Noortevaldkonna uudised, sündmused, inimesed ja meediakajastused.

 

 

Projektikonkurss "Varaait vol. 11"  huvikoolidele

Eesti Noorsootöö Keskus kuulutab välja projektikonkursi huvikoolidele. Konkurssi toetab Haridus- ja Teadusministeerium Hasartmängumaksu Nõukogu vahenditest.
Projektikonkursi eesmärk on õppevahendite (sh e-õppevahendite) soetamise ja/või restaureerimise kaudu kaasajastada huviharidust, mitmekesistada huvikoolide õppekavade täitmist, toetada uute ringide tegevuste algatust eelkõige looduse ja tehnika valdkonnas ning vähemate võimalustega noorte osalust noorsootöös.
Konkursi eelarve on 127 823 eurot. Ühele projektile eraldatakse maksimaalselt 2 000 eurot. Tehnika ja looduse huvialadele õppetegevuse toetuseks eraldatakse 3000 eurot iga huviala kohta. Vajadusel ja võimalusel võib komisjon teha ettepaneku taotluse osaliseks rahuldamiseks.

Taotluste esitamise tähtaeg on 31. märts 2015. Konkursi infopäev taotlejatele toimub 19. veebruaril 2015 kell 13.00 aadressil Tõnismägi 11, 15192 Tallinn Eesti Noorsootöö Keskuses. Lisainfo, konkursitingimused ning taotlusvormi leiab SIIT.

27. veebruarist saab taotleda noorsootöötaja kutset

27. veebruaril kuulutatakse välja uus taotlusvoor noorsootöötaja kutse taotlemiseks. Dokumentide esitamise tähtaeg on 30. märts 2015.
Noorsootöötaja kutse taotlemise infopäevad toimuvad:

  • 12. märtsil 2015, Pärnu Maavalitsuses (Akadeemia 2, Pärnu) - registreerimine SIIN kuni 5. märts 2015 ning programmi leiate SIIT.
  • 24. märtsil 2015, Tallinna Spordi- ja Noorsooameti noorsootöö osakonnas (Suur-Ameerika 35, Tallinn) - registreerimine SIIN kuni 17. märts 2015 ning programmi leiate SIIT
Lisainformatsiooni noorsootöötaja kutse taotlemise kohta leiab SIIT.


Noortelaagri kasvatajate ja juhatajate täiendkoolitused toimuvad märtsist maikuuni

Laagrikasvataja ja juhataja täiendkoolituste ajakava leiate SIIT. Koolituskorraldajaid on kokku 8 ning koolitused toimuvad üle Eesti - Tallinnas, Pärnus, Tartus, Otepääl, Kuressaares ning Jõhvis.
Koolituskorraldajaid toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.


 

Tallinna Ülikooli Pedagoogiline Seminar kutsub teemanädalale „Inimõigused noorsootöös“

Tallinna Ülikooli Pedagoogiline Seminar korraldab 16.-22. veebruaril 2015 esmakordselt teemanädalat "Inimõigused noorsootöös". Idee kasvas välja ühiskonnas viimasel ajal tähelepanu pälvinud aktuaalsetest teemadest, kus terav tähelepanu on olnud just inimõiguste, sallivuse ja hoolivuse küsimustel. 

Noorsootöötaja erialane ettevalmistus peab andma oskused ja julguse ühesoos noortega käsitleda ning lahti mõtestada ühiskonnas aktuaalseid teemapüstitusi. Salliva, kõiki inimesi kaasava keskkonna loomine ja lai maailmavaade on noorsootöö aluspõhimõtted.

Teemanädala programm puudutab sel korral nii laste, puuetega noorte kui ka LGBT inimeste õigusi. Nädala raames toimuvad avatud loengud, inimõiguste kohvik, töötoad, näitused ja seminar. Programmi on aidanud kokku panna ja aitavad läbi viia mitmed partnerid: Eesti Inimõiguste Keskus, Lastekaitse Liit, SA Unitas, MTÜ Mondo, Eesti LGBT Ühing ning noorsootöö eriala üliõpilased.

