Noortevaldkonna uudised, sündmused, inimesed ja meediakajastused.

 

 
Noorsootöö nädal tuleb taas - 2. kuni 8. novembrini!

Eesti Noorsootöö Keskusel on hea meel teada anda, et 2015. aasta 2.-8. novembril toimub viies üle-eestiline noorsootöö nädal. Kõik noorsootööasutused on oodatud nädalast osa võtma! Noorsootöö nädalal saab ette võtta väga mitmeid tegemisi, lõpliku valiku teevad noorsootöötajad ja noored ise vastavalt oma ajaressursile ning ideedele. Tutvu noorsootöö nädala juhendmaterjaliga ning lisa oma sündmus sündmustekalendrisse SIIN. Kalendri eesmärk on koondada varakult põnevaimad sündmused, mida erinevate meediakanalite kaudu avalikkusele tutvustada.

Noorsootöö nädala üldeesmärk on anda noorsootöö tegijatele üleriigiline võimalus nende poolt tehtavat head tööd esile tõsta nii kohalikul, riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil nii otsustajate kui ka laiema avalikkuse silmis.

Selleaastane noorsootöö nädala teema on "Kõik erinevad. Mõned võrdsed?", millega soovitakse tähelepanu pöörata noorte ja kogukonna sallivuse suurendamisele teemade suhtes, mis põhjustavad vihakõnet ja äärmuslikke hoiakuid. Noorsootöö nädala eesmärk on edasi arendada noorte ja kogukonna sisekaemust (noorsootöö) väärtuste teemal ja suurendada sallivust erinevuste suhtes. Pöörame ühiselt suuremat tähelepanu mitmekesisusele ja inimõigustele, et suurendada sallivust! Rohkem infot noorsootöö nädala kohta: http://www.entk.ee/kalender/

Tunnustame 2015. aasta parimaid noortevaldkonna spetsialiste!

 

Eesti Noorsootöö Keskus kuulutas välja kandidaatide esitamise noorsootöö valdkonna tegijate tunnustamiseks, mille eesmärk on esile tõsta noorsootöösse panustanud ning valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning silmapaistvamaid ja olulisemaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul, üleriigilisel või rahvusvahelisel tasandil.

Kandidaate võivad esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud (sh üleriigilised noorte- ja noorsooühingud, katusorganisatsioonid, koolid, kohalikud omavalitsused ja maavalitsused jne). Sel aastal on lisandunud mitmed uued kategooriad. Kandidaatide esitamiseks on aega 1. novembrini 2015. Loe lähemalt siit.


Riigikantselei kuulutas välja EV100 uue taotlusvooru üle-eestiliste lastele ja noortele suunatud projektide rahastamiseks

Riigikantselei kuulutas välja EV100 uue taotlusvooru, mille abil soovitakse leida uusi ja huvitavaid lastele ja noortele suunatud üle-eestilisi projekte, mis oleksid seotud liikumise või loodusega.

Projektide elluviimine peab toimuma Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise perioodil 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini. Taotlusvoorus on oodatud osalema Eestis registreeritud eraõiguslikud ja avalik-õiguslikud isikud ning riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused, kellel on varasem kogemus lastele või noortele mõeldud projektide korraldamisega. Taotluste esitamise tähtaeg on 30. november 2015. Taotlusvooru info leitav siit.


Programm "Hooliv Klass" sai teise hooaja avapaugu

Programm "Hooliv Klass" on tänaseks taas käivitunud. Selle aastase arenguprogrammi fookuses on töö õpetajaga, lisaks meeskonna loomise- ja grupiprotsessid. Loe siit, mis motiveeris programmiga liituma sel aastal osalevaid koole ning millised on osalejate ootused. Kommentaare jagab Nõo põhikooli direktor Rein Uusmaa.


Hea Eeskuju 2015 ootab kandidaate

Kas Sinu kodukandis on mõni tegus ja hakkaja noor, kelle särasilmsus ja entusiasm, sihikindel töö ning võime haarata kaasa teisi, on muutnud meie kodupaika paremaks? Anna temast märku, sest konkurss „Hea Eeskuju“ ootab sel aastal kandidaate 31. oktoobrini. Loe lähemalt siit.


Koolitus: Step-in EVS ehk kuidas kaasata oma organisatsiooni välivabatahtlik

Tahaksid kaasata oma organisatsiooni töösse välisvabatahtlikke, et tuua organisatsiooni ja kogukonda mitmekesisust, uusi ideid või näiteks arendada välja uusi teenuseid? Tule ja osale Euroopa vabatahtliku teenistuse sissejuhataval koolituspäeval “Step in EVS ehk kuidas kaasata oma organisatsiooni välisvabatahtlik?”, mis toimub 4. novembril Tallinnas. Registreeri end kuni 23. oktoobrini siin.


Osale „BiTriMulti“ rahvusvahelisel koolitusel ja õpi korraldama noortevahetust

Kui Sul on soov ennast proovile panna, töötades tiimis teiste ägedate noortega ning tore idee, miks ja kuidas erinevaid inimesi kokku tuua, siis BiTriMulti koolitus on just see mida Sa vajad.

