti soovitame projekti eeltähtajaks esitada neil, kelle jaoks see on esimene kord Erasmus+ programmist toetust taotleda või kes tunnevad, et nende taotluse juures on aspekte, mille osas nad täiesti kindlad ei ole. Programmi järgmine taotlustähtaeg on 30. aprillil kell 13.00. Loe taotlemise kohta pikemalt siit.

Justiitsministeerium otsib laste seksuaalse väärkohtlemise ennetajaid

Justiitsministeerium kuulutas välja kuriteoennetuse projektide konkursi rahalise toetuse andmiseks kuni 10 aastaste laste seksuaalse väärkohtlemise ennetamiseks. Toetuse määr on 50 000 eurot. Toetatakse tegevusi, mis aitavad ennetada seksuaalse väärkohtlemisega seotud riskikäitumist ja edendavad turvalist käitumist. Taotluste esitamise tähtaeg on 30. märtsil 2015. Loe edasi SIIT.

Algas kampaania "Tark Vanem"

9. märtsil algustas Siseministeerium üle-eestilist teavituskampaaniat "Tark vanem", mille eesmärk on õpetada koolieelikute ja algklassilaste vanematele, kuidas oma laste alkoholi ja teiste meelemürkide proovimist ennetada või edasi lükata ning neile ise heaks eeskujuks olla.Kampaaniale anti avapauk karmi statistilise faktiga, et iga kolmas 11-aastane Eesti laps on tarvitanud alkoholi. Kõik huvilised saavad testida oma teadmisi ja oskusi, kuidas lapsega alkoholist rääkida lehel www.tarkvanem.ee. Loe kampaaniast veel SIIT ning vaata ka kampaania Facebooki lehte.
 

Valmis Erasmus+: Euroopa Noored programmi uus kaasatuse ja mitmekesisuse strateegia

Valminud strateegia tutvustab Erasmus+ programmi võimalusi ja tugisüsteeme kaasatuse projektide elluviimiseks, annab nõuandeid ja praktilisi juhtnööre ning koondab häid näiteid kaasatuse projektidest. Loe lähemalt siit.

Euroopa Noored Eesti büroo ootab kandideerima Noortepassi koostamise seminarile

kõiki neid, kes tegelevad noorte mitteformaalse õppimise juhendamise kandideerima rahvusvahelisele Noortepassi koostamise seminarile "From Diary to Certificate" 26.-31. mail Bulgaarias. Kui oled huvitatud Noortepassi kontseptsioonist ja tahad seda oma töös noortega rakendada, siis kandideeri kuni 30. märtsini siin.

Kaheks kuuks vabatahtlikuks Prantsusmaale

MTÜ Continuous Action palub võimalust osaleda lühiajalises Euroopa vabatahtliku teenistuse projektis "Réseau d’Entraide Volontaire -REV”, mis toimub 1.05 - 30.06.2015 (2 kuud) Beauvoisinis, Prantsusmaal. Vabatahtlik töötab koos organisatsiooni liikmete ja teiste nii rahvusvaheliste kui ka kohalike vabatahtlikega. Loe lähemalt ja kandideeri (tähtaeg 20.03.2015).

Loe nüüd Eesti Avatud Noortekeskuse tegemistest nende blogist

Eesti Avatud Noortekeskus kirjutab sellest aastast oma blogis erinevatel noorsootöö valdkonda puudutavatel teemadel. 

______________________________________________________________________
 

TööpakkumisedNoortevaldkond meedias

Ülly Enn: Kaasavast huviharidusest. Huviharidust kaasates (mitteformaalne.ee, 20.02.2015)
Kaasa oma kooli vabatahtlik välismaalt!  (Õpetajate Leht, 20.02.2015)
Õpilased ennetavad koolikiusamist (Tartu Postimees, 23.02.2015)
Noored näitasid messil üles aktiivset huvi (Valgamaalane 28.02.2015)
Noorteprogramm ENTRUM viib läbi ulatusliku uuringu (Postimees, 03.03.2015)
Minister Ossinovski: riik peab täiendavalt toetama noorte huvitegevust (Postimees, 06.03.2015)
Tallinna ülikooli pedagoogiline seminar ehk Palju õnne, Pisipeda! (Õpetajate Leht, 06.03.2015)
Lilla karu poeb lasteaeda ja lapsele põue (Sakala, 08.03.2015)
Noorteühingud saavad taotleda äriruumi majandamiskulude toetust (Postimees, 09.03.2015)
Noortekeskuste ühendus jagab Paides uusimaid mõtteid noorsootöö arengust (Postimees.09.03.2015)
Mida ootavad noored uuelt valitsuselt? (Postimees, 10.03.2015)
Noortegarantii kaudu loodetakse aastaga tööle aidata 500 noort (ERR, 19.03.2015)

Tulekul sündmused

30. märts - Passiivse joomise konverents, Tallinnas
10.-12. aprill - Noortekohtumiste projektikoolitus Idee45, Tallinnas
13.-18. aprill - koolitus "SAND", Pesaro, Itaalia
7.-11. mai - Rahvusvaheline koolitus „Youth can do it!“ õpetab toetama noori Erasmus+ projektide elluviimisel, Viimsi
12.-16. mai - Seminar Youthpass Learning Agora käsitleb noorte õppimise toetamist noorsootöös, Prantsusmaa
26.-31. mai - Noortepassi koostamise seminar From Diary to Certificate, Bulgaaria
Saage tuttavaks – noorpoliitik ja aktivist Raiko Puustusmaa. Raiko on olnud aktiivne kogu elu. Ta on kuulunud mitmetesse osaluskogudesse: Eesti Üliõpilaskondade Liidu üldkogusse ja volikokku ning Tallinna linna noortevolikokku. Ülikooli ajal saadud hea osaluskogude kogemus tekitas temas huvi riigitasandi poliitika vastu, mistõttu otsustaski Raiko seekordsetel riigikogu valimistel kandideerida. Raiko unistab suurelt ja teeb oma tööd südamest. Ta on endale võtnud eesmärgiks seista erinevate sihtrühmade heaolu eest, ka noorte. Raiko töötab selle nimel, et noored leiaksid oma võimaluse Eesti tööturul ja seoksid oma tuleviku Eestiga. Loe intervjuud edasi SIIT.
 
FACEBOOK
Kliki "Like" ja saad värskeima info läbi Facebooki.

UUDISKIRI
Uudiskirjaga liitumiseks anna sellest teada aadressil agne.adler@entk.ee
Noortevaldkonna uudiskirja annab välja Eesti Noorsootöö Keskus.
Kontakt: agne.adler@entk.ee