Copy
Siin on Apinise perekonna värsked uudised. Sa saad sellest listist igal ajal lahkuda, kui klikid unsubscribe lingil kirja all. Toredat lugemist!

Usuhüpe
Apinise perekonna uudised misjonipõllult
 Tervitusi sügisvärvides Riiast!
 
„Kõik, kõik on uus septembrikuus...“ ütles minu kukeaabits, kui ma esimesse klassi läksin. Meilgi on alates septembrist kõik uus, kuna Rasmus läks Riia Eesti kooli esimesse klassi. MaRasmuse esimene koolipäev poleks kunagi uskunud, et kooliminek võib kujuneda nii keeruliseks ja aeganõudvaks ettevõtmiseks. Eks aitab sellele kaasa ka see, et laps läks kooli riigis, kus ma ise pole kunagi koolis käinud, nõudmised on Eesti koolidega võrreldes erinevad ja neist arusaamine võtab aega. Kõige tähtsam on see, et Rasmusele koolis meeldib ning eks ta harjub varsti ka sellega, et kodus tuleb edasi õppida. Enne kooliminekut ütles Rasmus, et ta on lätlane, alates kooli esimesest nädalast on ta eestlane, sest sündis Hiiumaal (selline on tema seletus, aga tegelikult avastas ta, et eestlasena nõutakse tal läti keeles natuke vähem kui teistelt :-D ). Kuna Rasmuse klassijuhataja on eestlane, siis õpib Rasmus enamiku aineid eesti keeles (temaga räägitakse eesti keeles, teistega läti keeles), eesti keel kui võõrkeel ei ole Rasmuse jaoks raske ning „Jussikese seitsmest sõbrast“ rääkides parandas ta õpetajat :-) . Raskusi on läti keelega ning kõikides keeltes (eesti, läti, inglise) lugemise ja kirjutamisega. Küll see ka varsti harjutades tuleb. Oleme õnnelikud, et Riias on olemas selline kool, kus kakskeelse (ja meie puhul peaaegu kolmkeelse) lapse iseärasusi mõistetakse ja toetatakse ning et tulevikus on võimalik edasi õppida ka teistes keeltes. Septembris oligi meie fookus peamiselt Rasmuse koolil ja püüdsime paika saada kooli, kodu ja trenni rutiini. Oktoobris on juba rahulikum ning varsti on käes koolivaheaeg, mille veedame Hiiumaal.
 
Kaspar on sellest sügisest alates ametlikult Riia Noorte Missiooni juht (enne oli kohusetäitja) ning on nõustunud selle kohaga järgmised kaks aastat. Samas jätkab ta ka tööd Läti Noorte Missiooni koordineerijate meeskonnas ning loomulikult on ta koos minuga Wings for Wheelsi juht.
 
Läti NM-is on meil olnud häid kommunikatsioonispetsialiste, kes aga mõne aja möödudes edasi liiguvad, jättes oma töö teiste hallata. Nii kipuvad paljud tööd jõudma minuni, kes ma olen küll stabiilselt NM-is, kuid tean avalikest suhetest ja veebidisainist vaid minimaalselt. Peale seda, kui minuni jõudis juba viies veebileht (kõik erineva raskusastmega), mõistsin, et vajan natuke rohkem koolitust. On lootus, et saan minna novembris või detsembri alguses nädalaks Londonisse ja sealsete NM-i kommunikatsioonispetsialistide juures natuke juurde õppida. Siin on palvekoht, sest sel korral ei ole probleemiks (ainult) finantside puudumine, vaid ka see, et Kaspar ja Rasmus peavad samal ajal hakkama saama nii kooli, trenni, kodutööde kui õppimisega. Ega mulle poleks vastumeelne ka Eestis kellegi käe all nädal aega õppida – oleks odavam ja kodule lähemal, aga praegusel hetkel ei ole mulle (veel) pakkumisi tehtud. Ajaliselt julgen planeerida vaid novembrit ja detsembrit, sest me loodame oma tütre tulekule talvel või kevadel (järjekord liigub küll väga aeglaselt edasi...)
 
