Copy

GÜNAYDIN!

"Gündemin yoğunluğuna, güçlü bir değişim içerisinde olan günlük rutinlerimize uyum sağlamaya, çevrimiçi bilgi ve haber karmaşasına Sadece 5 Dakika mola! Güne birlikte başlayıp, neler olup bittiğine teyit edilmiş kaynaklardan hızlıca bir göz atacağımız bültenimizle, herkese günaydın!"

Bülten No: 203 | 24.10.2020
*Bu sırada arkada çalmasının keyifli olacağını düşündüğümüz parçayı da şuraya bırakıyoruz: Yok Öyle Kararlı Seyler - Ben Bana

Okuma-Dinleme Önerileri

Hafta sonuna kitaplarla ya da keyifli podcast serileriyle renk katmak, cümlelerin satır aralarında yeni serüvenlere yelken açmak isteyenler için kitap ve podcast önerileri hazırladık.
#haftanınfavorileri #geliştirkendini
       📖   Haftanın Yazarı: Doris Lessing
İran doğumlu İngiliz yazar Doris Lessing, 1919 yılında İranlı bir anne ve İngiliz bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Altı yaşındayken ailesi ile Zimbabve’ye taşınan Lessing, ömrünün 12 yılını burada geçirdikten sonra ailesinden ayrılarak İngiltere’ye döndü. Çağının ötesindeki görüşleriyle, hayatının büyük bir bölümünü siyaset ve aktivizmle uğraşarak geçirdi. Romanlarında siyasi zorbalıkları ve kadınların uğradığı haksızlıkları konu edinen yazar, 2007 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahibi oldu.

İzleme Önerileri

Haftanın yorgunluğunu atmak, kendi kendinize ya da aileyle paylaşılan bir izleme keyfiyle kaliteli zaman geçirmek için önerilerimize bir göz atın.
#haftanınfavorileri #keyifliseyirler
   🎬 Haftanın Yönetmeni: Ben Wheatley
Ben Wheatley, ilk filmi Down Terrace’dan günümüze kadar sinemasını adım adım geliştirmeyi başardı. Her filminde yeteneklerini biraz daha göstermeyi başararak istikrarlı bir grafik çizdiğini söylemek de mümkün. Filmlerinin vazgeçilmezi olan kara mizahın etkileyici yanlarını, zamanla daha da üstüne düştüğü sinematografik ögelerle desteklemeyi başardı. Kariyerindeki istikrarlı yükselişini sinemasına değer katmaya çalışarak devam ettirmeye odaklanan ve İngiliz sineması dahilinde de yer yer farklılaşmayı başarabilen Ben Wheatley, son yılların en dikkat çekici isimlerinden biri olarak göze çarpıyor.

Online Eğitim / Gelişim Etkinlikleri

Çevrimiçi platformlarda ücretli/ücretsiz eğitimler alarak, forum, söyleşi ve canlı yayınlara katılmak isteyenler için en güncel önerileri listeledik.
#evdehayatvar #onlinekal
   🎭  Haftanın İlham Vereni: Bugün sizlerle paylaştığımız TED konuşmasında, Gazeteci ve Ekonomi Müdürü olarak CNN Türk’te çok uzun seneler çalışan Emin Çapa, insanlığın çok kritik ve sınır bir yerde durduğunu dile getiriyor. Yaşamın birçok kere yok oluş dalgaları ile karşılaşmış olduğunu ve bunlardan beşinin canlı türlerinin çoğunu silip götürdüğünü dile getiren Emin Çapa, bu yok oluşları başkalarının sorunu ve sorumluluğuymuş gibi göstermektense, hepimizin harekete geçmesi gerektiğini savunuyor: Emin Çapa – Kendine Düşman Bir Tür

Müzik ve Sanat Etkinlikleri

Çevrimiçi müzeler, tiyatro oyunları, canlı yayınlanan konserler, favori dinleme listeleri ve daha pek çok sanat dolu içeriği sizler için derledik.
#haftanınfavorileri #sanatiyileştirir
🎵 Haftanın Sanatçısı: The Weeknd - Too Late
The Weeknd, son albümü After Hours’tan "Too Late" şarkısı için bir müzik videosunu yayımladı. The Weeknd “Too Late” şarkısına çektiği yeni klipte Weeknd’in başının kesilmesiyle sona eren “In Your Eyes” şarkısının videosunun hikâyesine devam ediyor.
Bültenimize Henüz Üye Olmadınız Mı? Tıklayın Hemen Üye Olun.
Ne olursa olsun strese, telaşa, kayıtsızlığa kapılmadan doğru ve iyi bilginin arayışında olduğunuz ve yeni şeyler öğrenerek kendinizi beslediğiniz, bundan büyük bir keyif aldığınız güzel bir gün olması dileğiyle…
Sevgiler.
Share Share
Tweet Tweet
Forward Forward
Copyright © 2020 Sadece 5 Dakika | Murat Erdör, All rights reserved.

Our mailing address is:
Sadece 5 Dakika | Murat Erdör
Maslak
İstanbul 34000


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.