Copy
Na čo sú audioknihy vlastne dobré?

Na čo sú audioknihy vlastne dobré?

V poslednej dobe sa viac a viac ľudí pýta, prečo by mali dať prednosť audioknihám pred klasickými tlačenými knihami. Odpoveď je jednoduchá - nemali. Audioknihy nie sú a nikdy nebudú (naozaj? ;o) náhradou klasických kníh, ale ich doplnkom, niečim, čo dodáva ďaľší rozmer čítaniu aj tam, kde to je takmer nemysliteľné. Ja osobne som sa dostal k nim cez behanie, kedy som dlhé hodiny na nohách potreboval niečim spestriť, aby som mal motiváciu. A tak som sa často tešil na dlhý "popopracovný beh" nie kvôli behu samotnému, ale kvôli ďaľšej kapitole, zväčša detektívnej novele. Postupne som si zvykol, že aj dlhé hodiny v aute mi ubehnú lepšie pri počúvaní audioknihy ako hudby, umývanie riadu či upratovanie keď som doma sám je vlastne príjemná činnosť ak pritom počúvam strany svojich obľúbených autorov. Najprv som počúval len knihy, ktoré by som asi normálne nečítal - detektívky, trilery, sci-fi novely. Nie že by som nemal tieto žánre rád, no vždy boli dôležitejšie odborné texty, alebo knihy s "vyššou hodnotou". Postupne sa to však začalo meniť a doslovne som si už nevedel predstaviť, že by mi tá či iná kniha priniesla tak veľké uspokojenie, ako jej audioverzia. Možno to znie ako hrozná propaganda, žial, je ťažké byť nestranný v takejto situácii, no na veci to nič nemení. Ja som kúzlu audiokníh prepadol úplne. [!s]

Like
Tweet
Forward to Friend
+1
Share
Zopár čerstvých NOVINIEK č.1
Karel Klostermann - Na cestě k domovu
Na křídlech RAF
Mike Bechtle - Mluvte jako profesionál
Claudie Hopkins - Sebekázeň - jediná cesta k úspěchu
VYBRALI SME pre Vás č.1

Georges Simenon
Soudce Froget usvědčuje


Poznáte to, do práce to máte 10 – 15 minút, ale nechce sa Vám púštať žiadnu 6 hodinovú audioknihu. Ani by ste ju nezačali poriadne počúvať a už by ste ju museli stopnúť a čakať zase príliš dlho na pokračovanie. Ale pozerať sa len tak spolucestujúcim na chrbát zase nie je úplne ono.

Už dlhší čas som hľadal audioknihu, do ktorej by som sa vedel započúvať aj na kratší čas a nemal pocit veľkej nekonzistentnosti v počúvaní.

Audiokniha Soudce Froget usvědčuje tieto požiadavky splnila do bodky.

Každý zo siedmych detektívnych príbehov z pera Georgesa Simenona trvá v priebehu 15 minút a je samostatným prípadom vyšetrujúceho sudcu Frogeta, ktorý svojim brilantným postrehom usvedčuje rôznych kriminálnikov zo zločinov viac či menej zrejmých.

A sú to prípady naozaj rôznorodé:

Vražda v lekárni, krádež náhrdelníka, vražda v cirkuse, banková lúpež, medzinárodná špionáž a iné.

Príbeh začína rekapituláciou dejovej zápletky, v ktorej sa poslucháč dozvie, ako sa obžalovaní dostali až pred vyšetrujúceho sudcu. Vtedy prichádza na radu sudca Froget a brilantným vypočúvaním dostane svojich podozrivých tam kam potrebuje. Za mreže.

Ak hľadáte rovnako ako ja oddychovú audioknižku na krátke cesty, tak určite nešliapnete vedľa. [mh]

Zopár čerstvých NOVINIEK č.2
Bohumil Hrabal - Obsluhoval jsem anglického krále
Karel Spilko - Řiďte si svůj život tak, jak sami chcete
Virginia Woolfová - Deníky
Waldemar Matuška - To všechno vodnes
David Gruber - Rýchločtení

Doposiaľ sa u nás dalo platiť len platobnou kartou - cez Skrill (Moneybookers). Ako sme sa presvedčili, tento platobný kanál je populárny a preto v našej ponuke ostáva aj naďalej. Veľa z Vás však má už založený PayPal účet a bolo by tak pre Vás jednoduchšie, aby ste mohli na platby použiť práve PayPal - kanál ktorému dôverujete a na ktorý ste zvyknutí. Preto sme PayPal pridali do našej ponuky platobných možností a keďže PayPal podobne ako Skrill umožňuje aj pravidelné platby, použiť ho tak môžete nie len na nákup kníh, ale samozrejme aj na úhradu predplatného (mimochodom, viete, že ponúkame predplatné?).

PayPal-om to samozrejme nekončí, pracujeme na ďalších platobných možnostiach a tak sa čoskoro možnosti platby znovu rozšíria - sledujte náš Facebook stránku alebo náš blog a čoskoro sa dozviete viac.

VYBRALI SME pre Vás č.2
Michail Afanasjevič Bulgakov
Psí srdce

Kniha Psí srdce je jednou z najlepších ruských klasických publikácii. Jej vydanie sprevádzal nejeden problém a preto mohla uzrieť svetlo sveta až 62 rokov po jej napísaní. Mne sa do ruky dostalo audio spracovanie z roku 1990, ktoré vyniklo ako rozhlasové vysielanie pod taktovkou režiséra Pavla Linharta.
Zvyšok dostupný na book.review.sk
Zopár čerstvých NOVINIEK č.3
Pohádkový kalendář
ZĽAVA na vybrané tituly až 36% !
Špeciálna ponuka
Špeciálna ponuka
Špeciálna ponuka
Špeciálna ponuka
Like
Tweet
Forward to Friend
+1
Share
Copyright © 2013 Audiolibrix s.r.o., All rights reserved.