Wings for Wheelsi jaoks on sügis uue aasta algus. Plaanime järgmist aastat ning seega ei ole me olnud nii hõivatud kui suvel ja kevadel. Esimesel advendil on tulemas heategevuslik kontsert tõstukiga bussi ostmiseks Wings for Wheelsile. SuuremRatastooli bussi tõstmine osa rahast on meil olemas ja mõne väiksema ja vanema bussi saaksime juba ära osta, aga meil oleks tegelikult vaja bussi, kuhu mahuks sisse mitu ratastoolis inimest ja mis kohe esimesel sõidul tükkideks ei laguneks. Seega, kui Sa ei saa Riiga kontserdile tulla, kuid sooviks meie bussi ostu toetada, siis pangainformatsioon on järgmine:
 
Jaunatne ar Misiju Riga
SEB banka:
LV83UNLA0050023418649
SWIFT: UNLALV2X
reg.nr. 99500003828
Antonijas iela 4-1, Rīga, LV-1010
Selgitus: Donation for van
 
Siit saad vaadata ka läti keelset videot inglise keelsete subtiitritega selgitamaks, miks me bussi vajame. :-)
 
Selle aasta teine suurem projekt on rahvusvahelisele puuetega inimeste päevale pühendatud bankett Läti Rahvusraamatukogus 5. detsembril. Esimesed sponsorid on juba olemas.  
 
W4W on sisenenud esimesse juubeliaastasse – 31. augustil 2017 saame kümneaastaseks. 10-aastaseks saab ka Challenge laager, mis praeguse seisuga toimub 30. juunist 8. juulini. Sünnipäevapidustused toimuvad 4-6 augustini.
 
Sel suvel oli meil mini Raamatu esitlusJüngrikool, Challenge 9 laager ning Armeenias laager liikumispuuetega inimestele. Linkide alt saab nende kohta lähemalt lugeda. Armeenia laagri lugu on kahjuks vaid inglise- või venekeelne.
 
Suvel esitlesime ka venekeelset luuletuste raamatut. Kui Sul on soov see endale osta ja nii autorit toetada, siis palun anna oma mõttest teada. Rohkem pilte näeb siit.

Kas Sind huvitab töö, mida teeme, ja tahaksid ka ise kaasa lüüa? Selleks on mitu võimalust.
 
1) Sa võid saada Wings for Wheelsi eestpalvetajaks, kellele saadetakse iga kuu palvesoove. Palun anna endast teada ja ma lisan Sind nimekirja (praegu on infokiri ainult inglise- ja lätikeelne, aga kui huvi on suurem, siis saame ka eesti keeles saata).
 
2) Sa võid W4W või meie peret regulaarselt rahaliselt toetada. Eritoetused (invabussi ostuks, laagriteks jne) palume saada ülal mainitud pangakontole, aga isiklikud toetused (ja minu veebidisaini õpingute raha) saab saata meie Eesti kontole.
Evelyn Apinis
Swedbank
SWIFT: HABA EE2X
IBAN: EE622200001101584136
 
3) Tule ja aita kaasa. Meie laagrites on alati olnud eestlasi ja need, kes (minimaalselt) ka vene keelt (või läti keelt) oskavad, on hakkama saanud.
 
4) Kutsu meid külla :-) . Sa soovid, et tuleksime rääkima oma tööst või sellest, kuidas avada oma koguduse uksed puuetega inimestele? Eesti ei ole kaugel ja kindlasti on meil võimalik leida sobiv aeg.
 
Ei ole ju erinevust juudi ja kreeklase (puudega ja puudeta inimese) vahel, sest seesama Issand on kõikide Issand, rikas kõikide heaks, kes teda appi hüüavad. Sest igaüks, kes hüüab appi Issanda nime, päästetakse. Kuidas nad siis saaksid appi hüüda teda, kellesse nad ei ole uskunud? Aga kuidas nad saaksid uskuda sellesse, kellest nad ei ole kuulnud? Kuidas nad saaksid kuulda ilma kuulutajata? Kuidas aga saadaks kuulutada, kui ei olda läkitatud? Just nagu on kirjutatud: „Kui kaunid on nende jalad, kes kuulutavad head rõõmusõnumit.” (Rooma 10: 12-15)
 
Õnnistusi soovides
 
Evelyn, Kaspars ja Rasmus
Wings for Wheels
YWAM Riga
Jaunatne ar Misiju Rīga
SEB banka: LV83UNLA0050023418649
SWIFT: UNLALV2X
reg.nr. 99500003828
Antonijas iela 4-1, Rīga, LV-1010

Evelyn Apinis
Swedbank
SWIFT: HABA EE2X
IBAN: EE622200001101584136

friend on Facebook | forward to a friend 
Copyright © 2016 Wings for Wheels, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp