Copy

GÜNAYDIN!

"Gündemin yoğunluğuna, güçlü bir değişim içerisinde olan günlük rutinlerimize uyum sağlamaya, çevrimiçi bilgi ve haber karmaşasına Sadece 5 Dakika mola! Güne birlikte başlayıp, neler olup bittiğine teyit edilmiş kaynaklardan hızlıca bir göz atacağımız bültenimizle, herkese günaydın!"

Bülten No: 174 | 19.09.2020
*Bu sırada arkada çalmasının keyifli olacağını düşündüğümüz parçayı da şuraya bırakıyoruz: Led Zeppelin - Since I've Been Loving You

Okuma-Dinleme Önerileri

Hafta sonuna kitaplarla ya da keyifli podcast serileriyle renk katmak, cümlelerin satır aralarında yeni serüvenlere yelken açmak isteyenler için kitap ve podcast önerileri hazırladık.
#haftanınfavorileri #geliştirkendini
       📖   Haftanın Yazarı: Josê Saramago
Portekizli ünlü yazar Josê Saramago Körlük, Mağara, Görmek gibi birçok romana imza atmıştır. Yazarın en önemli özelliği nokta ve virgül dışında noktalama işareti kullanmadan kurguladığı romanlarda, muzip bir anlatım tekniği yakalamasıdır. Bu da okuyucuyu kendisine bağlayan önemli bir etkendir. Yazar Pilar del Rio ile evli olan Saramago, 1998’de Nobel Edebiyat Ödülü aldığı sırada, ” bana verilmiş en büyük ödül Pilar’dır, en büyük devrim aşktır” demiştir. Roman sanatını hayatın en büyük anlatısı olarak nitelendirmiştir. Ünlü yazar 2010 yılında, 87 yaşında, hayata veda etmiştir.

İzleme Önerileri

Haftanın yorgunluğunu atmak, kendi kendinize ya da aileyle paylaşılan bir izleme keyfiyle kaliteli zaman geçirmek için önerilerimize bir göz atın.
#haftanınfavorileri #keyifliseyirler
   🎬 Haftanın Yönetmeni:Nuri Bilge Ceylan
Doğaya ve fotoğrafçılığa olan ilgisi filmlerine her daim filmlerine yansıyan Nuri Bilge Ceylan, yönettiği hemen hemen tüm filmlerin ortak-senaristleri arasında yer alıyor, katkıda bulunuyor ve kurgusunu üstleniyor. Kısa filmi Koza ile 1995 Cannes Film Festivali’nde Uluslararası Kısa Film Yarışması’na katılarak festivalle tanışan yönetmen, o günden beri birçok filminin prömiyerini yaptığı festivalden sırasıyla Jüri Büyük Ödülü (Uzak, 2002), FIPRESCI Ödülü (İklimler, 2006), En İyi Yönetmen Ödülü (Üç Maymun, 2008), Jüri Büyük Ödülü (Bir Zamanlar Anadolu’da, 2011) ve Altın Palmiye’ye (Kış Uykusu, 2014) layık görüldü.

Online Eğitim / Gelişim Etkinlikleri

Çevrimiçi platformlarda ücretli/ücretsiz eğitimler alarak, forum, söyleşi ve canlı yayınlara katılmak isteyenler için en güncel önerileri listeledik.
#evdehayatvar #onlinekal
   🎭  Haftanın İlham Vereni: Bugün sizlerle, Bill Gates'in 2014 senesinde yaşanan korkunç Ebola salgını ile nasıl başa çıktığımızı ve bir daha böyle bir salgın senaryosu yaşanmaması için neler yapmamız gerektiğini anlattığı TED konuşmasını paylaşıyoruz: Bill Gates: Bi' sonraki salgın mı? Hazır değiliz.

Müzik ve Sanat Etkinlikleri

Çevrimiçi müzeler, tiyatro oyunları, canlı yayınlanan konserler, favori dinleme listeleri ve daha pek çok sanat dolu içeriği sizler için derledik.
#haftanınfavorileri #sanatiyileştirir
🎵 Haftanın Sanatçısı: P!nk - Try
Bültenimize Henüz Üye Olmadınız Mı? Tıklayın Hemen Üye Olun.
Ne olursa olsun strese, telaşa, kayıtsızlığa kapılmadan doğru ve iyi bilginin arayışında olduğunuz ve yeni şeyler öğrenerek kendinizi beslediğiniz, bundan büyük bir keyif aldığınız güzel bir gün olması dileğiyle…
Sevgiler.
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Copyright © 2020 Sadece 5 Dakika | Murat Erdör, All rights reserved.

Our mailing address is:
Sadece 5 Dakika | Murat Erdör
Maslak
İstanbul 34000


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.