Copy
Čtení o městech, kde se dobře žije
#11   24. května 

Čas na změnu je teď


Dobrý den a ahoj, 

začínáme společně druhou desítku našeho newsletteru. Novinek je spousta, protože řada měst uchopila krizi kolem #covid19 jako příležitost. Příležitost posunout se do 21. století, otevřít ulice lidem a udělat všechno pro svou budoucí prosperitu. 

Nevěříte? 

Nebo jen slyšíte to ohlušující ticho z českých a moravských radnic?

Tak se s námi vydejte na cestu do Paříže, Berlína, Budapešti či Tirany. Poslechněte si, jak akční může být radnice v německém hlavním městě a jak jednoduše dokáží starostky a primátoři své kroky vysvětlovat. 

Ukážeme si, proč se dnes kola v řadě zemí stala stejně nedostatkovým zbožím jako toaletní papír a jak vypadá 10 kroků, kterými se skutečně chytrá města chystají na éru po koronaviru. V rozhovoru s primátorem Bratislavy dojde i na to, proč parkování ve městech nemůže být zadarmo a jak jsou spolu provázaná doprava a dobré město. 

Tohle a pár dalších věcí na čtení, k poslechu či ke shlédnutí, jen pro vás.

Ať vás to baví.


P.S. Dostali jste tenhle newsletter náhodou a chcete ho dostávat pravidelně? Jednoduše se zaregistrujte.

P.P.S. A pokud chcete ve svém městě s cyklodopravou poradit, nebo pro začátek uspořádat například přednášku, napište nám, rádi vám pomůžeme.
Klíčoví pracovníci jako například zdravotníci, učitelky či záchranáři zasekaní cestou do práce v kolonách. Znečištěný vzduch a hluk, který obtěžuje všechny. Žádný bezpečný prostor pro dopravu na kole. Na chodnících žádné místo pro dodržování bezpečného 2metrového odstupu. 

Zpátky do "normálu", nebo kvapem do budoucnosti, kde budeme mít - všichni - možnost pohybovat se po městě jinak? Britský kreslíř Dave Walker to ztvárnil výstižně

Více místa pro lidi aneb Jak chytrá města reagují na #covid19


Když jsme tohle téma, jak různá města i ministerstva po světě zareagovala na šířící se pandemii #covid19, poprvé zachytili v našem newsletteru zkraje března, vypadalo to možná jako ojedinělé vlaštovky. Možná si někdo říkal, k čemu cyklostezky, když se lidé raději zavřou do aut. 

Vlna otevírání ulic lidem, ubírání místa autům a vůbec proměny veřejného prostoru přitom za poslední dva měsíce nekončí. Naopak. Nabírá na síle. Vzniklo už přes 1700 kilometrů provizorních cyklostezek.

Dokonce i města jako New York, Auckland či Winnipeg, kde je oproti evropským poměrům ještě mnohem, mnohem více součástí každodenního života lidí, pochopila, že po skončení nouzového stavu povede cesta do budoucnosti jinudy než opakováním chyb z minulosti. I proto v Paříži bez zaváhání zavřeli pro auta a otevřeli pro lidi například i tak symbolické místo, jako jsou bulvár Saint Michel či Rue de Tivoli ústící až na náměstí Bastily. V Budapešti teď na nábřeží Dunaje namísto aut ve čtyřech pruzích korzují lidé po svých, na kole či třeba na kolečkových bruslích.

Atény, Liverpool, Londýn, Birmingham, Tirana, Vancouver, Madrid, města dál přibývají.

Z českých a moravských radnicích je zatím slyšet pouze ticho. 
Když se z českých a moravských radnic zatím ozývá jen ohlušující ticho, sluší se podat pomocnou ruku. Jednoduchých 10 kroků, jimiž se (skutečně) chytrá města adaptují na dobu po karanténě, se moc líbilo magazínu Forbes. Četli už to i u vás na radnici? Stačí přeposlat :-)  
"Bylo to jednoduché rozhodnutí nás úředníků. Na to jsme nepotřebovali žádné politické zadání. Jsme zodpovědní za bezpečnost lidí v ulicích, takže když teď víme, že je potřeba dodržovat dvoumetrové odstupy, museli jsme k tomu lidem také vytvořit prostor."
Felix Weisbrich, vedoucí silničního odboru a zeleně v Berlíně-Kreuzbergu. Jeho tým zprovoznil desítky kilometrů provizorních cyklostezek de facto přes noc.
"Cesta Londýna z karantény nemůže vést ulicemi ucpanými auty. Musí vést ulicemi, kde se dá bezpečně projet na kole, nebo jít pěšky. Ve spolupráci s městskými částmi urychleně zprovozňujeme nové provizorní cyklostezky a široké chodníky. Budoucnost našeho města musí být zdravější, zelenější, bezpečnější."
Sadiq Khan, starosta Londýna. Bikesharing ve městě má po skončení zákazu vycházení nový rekord, výpůjček sdílených kol bylo třetí květnový víkend celkem 97 502.
"Miluju, když ráno cítím na ulici čerstvou barvu. Znamená to, že jsme přes noc otevřeli další bezpečný úsek pro lidi, co jedou po městě na kole, nebo jdou po svých. Tímhle tempem dokážeme zprovoznit za pár dní dvakrát víc bezpečných cyklostezek, než v Tiraně vyrostlo za posledních pět let! Sbohem, VIP parkování."
Starosta albánské metropole Erin Veliaj. V Tiraně na mnoha místech bez zaváhání zrušili podélné parkování pro auta a nový prostor právě proměnili v cyklostezku.  

