Copy
Čtení o městech, kde se dobře žije

Inspirace na jednom místě

Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už je to do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života?

A jak se tomu můžeme přiblížit u nás?

Chcete-li si občas přečíst, jaké jsou dnes možnosti, co dokázali se svým městem udělat jinde a jaké změny se v městské mobilitě odehrávají po celém světě, tak jste tady správně. 

Pravidelnou zásilku zajímavého čtení, inspirace a i praktických návodů najdete ve svém mailboxu.

Máte mezi svými kolegyněmi, známými či přáteli někoho, kdo by měl tenhle newsletter také dostávat? Můžete jim ten dnešní přeposlat se vzkazem, ať si ho jednoduše objednají přímo na svou emailovou adresu.

Díky za přízeň a pěkné čtení

P.S. Jste mezi prvními odběrateli tohoto newsletteru, protože se zdá, že vás téma mobility a dobrých měst zajímá. Pokud jsme se zmýlili, můžete si newsletter snadno odhlásit dole.

Objednat newsletter
Delft je menší městečko na západě Nizozemska, s historickým centrem i moderními čtvrtěmi. Zároveň je to krásná ukázka toho, jak může vypadat místo k žití ve 21. století, když se namísto kolem aut začne plánování točit kolem lidí. Šestiminutové video vás vezme na projížďku tím nejdůležitějším. Nechte se naladit.
(V nastavení youtube si můžete zapnout automatické  titulky v češtině)
Objednat newsletter

Jak na nárůst dopravy reagují města

Nárůst automobilové dopravy je v České republice znát na každém rohu. Ostatně, čísla mluví jednoznačně: zatímco v roce 1989 bylo v republice registrováno 2,4 milionu osobních aut, dnes je to dvaapůlnásobek, bezmála 6 milionů osobních aut. K tomu připočítejme dodávky a nákladní auta a obrázek je kompletní. Jak o cestě z problému přemýšlejí například v Říčanech na předměstí Prahy?  "Chceme, aby Říčany byly lépe průjezdné po hlavních silnicích, ale zklidněné a bezpečné v rezidenčních částech. Naše občany chceme ochránit před negativními dopady tranzitní dopravy i živelného parkování a nabídnout jim výhody oproti přespolním," vysvětluje v rozhovoru místostarosta města David Michalička.
Zatímco dříve se silnice, chodníky i další dopravní infrastruktura ve městech plánovaly podle hesla "Kolik touhle ulicí můžeme prohnat aut?", dnes už moudří primátoři i starostky myslí jinak: Pro kolik lidí můžeme tuto ulici zpřístupnit? Vědí, že lidé v ulicích znamenají život, byznys v restauracích i obchodech, což zase dělá město atraktivním místem k životu i podnikání...a kolo se roztáčí. 
Objednat newsletter

Živá města

Že jsou města neměnná a ulice se nedají změnit? Jak se to vezme. Takhle se například proměnilo náměstí Neude v centru Utrechtu. Cítíte ten rozdíl? 1985 vs. 2019.
Email
Copyright © 2019 Kolem na kole.

Chcete newsletter odhlásit?

Email Marketing Powered by Mailchimp