Teemanädala kava Tallinna Ülikooli kodulehel.


28. veebruarini saab esitada arutelude ideid Arvamusfestivalile 2015

Arvamusfestivali korraldajad kutsuvad kaasa lööma inimesi ja organisatsioone, kes tahavad tuua oma teemasid Arvamusfestivalile. Kui midagi pakitseb hinges või kripeldab keelel, siis on aeg panna festivalil püsti üks arutelu ja suu puhtaks rääkida. Arvamusvahetuse jaoks aga ei pea kasutama vaid arutelu vormi. Kui soovite oma laval arvamust avaldada kas muusika või mängu, kujutava, etendus-, filmi- või muu kunstivormi kaudu, on ka see oodatud.

Kirjuta endast ja oma aruteluteemast SIIA. Arutelu ideed on oodatud 28. veebruarini!
Kõigilt ideede esitajatelt eeldatakse valmisolekut pakutud arutelud ka ellu viia. Eestikeelsetele aruteludele lisaks on väga oodatud venekeelsed, inglisekeelsed ja segakeelsed mõttevahetused. Rohkem informatsiooni leiab SIIT.


Noor Meister tuleb taas!
 
6.–7. märtsil korraldab Innove Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmuse Noor Meister 2015, mille eesmärk on tutvustada noortele erinevaid ameteid ja kutseõppevõimalusi. Sissepääs on kõigile huvilistele tasuta ning külastajad saavad osa kutsemeistrivõistlustest, õpetlikest töötubadest ja kutseharidusmessist.

Üritus on külastajatele tasuta ja eelnevalt registreeruma ei pea. Töötoad ja messihall on avatud mõlemal päeval kell 10–18, kutsemeistrivõistlused toimuvad 7. märtsil kell 10–18 ja 8. märtsil kell 10–14. Võitjaid autasustatakse 8. märtsil kell 17. Lisainfot Noor Meister 2015 kohta leiab SIIT.
 

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus kutsub Heade näidete seminarile

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus kutsub Teid kolmandat korda toimuvale Heade näidete seminarile. Seminar toimub 9. märtsil 2015 Paide Kultuurikeskuses (Pärnu 18, Paide). Seminar algab 10.30 ja lõppeb 16.00.

Seminari eesmärk on tutvustada Eestis toimivaid häid näiteid, mis on seotud noorsootööga ning anda uusi ideid, kuhu noorsootöös edasi jõuda ja leida uusi koostööpunkte.

Seminarile on oodatud erinevad noortega töö tegijad - noorsootöötajad, kohalike omavalitsuste ametnikud ja spetsialistid, sotsiaalpedagoogid, noorteühingute esindajad, noorsoopolitsei, maavalitsuste spetsialistid jne. Rohkem informatsiooni leiab SIIT.


Kandideeri HUKK-AP 2015. aasta arenguprogrammi

Kutsume huvihariduse valdkonnas tegutsejaid kandideerima HUKK-AP arenguprogrammi, mis koosneb erinevatest koolitustest, tegevuskava väljatöötamisest ja mentorluspaketist huviharidustiimidele. HUviKoolide Kaasamise ja Arengu Programm (ehk HUKK-AP) on SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo (ENEB) algatatud kaheaastane projekt, mille eesmärk on pakkuda mitmekesiseid, mõjusaid ja noorte vajadustele vastavaid huviharidusvõimalusi ning luua toimivaid lahendusi riskinoorte kaasamiseks huviharidusse. Loe lisaks ja kandideeri koos meeskonnaga kuni 25.02 SIIN.


Kutsume noori tasuta projektikoolitusele Idee24

Ootame noori Idee24 koolitusele, kus noored üle Eesti tulevad kokku, et üheskoos oma algusjärgus või pooleliolevaid projektiideid arendada või uusi ideid välja mõelda. Seekordse koolituse fookuses on rahvusvahelised noortevahetused. Koos koolitajate ja nõustajatega aitame kujundada noorte ideid edukateks projektideks, mida võib esitada programmi Erasmus+ 30. aprilli taotlustähtajaks. Koolitus toimub 21.-22. märtsil 2015 Tallinnas – registreerimine on avatud kuni 9. märts 2015.  Loe pikemalt ja registreeri siin.


