Copy
25% zľava na ŠPECIÁL TÝŽDŇA, audiojazykové kurzy, [rýchlosúťaž] o skvelú audioknihu či novinky #4

Počúvanie pri cestovaní

 
Keď som pred pár rokmi začal pravidelne cestovať vlakom, uvedomil som si, že vlak má oproti autu jednu veľkú výhodu - nemusíte sa sústrediť na cestu, len sedíte a veziete sa a môžete si robiť čo Vás len napadne. Ako prvá logická voľba na vyplnenie voľného času boli knihy. Už od malička som vášnivý čitateľ a ročne miniem na knihy doslova stovky eur. Najmä humorné, detektívne ale niekedy aj sci-fi. A samozrejme odborné, tie však vychádzajú najmä v angličtine. Keď som objavil prvú audioknihu, bol to vtedy Lean Startup, pochopil som, že klasické knihy síce z môjho života nezmiznú nadobro, ale minimálne budú trochu potlačené na úkor audiokníh.
 
A tak sa aj stalo, čo ale neľutujem. Od tej prvej sa stali audioknihy mojim verným spoločníkom na cestách - vo vlaku, v autobuse, pri chôdzi, či pri šoférovaní (keď niekam ideme na výlet, ale aj keď idem len do obchodu na druhú stranu mesta). Audiokniha má tú nespornú výhodu, že nič nemusíte držať v rukách a tak sa dá "čítať" oveľa častejšie ako klasická. Navyše nemusíte obracať stránky, ruký mátevoľné a môžete tak pri počúvaní robiť ďalšie veci. Osobne mám rádaudioknihy v telefóne, ktorý mám aj tak stále pri sebe. Vezmem si so sebou sluchátka a idem. A vo vlaku? Na nezaplatenie. Cesta Vám ubehne rýchlejšie a sluchátka pekne odizolujú okolitý hluk.
 
U audiokníh ma baví najmä to, že príbeh sa stáva ešte väčším zážitkom, keď sú kvalitne nahovorené, keď je ich prednes na profesionálnej úrovni. Čo našťastie u väčšiny audiokníh je. Mojim najoblúbenejším rozprávačom je zatiaľ Martin Stránsky a to nie len preto, že jeho hlas sa dokonale hodil aj do knihy Steve Jobs a ešte viac do Stoletého staříka, ale aj preto, že pochádza z toho istého mesta ako ja - z Jihlavy. O knihách nahovorených samotným autorom už písal minule Ivan, takže tie rozoberať nebudem, iba tu vyjadrím môj súhlas. Listy Emilovi v podaní samotného autora, Milana Lasicu, sú skvelé, o čom hovorí aj ich predajnosť. Vtipné krátke listy dôchodcu Mira kamarátovi Emilovi ma dostali a už teraz, krátko po vydaní druhej časti, sa neviem dočkať tretej časti.
 
Mám toho na mysli ešte viac, ale teraz musím vystupovať, blížime sa k moje stanici. Tak zase budúci týždeň... [mk]
Rýchlosúťaž:

Ako sa volal muž, ktorý po vyše štyroch rokoch stroskotaneckého života na opustenom ostrove Más a Tierra bol 2.2.1709 zachránený a stal sa inšpiráciou pre knihu Daniela Defoea - Robinson Crusoe? Z prijatých odpovedí (sutaz@audiolibrix.com) zajtra vyberieme jedného výhercu tejto skvelej audioknihy v podaní Miloslava Mejzlíka.


Like
Tweet
Forward to Friend
+1
Share

Zopár čerstvých NOVINIEK č.1

Jan Werich a Miroslav Horníček - Jan Werich a Miroslav Horníček na Kampě
Jan Werich - Jan Werich vesele i vážně
Z Rozprávky Do Rozprávky - Snehulienka a iné rozprávky
David Drábek - Koule

VYBRALI SME pre Vás č.1

Daphne Du Maurier - Ptáci
Daphne Du Maurier
Ptáci

Osobne nie som veľký milovník hororov. Pred mnohými rokmi som však videl slávne Hitchcockovo filmové spracovanie tejto krátkej novely - je neuveriteľné, že z toho bol až dvojhodinový film - a tak som túžil počuť, či mi aj audiokniha príde tak pochmúrna a sugestívna. Prišla a ako veľmi! Jan Hartl nahovoril poviedku vynikajúco a atmosféra s krátkym zvukovými presmykmi sa stáva tak hustou, ako obrazy stále vryté v pamäti z televíznej obrazovky veľa rokov dozadu. Vrelo odporúčam! [!s]
Richard Bach - Jonathan Livingstone Racek
Richard Bach
Jonathan Livingstone Racek

Pred rokmi, tesne pred vianocami som sa dočítal o Jonathanovi Livingstonovi ako knihe, ktorá stojí za prečítanie. Kúpil som ju teda "ešte len priateľke" a dúfal, že sa bude páčiť. Poetický príbeh Jonathana vystihuje túžbu nielen čajok ale aj nás ľudí, dokázať v živote niečo viac ako všetci naokolo, uskutočniť naše sny a túžby.

Neviem či to bola odpoveď či nie, no ja som tú istú knihu dostal od nej v tie vianoce tiež :o) A tak máme dnes "čajky" v knižnici doma dve. [!s]

Zopár NOVINIEK č.2

Angličtina do ucha - Pre začiatočníkov až pokročilých
Angličtina do ucha
Pre začiatočníkov až pokročilých

Audiokniha vás naučí nové slovíčka a frázy, vysvetlí gramatiku a "dohliadne" na to, aby ste ju správne používali. Nielen, že s vami precvičí najpoužívanejšie konverzačné frázy, ale tiež vás naučí, ako na ne správne a pohotovo reagovať. Prevedie vás tréningom počúvania od najnižšej po najvyššiu obtiažnosť tak, aby ste už nikdy nezaváhali, a to hneď za pomoci niekoľkých rôznych typov hlasov.
Nemčina do ucha
Pre začiatočníkov až mierne pokročilých
Francúžština do ucha
Pre začiatočníkov až stredne pokročilých

VYBRALI SME pre Vás č.2

Daniela Kapitáňová - Kniha o cintoríne – Samko Tále
Gustáv Murín - Mafia na Slovensku I.

Zopár NOVINIEK č.3

Pavol Dobšinský - Na skle maľované rozprávky 4
Pavol Dobšinský - Na skle maľované rozprávky 5
ŠPECIÁL TÝŽDŇA platný do 08.02.2013
Like
Tweet
Forward to Friend
+1
Share
Copyright © 2013 Audiolibrix s.r.o., All rights reserved.