Copy

GÜNAYDIN!

"Gündemin yoğunluğuna, güçlü bir değişim içerisinde olan günlük rutinlerimize uyum sağlamaya, çevrimiçi bilgi ve haber karmaşasına Sadece 5 Dakika mola! Güne birlikte başlayıp, neler olup bittiğine teyit edilmiş kaynaklardan hızlıca bir göz atacağımız bültenimizle, herkese günaydın!"

Bülten No: 108 | 04.07.2020
*Bu sırada arkada çalmasının keyifli olacağını düşündüğümüz parçayı da şuraya bırakıyoruz:
Mabel Matiz - Ya Bu İşler Ne 🎵

Okuma Önerileri

Hafta sonuna kitaplarla renk katmak, cümlelerin satır aralarında yeni serüvenlere yelken açmak isteyenler için kitap ve e-kitaplardan öneriler hazırladık.
#haftanınfavorileri #geliştirkendini
       📖   Haftanın Yazarı: Stefan Zweig
Biyografi ustası olarak tanınan Avusturyalı yazar; roman, uzun öykü, tiyatro, deneme, şiir, seyahat, anı türlerinde yirmiden fazla eser vermiştir. Stefan Zweig, 1920'li ve 1930'lu yıllarda Alman dilinin en çok okunan yazarları arasındadır. 
Psikolojiye ve Freud’un öğretisine duyduğu ilgi onu derin karakter incelemelerine yönlendirmiştir. Yazarın önemli denemeleri arasında Drei Meister (1920; Üç Büyük Usta); Der Kampf mit dem Dämon (1925; Kendileriyle Savaşanlar) ile Drei Dichter ihres Lebens (1928; Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar) sayılabilir.

İzleme Önerileri

Haftanın yorgunluğunu atmak, kendi kendinize ya da aileyle paylaşılan bir izleme keyfiyle kaliteli zaman geçirmek için önerilerimize bir göz atın.
#haftanınfavorileri #keyifliseyirler
      🎬Haftanın Yönetmeni: Agnès Varda
Fransız fotoğrafçı ve sinemacı olan Agnès Varda, asıl ismiyle Arlette Varda, Yeni Dalga akımının kurucularındandır. Sinema tarihinin en özgür ve özgün yaratıcılarından, feminist hareketin sinemadaki en önemli temsilcilerin olan Varda’nın mutlaka izlenmesi gereken filmleri arasında Cléo de à 7 (1962)Sans toit ni loi (1985) ve Le Bonheur (1965) yer almaktadır. 

Online Eğitim / Gelişim Etkinlikleri

Çevrimiçi platformlarda ücretli/ücretsiz eğitimler alarak, forum, söyleşi ve canlı yayınlara katılmak isteyenler için en güncel önerileri listeledik.
#evdehayatvar #onlinekal
   🎭  Haftanın İlham Vereni: Bugün sizlerle, havacılık tarihinin ilk lisanslı kolsuz pilotu olduğu için Guinness Dünya Rekoruna sahip Jessica Cox'un, yaşam öyküsü ve sıra dışı hayatın gücünü anlattığı ilham veren TEDx konuşmasını paylaşıyoruz: Jessica Cox – What Are Your Fake Arms? 

Müzik ve Sanat Etkinlikleri

Çevrimiçi müzeler, tiyatro oyunları, canlı yayınlanan konserler, favori dinleme listeleri ve daha pek çok sanat dolu içeriği sizler için derledik.
#haftanınfavorileri #sanatiyileştirir
🎵 Haftanın Sanatçısı: Nilüfer - Selam Söyle
Bültenimize Henüz Üye Olmadınız Mı? Tıklayın Hemen Üye Olun.
Ne olursa olsun strese, telaşa, kayıtsızlığa kapılmadan doğru ve iyi bilginin arayışında olduğunuz ve yeni şeyler öğrenerek kendinizi beslediğiniz, bundan büyük bir keyif aldığınız güzel bir gün olması dileğiyle…
Sevgiler.
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Copyright © 2020 Sadece 5 Dakika | Murat Erdör, All rights reserved.

Our mailing address is:
Sadece 5 Dakika | Murat Erdör
Maslak
İstanbul 34000


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.