Koolitusvõimalused kevadel ja suvel

Kevadel ja suvel on toimumas mitmeid mobiilsusprojekte teemadel tolerantsus, sallimine, vähemusgrupid ja kodanikuvastustus. Oodatakse osalejaid rahvusvahelisele koolitusele "Sharing is Caring", mis toimub 17.-24. mail 2015 Leedus. Vaata ka lisainfot.
Osalejat ootame ka seminarile "SAND", mis toimub 13.-18. aprillil Pesaros, Itaalias. Projekt ​toob kokku Euroopa vabatahtliku teenistusega tegelevate organisatsioonidele koordinaatorid. Loe lähemalt.
 
______________________________________________________________________
 

Tööpakkumised


SA Õpilasmalev otsib oma meeskonda uusi rühmajuhte (Kandideerimise tähtaeg 10.03.2015)
Kiili Vallavalitsus otsib noorsoo- ja lastekaitsespetsialisti (Kandideerimise tähtaeg 28.02.2015)
Eesti ANK otsib oma kollektiivi assistenti (Kandideerimise tähtaeg 4.03.2015)
Eesti ANK otsib oma kollektiivi kommunikatsioonijuhti (Kandideerimise tähtaeg 4.03.2015)
 


Noortevaldkond meedias

Hooliv klass. Krista Taim, Meelis Süld (28.01.2015, Vikerraadio)
"Hooliv klass" õigustab oma nime (01.02.2015, Koolielu.ee)
Projekti "Kiusamisest vaba lasteaed ja kool" Tallinna ja Harjumaa pere täieneb uute lasteaedade ja rühmade võrra (Postimees, 03.02.2015)
Euroopa toetab noorte töötuse vähendamist miljardi euroga (Postimees, 04.02.2015)
Lilla karu metoodika õpetab mudilasi üksteist austama (Pärnu Postimees, 05.02.2015)
Analüüs: mittetöötavate ega õppivate noorte tööturule toomine vajab terviklikku lahendust (ERR, 06.02.2015)
Küsitlus: Kui palju peaks riik toetama laste huviharidust? (Harju Elu, 06.02.2015)
Riik toetab ühistegevust ja noorteühinguid (Õpetajate Leht, 09.02.2015)
Noortekeskuste ühendus arendab rahvusvahelist digitaalset noorsootööd (Vooremaa, 09.02.2015)
Riigikogu kiitis heaks valimisea langetamise kohalikel valimistel (Postimees, 11.02.2015)
Tankla käivitas meediaringi (17.02.2015, Valgamaalane)
Psühholoog selgitab, mis sunnib noort kodust ära jooksma (Delfi,18.02.2015)
Martti Martinson on meie noortevaldkonna Austraalias elav Hunt Kriimsilm, kes on üks Eesti ja Austraalia koostööprojekti eestvedajatest, mis pälvis mullu detsembris Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt noortevaldkonna aasta koostöö tunnustuse. Kogu koostöö sai alguse tema õppima ja tööle asumisest Austraaliasse, millele tulemusena jõudsid Eestisse sealsete ülikoolide ja noorsootöötajate väärtuslikud kogemused noortevaldkonnast. Projekti tulemusena alustasid 2. veebruarist ametlikku koostööd Tallinna Ülikooli Pedagoogiline Seminar ja Victoria Ülikool Austraalias. Millega Martti Austraalias tegeleb või millised on Eesti ja Austraalia noortepoliitika peamised erinevused, saate lugeda juba edasi intervjuust.
 
FACEBOOK
Kliki "Like" ja saad värskeima info läbi Facebooki.

UUDISKIRI
Uudiskirjaga liitumiseks anna sellest teada aadressil agne.adler@entk.ee
Noortevaldkonna uudiskirja annab välja Eesti Noorsootöö Keskus.
Kontakt: agne.adler@entk.ee