Copy

GÜNAYDIN!

"Gündemin yoğunluğuna, güçlü bir değişim içerisinde olan günlük rutinlerimize uyum sağlamaya, çevrimiçi bilgi ve haber karmaşasına Sadece 5 Dakika mola! Güne birlikte başlayıp, neler olup bittiğine teyit edilmiş kaynaklardan hızlıca bir göz atacağımız bültenimizle, herkese günaydın!"

Bülten No: 96 | 20.06.2020
*Bu sırada arkada çalmasının keyifli olacağını düşündüğümüz parçayı da şuraya bırakıyoruz:
Hardal - Nasıl Ne Zaman (1980) 🎵

Okuma Önerileri

Hafta sonuna kitaplarla renk katmak, cümlelerin satır aralarında yeni serüvenlere yelken açmak isteyenler için kitap ve e-kitaplardan öneriler hazırladık.
#haftanınfavorileri #geliştirkendini
       📖   Haftanın Yazarı: Umberto Eco
Çağımız kültür ve edebiyat dünyasının en kıymetli isimlerinden olan Umberto Eco, yalnızca bir yazar değil aynı zamanda gazeteci, anlatıbilimci, göstergebilimci ve düşünürdü. Özellikle ortaçağ dönemi ve estetiğine olan merakını romanlarına da yansıtan yazarın, bu zamana kadar en çok ilgi gören kitabı Gülün Adı olmuştur. Öyle ki Umberto Eco bir röportajında "Yeni bir kitabım çıktığında bile Gülün Adı'nın satışları artıyor." diyerek kitaba olan ilgiye dair esprili bir yorum yapmıştır.

İzleme Önerileri

Haftanın yorgunluğunu atmak, kendi kendinize ya da aileyle paylaşılan bir izleme keyfiyle kaliteli zaman geçirmek için önerilerimize bir göz atın.
#haftanınfavorileri #keyifliseyirler
      🎬Haftanın Yönetmeni: Jeff Nichols
Son yıllarda Take Shelter, Mud ve Loving gibi filmleriyle Amerikan bağımsız sinemasının en önemli yönetmenlerinden biri haline gelen Jeff Nichols, genellikle izleyiciye etkileyici bir görsel dünya sunmaktadır. Son olarak yönetmenliğini yaptığı Midnight Special filmi ile bilim-kurgu meraklılarının da dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Online Eğitim / Gelişim Etkinlikleri

Çevrimiçi platformlarda ücretli/ücretsiz eğitimler alarak, forum, söyleşi ve canlı yayınlara katılmak isteyenler için en güncel önerileri listeledik.
#evdehayatvar #onlinekal
   🎭  Haftanın İlham Vereni: Bugün sizlerle, sosyal psikolog Amy Cuddy’nin beden dilinin sadece bir gösterge olmadığını, bilinçli olarak kullanıldığında zihnimize etki ederek özgüven ve başarı gibi faktörleri değiştirme gücüne de sahip olduğunu anlattığı; TED’in bugüne kadar en çok izlenen videolarından biri olan ilham verici TED konuşmasını paylaşıyoruz:
Amy Cuddy - Your body language may shape who you are.

Müzik ve Sanat Etkinlikleri

Çevrimiçi müzeler, tiyatro oyunları, canlı yayınlanan konserler, favori dinleme listeleri ve daha pek çok sanat dolu içeriği sizler için derledik.
#haftanınfavorileri #sanatiyileştirir
 
Bültenimize Henüz Üye Olmadınız Mı? Tıklayın Hemen Üye Olun.
Ne olursa olsun strese, telaşa, kayıtsızlığa kapılmadan doğru ve iyi bilginin arayışında olduğunuz ve yeni şeyler öğrenerek kendinizi beslediğiniz, bundan büyük bir keyif aldığınız güzel bir gün olması dileğiyle…
Sevgiler.
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Copyright © 2020 Sadece 5 Dakika | Murat Erdör, All rights reserved.

Our mailing address is:
Sadece 5 Dakika | Murat Erdör
Maslak
İstanbul 34000


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.