Copy

GÜNAYDIN!

"Gündemin yoğunluğuna, güçlü bir değişim içerisinde olan günlük rutinlerimize uyum sağlamaya, çevrimiçi bilgi ve haber karmaşasına Sadece 5 Dakika mola! Güne birlikte başlayıp, neler olup bittiğine teyit edilmiş kaynaklardan hızlıca bir göz atacağımız bültenimizle, herkese günaydın!"

Bülten No: 90 | 13.06.2020
*Bu sırada arkada çalmasının keyifli olacağını düşündüğümüz parçayı da şuraya bırakıyoruz:
Iyeoka-Simply Falling 🎵

Okuma Önerileri

Hafta sonuna kitaplarla renk katmak, cümlelerin satır aralarında yeni serüvenlere yelken açmak isteyenler için kitap ve e-kitaplardan öneriler hazırladık.
#haftanınfavorileri #geliştirkendini
       📖   Haftanın Yazarı: Ursula K. Le Guin
Bilim kurgu ve fantezi edebiyatının en usta isimlerinden biri olan Ursula K. Le Guin, eserlerinde okuyucularını masalsı ve sihirli yolculuklara çıkarır. 2018 yılında hayatını kaybeden yazar; Nebula, Hugo, Locus gibi prestijli edebiyat ödüllerini birden fazla kez kazanmıştır. 

İzleme Önerileri

Haftanın yorgunluğunu atmak, kendi kendinize ya da aileyle paylaşılan bir izleme keyfiyle kaliteli zaman geçirmek için önerilerimize bir göz atın.
#haftanınfavorileri #keyifliseyirler
      🎬Haftanın Yönetmeni: Pedro Almodóvar
Birçok filmi kült haline gelmiş İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar, filmlerinde sıklıkla melodram öğeleri kullanır. Öte yandan yönetmen, filmlerinde kullandığı renklerle de kendine has bir dil oluşturur. Almodóvar'ın 'Dönüş' filmi 2006 yılında Cannes Film Festivali'nde En İyi Senaryo Ödülü'ne, 'Konuş Onunla' filmi 2002 yılında En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü'ne ve 'Annem Hakkında Her Şey' filmi 1999 yılında En İyi Yabancı Film Akademi Ödülü'ne layık görülmüştür.

Online Eğitim / Gelişim Etkinlikleri

Çevrimiçi platformlarda ücretli/ücretsiz eğitimler alarak, forum, söyleşi ve canlı yayınlara katılmak isteyenler için en güncel önerileri listeledik.
#evdehayatvar #onlinekal
   🎭  Haftanın İlham Vereni: Bugün sizlerle MIT Digital’in Kurucu Ortağı ve Ortak Direktörü Andrew McAfee’nin dijital teknolojilerin dünyayı nasıl değiştirdiğini anlattığı, ilham verici TED konuşmasını paylaşıyoruz: Andrew McAfee – Geleceğin Meslekleri Neye Benzeyecek

Müzik ve Sanat Etkinlikleri

Çevrimiçi müzeler, tiyatro oyunları, canlı yayınlanan konserler, favori dinleme listeleri ve daha pek çok sanat dolu içeriği sizler için derledik.
#haftanınfavorileri #sanatiyileştirir
🎵 Haftanın Sanatçısı: Nina Simone - Sinnerman
 
Bültenimize Henüz Üye Olmadınız Mı? Tıklayın Hemen Üye Olun.
Ne olursa olsun strese, telaşa, kayıtsızlığa kapılmadan doğru ve iyi bilginin arayışında olduğunuz ve yeni şeyler öğrenerek kendinizi beslediğiniz, bundan büyük bir keyif aldığınız güzel bir gün olması dileğiyle…
Sevgiler.
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Copyright © 2020 Sadece 5 Dakika | Murat Erdör, All rights reserved.

Our mailing address is:
Sadece 5 Dakika | Murat Erdör
Maslak
İstanbul 34000


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.