BiTriMulti ehk BTM on noortevahetuse projektijuhtimise koolitus, mille peamiseks eesmärgiks on arendada ja anda noortevahetuse läbiviimiseks vajalikke teadmisi ja oskusi neile, kes soovivad rahvusvahelist noortevahetust läbi viia, kuid kellel see kogemus seni puudub. BiTriMulti koolitusele on oodatud nii noorsootöötajad, aktiivsed noored kui ka vabatahtlikud, kes tegelevad noortega. Koolituse jooksul arendatakse välja esimene rahvusvaheline noortevahetusprojekt. Loe lähemalt siit.


Võta oma organisatsiooni päevaks vabatahtlik

Kas oled kunagi mõelnud kaasata oma organisatsiooni töösse välismaalt pärit vabatahtlikku? Äkki tahad katsetada, millist lisandväärtust ta võiks Sinu organisatsiooni tuua või mismoodi näeks välja tööpäev paari abikäega? Nüüd on Sul see võimalus!

30. novembrist kuni 4. detsembrini on Sul võimalik „laenutada“ üheks päevaks oma organisatsiooni välisvabatahtlik proovimaks, mis tunne on. See, mida vabatahtlik sel päeval Sinu organisatsioonis teeb, sõltub nii teie endi huvidest ja vajadustest kui ka konkreetse vabatahtliku oskustest ja teadmistest. Loe lähemalt siit.


Rahvusvaheline noorsootöö koolitus noorsootöötajatele

Noorsootöötaja, oled oodatud osalema koolitusel Appetiser - "Kuidas kasutada „Erasmus+“ programmi võimalusi rahvusvahelises noorsootöös?". Koolituse eesmärk on anda positiivne esimene kogemus rahvusvahelisest noorsootööst ja motiveerida osalejaid kasutama „Erasmus+: Euroopa Noored“ programmi võimalusi oma töös. Osalejad saavad koolituse käigus aimduse, mida tähendab töö noortega rahvusvahelises keskkonnas. Koolitus toimub 26.-30. jaanuaril Põhja-Rootsis. Kandideerimise tähtaeg on 15. november 2015. Lisainfo ja koolitusprogrammi leiad Noorteagentuuri kodulehelt.

_____________________________________________________________________

 

EMP toetuste programm "Riskilapsed ja -noored"


Euroopa Majanduspiirkonna toetuste programmi „Riskilapsed ja -noored“ eesmärk on laste ja kuni 26-aastaste noorte heaolu parandamine. Programmi viivad ühiselt ellu kolm ministeeriumi: Haridus- ja TeadusministeeriumJustiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium. Programmi rakendusüksus on Eesti Noorsootöö Keskus. Tutvu toetatud projektidega SIIN. Vaata ka programmi Facebooki lehekülge.


Nõmme koolides toimuvad tasuta loengud lapsevanematele

Nõmme Linnaosavalitsus viib ellu projekti „Ühise mure meetodi juurutamine kiusamisjuhtumite lahendamiseks Nõmme linnaosa haridusasutustes“, mille raames on oktoobrikuu vältel erinevates Nõmme koolides viidud läbi mitmed tasuta loengud lapsevanematele. Neist viimane toimub teisipäeval, 27. oktoobril kell 18−19.30 Rahumäe põhikoolis (Vabaduse pst 50). Seekordse loengu teemaks on teismeea probleemid ning lektoriks Merit Lage.

Osalemine on kõigile tasuta ning loenguõhtul on kooli auditooriumi uksed kõigile Nõmme lapsevanematele ja teistele huvilistele avatud. Registreerimine toimub koolis kohapeal. Lisainformatsiooni leiab Nõmme Sõnumite blogist. Kõik huvilised on oodatud!


20.-22. oktoobril toimub Tartus haridusfestival, kus saab tutvuda linna esimese avatud õpperuumiga

20.-22. oktoobril on kõik hariduse huvilised oodatud Tartusse haridusfestivalile, kui paljud Tartu koolid avavad uksed oma parimate kogemuste tutvustamiseks. Maailma haridussuundumusi toovad festivalile partnerid Norrast ja Islandilt.

Tartu Haridusfestivali üheks tõmbenumbriks on Tartu Hansa koolis asuv linna esimene avatud õpperuum, mis on rajatud Tartu Linnavalitsuse poolt elluviidava projekti "Tõenduspõhine uus lähenemine - uus koolikultuur Eestis (TULUKE)" raames. Tutvu festivali ajakavaga http://haridusfestival.tartu.ee/

______________________________________________________________________
 

Tööpakkumised

Märjamaa Valla Noortekeskus võtab tööle noorsootöötaja Märjamaa Noortekeskusesse (Kandideerimise tähtaeg 24.10.2015)
Noorteagentuur otsib kaasava noorsootöö projektijuhti (Kandideerimise tähtaeg 27.10.2015)
Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonda otsitakse peaeksperti (Kandideerimise tähtaeg 29.10.2015)Noortevaldkond meedias

 

