Copy
Na čo sú audioknihy vlastne dobré?

Autorsky nahovorené audioknihy

K prvej autorsky nahovorenej audioknihe som sa dostal pred dvoma rokmi, keď som si kúpil audioknihu Loosing My Virginity od Richarda Bransona, jedného z najúspešnejších a tiež najbohatších obyvateľov Veľkej Británie, majiteľa leteckej spoločnosti Virgin, exkluzívneho ostrova Necker ďaleko v Pacifiku a ďaľších približne 400 firiem najrôznejšieho zamerania. Nechcelo sa mi veriť, že by človek ako on, mimochodom trpiaci dyslexiou, mohol konzistentne a pútavo nahovoriť svoj vybraný životopis úspechov a pádov. Aký naivný som bol! Audiokniha predčila moje očakávania už v prvých minútach! Okamžite som sa ponoril do pohodového hlasu autora rozprávajúceho svoj vlastný príbeh štýlom, ktorý ma totálne pohltil. A aký to bol príbeh!? Nechcem však rozoberať detaily jeho života, splnených snov a prianí. Podstatné bolo uvedomenie si, ako inak vie kniha znieť, keď ju načíta samotný autor. Človek, ktorý dal najpr život myšlienkam v podobe textu, a potom jeho hlas život textu samotnému. A o to viac, keď je to kniha osobných názorov, výpovedí, alebo dokonca autobiografická.

Keď som minule písal, že audiokniha dáva ďaľší rozmer čítaniu, autorsky nahovorená audiokniha mu dodáva aj rozmer tretí. Už to nie je len o slovách a prednese, ale aj o reálnej osobe. O osobe za slovami, ktoré sa cez jeho či jej hlas do nás počúvaním pomaly vstrebávajú a nechcú nám dovoliť prestať. Tak to mám naozaj rád! :o) 

Preto Ti aj my tento týždeň prinášame druhé pokračovanie najúspešnejšieho Vianočného titulu 2012, Listy Emilovi II, s autorským čítaním Milana Lasicu, svetový bestseller preložený do 14. jaykov, Ekonómia dobra a zla, s autorským čítaním Tomáše Sedláčeka ako aj kontroverznú knihu Jánošíci s těžkou hlavou, s autorským čítaním Ľubomíra Smatanu.

A to nie je zďaľeka všetko. Tak vitaj, sadaj a počúvaj. [!s]

Milan Lasica - Listy Emilovi II
Like
Tweet
Forward to Friend
+1
Share

Zopár čerstvých NOVINIEK č.1

Druhé, značně rozšířené a prohloubené vydání autorovy prvotiny publikovalo v roce 2011 prestižní nakladatelství Oxford University Press. Od té doby kniha oslovuje čtenáře po celém světě. Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 14 jazyků a sklidila úspěch u zahraniční kritiky i na akademické scéně. V Německu a ve Švýcarsku se ihned po vydání stala bestsellerem.

Ľubomír Smatana jako stálý zpravodaj Českého rozhlasu prokázal svou výjimečnou schopnost propojit objektivní fakta a každodenní zprávy s osobními zážitky "člověka z terénu" a s poutavými příběhy lidí z těch nejzapadlejších koutů Slovenska. Ačkoli je autor sám slovenský rodák, nešetří ironií a vtipy. Naplno píše o citlivých tématech, jako jsou slovensko-maďarské vztahy, pitoreskní politická scéna nebo národnostní předsudky.

VYBRALI SME pre Vás č.1
AUTORSKÉ ČÍTANIE

Michal Hvorecký - Pastiersky list
Pastiersky list
napísal a číta:
Michal Hvorecký

Jaroslav Rudiš - Nebe nad Berlínem
Nebe nad Berlínem
napísal a číta:

Jaroslav Rudiš
David Gruber - Rychločtení v kostce
Rychločtení
napísal a číta:
David Gruber

Jiří Anderle - Cesty
Cesty
napísal a číta:

Jiří Anderle

Zopár NOVINIEK č.2

Claudie Hopkins - Sebekázeň - jediná cesta k úspěchu
Dan Miller - Sebevědomí okamžitě
Božena Němcová - Národní pohádky Boženy Němcové
František Kožík - Za trochu lásky

VYBRALI SME pre Vás č.2
AUTORSKÉ ČÍTANIE

Ani mráčku na obláčku
Napísal a číta:

Jiří Anderle
Michal Burda - Lásko, Bože lásko
Magnetický vítr
Napísal a číta:

Gabriela Vránová
Ivanka Devátá - Co číhá za humny
Co číhá za humny
Napísal a číta:

Ivanka Devátá
Michal Burda - Lásko, Bože lásko
Lásko, Bože lásko
Napísal a číta:

Michal Burda

KNIHA ZDARMA

Dominik Dán - Červený kapitán
Dominik Dán
Červený kapitán

Spoločnosť Verbis v minulosti spracovala túto knihu najpopulárnejšieho detektívneho autora na Slovensku do formy audioknihy a v interpretácii Jozefa Vajdu ju ponúkla verejnosti
na stiahnutie ZDARMA. Nech sa teda páči! :o)

Pri rekonštrukcii starého cintorína v centre Nášho Mesta vykopú robotníci truhlu s pozostatkami bývalého kostolníka z kostola svätej Barbory. Nešetrným zaobchádzaním sa truhla náhodou otvorí a chlapi zistia, že v lebke je zatlčený klinec. Na miesto záhadného nálezu privolajú začínajúceho detektíva z oddelenia vrážd Richarda Krauza a jeho staršieho kolegu Eduarda Burgera. Onedlho zistia, že o odhalenie skutočnej príčiny smrti nebohého kostolníka nemá záujem ani cirkev, ani vyššie miesta... Začnú rozmotávať klbko záhad zapadaných prachom a vôbec netušia, že sa nechtiac dostanú na stopu najväčšej záhady, akú kedy na oddelení vrážd riešili...

 

20% zľava na vystúpenia Lasica & Satinský


Like
Tweet
Forward to Friend
+1
Share
Copyright © 2013 Audiolibrix s.r.o., All rights reserved.