"Centra měst to zvládnou i bez aut"

Proč nemůže být parkování aut ve městech zdarma a proč je stále více přesvědčený, že auta do měst, zejména do jejich center, nepatří? Architekt a primátor Bratislavy Matúš Vallo v rozhovoru pro CAMP o tom, jak postupně proměňuje Bratislavu k lepšímu. Jaké měl jediné přání na primátora Vídně a jak funguje dialog s veřejností? 
"Nikdy jsem si nemyslel, že bych vyměnil lesy a velké auto za velkoměsto a kolo. A přesto. Stalo se a já si to užívám. Když jedu ráno na kole do práce, mám někdy pocit, jako by to byla meditace. A odpoledne cestou domů mi kolo dává prostor jen pro sebe." Tři minuty v Kodani, které vás naladí. Třeba se vám bude hodit jako dobrá přestávka, než se pustíte do další práce.

Mladá Boleslav mění barvy

Mladá Boleslav mění barvy: od pondělí začíná místo růžových Rekol jezdit po městě flotila stříbrno-modrých sdílených kol od Nextbike. Rekola město od loňského června rozjezdila, Nextbike teď dal ve výběrovém řízení lepší cenu a přidá si Mladou Boleslav k dalším 13 českým městům, kde jezdí.
Podobně už dříve Nextbike nahradil Rekola mj. v Ostravě či na Kladně. Do Boleslavi se tedy nedostane letošní novinka Rekol, a sice digitální zámek, který má zpříjemnit odemykání a zamykání sdíleného kola. V Boleslavi udělala loni Rekola za prvních 4,5 měsíce přes 50 tisíc jízd.

Proměny: Ferdinand Bolstraat, Amsterdam

Zmizela auta, zmizelo parkování, zmizel nepřetržitý hluk i špinavý vzduch, zato přibyli lidé a místo pro život. Přesně touhle proměnou si prošla rušná třída Ferdinand Bolstraat v centru nizozemského Amsterdamu (1977 vs 2018).  Dokážete si představit, co tahle proměna udělala například s hodnotou nemovitostí, nebo tržbami v okolních obchodech? Nebo jen s obyčejnou lidskou chutí zastavit se tu? A kolik takových míst, která si zaslouží stejné probuzení, máte ve svém městě vy?

Co všechno jste mohli najít v předchozích newsletterech?

Nestihli jste dřívější vydání našeho newslettery, nebo se k některému chcete ještě vrátit? Žádný problém. Kompletní archiv všech vydání máte k dispozici 24 hodin denně. Když budete hledat něco konkrétního, tak tady je pár tipů: 

#1 video z Delft: krásná ukázka toho, jak může vypadat místo k žití ve 21. století, když se namísto kolem aut začne plánování točit kolem lidí.

#2 proměna Vídně, rozhovor s architektem Okamurou i povídání o tom, jakou sílu má představivost.

#3 tři tipy na dobré knihy, jak jezdí do školy ve Finsku plus proměna jedné ulice v Amsterdamu

#4 o síle příkladů, které táhnou, kdo všechno jezdí ve světě po městě na kole a jak se radní v Kodani před lety rozhodli investovat do cyklodopravy

#5 jak Anne Hidalgo systematicky mění Paříž v cykloměsto, co udělal Ghent, že vyčistil vzduch ve městě plus jízda velvyslanců k rakouskému prezidentovi - samozřejmě na kole 

#6 jedno obyčejné ráno před školou v Amsterdamu, proč moudrá města zavádějí 30 km/h a jaký rozdíl dělají kola v kvalitě života.

#7 první reakce měst na koronavirus, všechny výhody a úspory, které do života získávají ti, co se po městě pohybují po svých, ať už pěšky, nebo na kole, video Osm nebo osmdesát a rozhovor, proč chytrá města zapojují do plánování děti.

#8 jak na dopravě ušetřit, aby lidé i města nakonec vydělali, která města začala ubírat prostor autům a otevřela ulice lidem, co se chtěli pohybovat po svých, a co všechno dokázala kola udělat pro lidi v krizi kolem #covid19

#9 mimořádné vydání k mimořádné příležitosti: nizozemský film Why we cycle byl na platformě vimeo na jeden den ke shlédnutí úplně zdarma. Kdo nestihl, má šanci kdykoliv dohnat; za 5 € si film půjčíte na 24 hodin. Rozhodně stojí za to.

#10 jak ve skutečně chytrých městech přibývají desítky kilometrů nových stezek, proč Brusel zavádí centrum bez a co to znamená, když třicítka je nová padesátka.
Mobilita 21. století: všechno pro lidi

Zatímco dříve se silnice, chodníky i další dopravní infrastruktura ve městech plánovaly podle hesla "Kolik touhle ulicí můžeme prohnat aut?", dnes už moudří urbanisté, primátoři i starostky myslí jinak: Pro kolik lidí můžeme tuto ulici zpřístupnit? Vědí, že lidé v ulicích znamenají život, byznys v restauracích i obchodech, což zase dělá město atraktivním místem k životu i podnikání...a kolo se roztáčí. 

O nás a tomto newsletteru

Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už je to do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života?
A jak se tomu můžeme přiblížit u nás?
Tenhle newsletter o tom, jaké jsou dnes možnosti, co dokázali se svým městem udělat jinde a jaké změny se v městské mobilitě odehrávají po celém světě, pro vás pravidelně chystají Roman, Honza & Honza ze spolku Kolem na kole z Mladé Boleslavi. Hlídejte si ve svých mailboxech.
Víte o někom, kdo by si newsletter také rád četl? Udělejte mu radost a přepošlete mu ho s tím, ať začne také odebírat. 
Poslat dál Poslat dál
Sdílet s přáteli Sdílet s přáteli
Tweetnout Tweetnout
Email
Copyright © 2020 Kolem na kole.

Chcete newsletter odhlásit?

Email Marketing Powered by Mailchimp