Tunnustuskonkurss tõstab noorsootöötajad au sisse (Virumaa Teataja, 18.09.2015)
Kervin Kullil on praegu üheksa ametit (Vooremaa, 19.09.2015)
Paides toimub täna noorsootöö uudse tugitegevuse stardipauk (Pealinn, 22.09.2015)
Tallinna Vaimse Tervise Keskus avab Iru noortemaja (Pealinn, 23.09.2015)
Rapla maavalitsuse projekt hakkab lõppema (Raplamaa Sõnumid, 23.09.2015)
"Murdepunkt" aitab muuta riskinoorte käitumist (Põhjarannik, 23.09.2015)
Nanci Ristla: “Olen nii Rakvere inimene” (Virumaa Teataja, 24.09.2015)
Euroopat otsivad noored lennutasid ketast (Sakala, 25.09.2015)
Tunnustuskonkurss tõstab noorsootöötajad au sisse (Kuulutaja, 25.09.2015)
Ring, kus on võimalik loominguliselt aega veeta (Vooremaa, 26.09.2015)
Noorsootöö uus tugitegevus kaasab õpingutest ja tööst kõrvale jäänuid (Vooremaa, 26.09.2015)
Oktoobris toimuvad Jõgeval noortevolikogu valimised (Vooremaa, 26.09.2015)
Selgub parim noorsootöötaja (Valgamaalane, 26.09.2015)
Kadriorus Tallinna Vaimse Tervise Keskuses tuleb lahtiste uste nädal (Pealinn, 28.09.2015)
Kiri: Noorsootöötajatele on vajalik kutsetunnistuse olemasolu (Virumaa Teataja, 02.10.2015)
Noorsootöö valdkonna parimate tunnustamine (Postimees, 02.10.2015)
Mustamäe Avatud Noortekeskus piilub kinomaailma (Pealinn, 05.10.2015)
Tartu ettevõtlusnädal kutsub end nutikaks harima (Postimees, 05.10.2015)
EKKA: Eestis pakutav noorsootööalane kõrgharidus on osalt puudulik (Postimees, 08.10.2015)
Noorte Jõhvikate uks on nüüdsest ametlikult valla (Põhjarannik, 15.10.2015)
Noorsootöötajate õpe Norras (Hiiu Leht, 16.10.2015)
Jaan Tätte aitab Orissaare muusikakoolil raha koguda (Pealinn, 16.10.2015)
Meie kõigi lapsed (Õpetajate Leht, 16.10.2015)
Vaheaeg pakub õpilastele meisterdamist ja festivale (Tartu Postimees, 16.10.2015)
Tiina Vapper: kuidas aidata riskilapsi? (Postimees, 17.10.2015)
Koolivaheajal võib noortekeskusess tulla pid┼żaamaga ja hammustada ahjusooja muhvinit (Sakala, 18.10.2015)
Loone Ots: vaesuse vastu aitavad tasuta tugiteenused (Pealinn, 18.10.2015)
Uuring: IT-õppest väljalangemise põhjus peitub valesti valitud erialas (ERR, 19.10.2015)
Elisas startis Robootika Ring: Elisast kasvavad välja väikesed insenerid (GoodNews, 19.10.2015)
Linn tõstab lasteaiaõpetajate ja noorsootöötajate palka 12,5%  (Pealinn, 19.10.2015)
Koolivaheaja nädal annab noortele võimaluse mõelda, milline võiks olla nende karjäär. (Postimees, 19.10.2015)
Tallinna noortekeskused pakuvad koolivaheajal meeleolukat programmi (Pealinn, 19.10.2015)
Haridusfestival vallutab Tartu (Tartu Postimees, 19.10.2015)
Laps vajab õige trenni leidmisel vanema abi (Järva Teataja, 20.10.2015)
Laste ja noorte looduse või liikumisharjumused vajavad projektidesse kirjutamist  (Bioneer.ee, 20.10.2015)
Tartu haridusfestival pakub rohkelt harivat ja huvitavat kõigile (Postimees, 21.10.2015)
Kehras ja Alaveres alustavad tegevust 4H klubid (Sõnumitooja, 21.10.2015)
Meie oktoobrikuu persoon on alati särasilmne, nii noorte kui ka valdkonna spetsialistide seas hinnatud Kerli Kõiv. Kerli kohta kehtib ütlus: kes teeb, see jõuab. Noorsootöö on Kerli kutsumus ning kirg olnud juba rohkem kui 15 aastat. "Mulle avaldab muljet ja hoiab positiivselt meelestatuna ka see, kuidas noorsootöötegijad üle Eesti üksteist hoiavad, toetavad, panustavad," ütleb ta. Milline on Kerli tavaline tööpäev Rõuge valla noorsootöö spetsialisti, projektijuhi ja Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse juhatuse esimehena ning mida ta valdkonna arendamiseks ette võtaks, loe edasi juba intervjuust.
 
FACEBOOK
Kliki "Like" ja saad värskeima info läbi Facebooki.

UUDISKIRI
Uudiskirjaga liitumiseks anna sellest teada aadressil agne.adler@entk.ee
Noortevaldkonna uudiskirja annab välja Eesti Noorsootöö Keskus.
Kontakt: agne.adler@entk.ee