Copy
Siin on Apinise perekonna värsked uudised. Sa saad sellest listist igal ajal lahkuda, kui klikid unsubscribe lingil kirja all. Toredat lugemist!
Tervitusi lumisest Riiast!
 
Meil on vääääga palju uudiseid, aga kuna ühte pikka ja igavat kirja ei loe keegi, püüame kõigest lühidalt rääkida.
 
WINGS FOR WHEELS
 
Meie tiim kasvab. Meiega on ühinenud üks riialane (riiakas on huvitav sõna :-) ) ning veel kaks noormeest tunnevad Jumala kutset meiega koostööd teha. Nad ei ela Riias ja seega loob W4W filiaalid Liepajas ja Cesises (Võnnus). Praegusel momendil läbivad need kolm (ja kogu meie tiim) õppeprogrammi, mida kutsume juhtimise alusteks. Kogu protsess on väga põnev ja ootame huviga, millised plaanid Jumalalal selle kõigega on.
 
Juhtimise alused
Janis Jegers, üks meie täisajalisest töötegijatest, on praegusel momendil Taanis jüngrikoolis (inglise keeles: Dischipleship Training School ehk lühendatult DTS). Vaimustav on näha, kuidas Jumal on teda juba selle lühikese aja jooksul nii vaimselt kui ka füüsiliselt muutnud. Samas on see olnud meie tiimile suureks väljakutseks, sest aitame Janist koguda raha õppemaksuks. Praegusel momendil on tal makstud teoreetilise osa eest, aga kahekuulise misjonipraktika jaoks vajab ta veel 1644€. Võib-olla sooviksid ka Sina anda oma väikese panuse, et Janis saaks kooli läbitud? 16. novembril 2001. aastal rääkis Jumal mulle esimest korda jüngrikoolist liikumispuuetega inimestele. Janis on esimene liikumispuudega inimene, kes on jüngrikoolis ja seega viib tema kooli lõpetamine meid lähemale oma kooli loomisele.
 
W4W õppe- ja rehabilitatsioonikeskus. Ka sellest rääkis Jumal meile pikka aega tagasi ja siis tundus kõik väga utoopilisena. Sel sügisel hakkas üks arhidetuuriüliõpilane oma bakalauseusetöö raames tasuta meie keskuse projekti tegema. Seega nüüd vajame vaid tükikest maad ja natuke raha, et keskus valmis ehitada :-)
 
Seminar. 29. novembril aitab W4W organiseerida informatiivset kristlikku seminari, et rääkida puuetega inimeste olukorrast Lätis ning kuidas kogudused saaksid seda parandada. Selline seminar on Lätis esimene ja loodame, et saame aidata kaasa, et puuetega inimesed oleksid kogudustes teretulnud.
 
Suvelaagrid. Alles sai suvi läbi, aga juba plaanime järgmist suve. Kindlasti toimub Challenge 8 (Väljakutse 8) laager, aga võimalus on, et korraldame jällegi kaks laagrit.
 
Maailma parim koht võrgustikutööks. Järgmise aasta veebruaris toimub Kalifornias Ülemaailmne ligipääsetavuse konverents (Global Access conference) kus võimetus ja võimalus kohtuvad (eesti keeles ei kõla see hästi, aga inglise keeles: where disabilities and possibilities meet). Üheks korraldajaks on Joni Eareckson Tada ja konverentsi reklaamitakse kui “kohta, kus saavad kokku puuetega inimestega töötajad, pastorid, õpetajad ja praktikud üle maailma. See on ennenägematu võimalus jagada oma kogemusi, luua tugevaid suhteid ja õppida kuidas praktiliselt ja tõhusalt edendada kristlaste kogukonnas tööd puuetega inimestega.” Meie perekond unistab võimalust sellest konverentsist osa võtta, aga selleks vajame finantsilist imet.
 
RAHVUSVAHELINE KRISTLIK HUMANITAARPROJEKT

 
Järgmine projekt toimub 2015. aasta veebruaris Rezeknes ja selle ümbruskonnas. Olles projekti juhatuses juba aastast 2007, tunnen, et mul on aeg töö edasi anda ja (vähemalt mõnda aega) enam mitte osaleda. Järgmisel aastal olen ma suuremas osas vaid juhendaja ja õpetaja ning rohkem tagaplaanil. Projektile registreerimine on alanud ja on põnev näha, kuidas Jumal läbi järgmise (ja edasiste) projektide tegutseb. Võib-olla tahad ka Sina selles osaleda? Rohkem informatsiooni leiab siit 

Rasmus värvib ustPEREKONNAUUDISED
 
Rasmus. Sellel suvel hakkas Rasmus inglise keeles suhtlema. Ta sai keelest aru juba ka varem, aga nüüd saavad temaga otse suhelda ka need, kes eesti või läti keelt ei räägi. Samuti hakkas ta tõlkima eesti keelest läti keelde ja vastupidi, et aidata oma Eesti vanaemal Lätis suhelda. Rasmus käib eelkooli rühmas ja talle meeldib seal väga. Üleeile tegi ta meie perele esimest korda ise süüa. Söögiks saime tikuvõileibu :-)
 
Kaspars. Kuna Riia Noorte Missiooni juht lahkub oma ametikohalt, võtab Kaspar selle üle kuni uue juhi leidmiseni. Ta on juba praegu väga hõivatud ning uute kohustustega on tal veel raskem aega planeerida. Palume selleks eestpalveid.
 
Evelyn. Mina hakkasin sel sügisel peale kümneaastast vaheaega taas tasakesi fotograafiaga tegelema. Esimesed digitaalsed pildid näitavad, et vanad teadmised filmifotograafiast on veel alles ning digikaameraga pildistamine on võimalik ära õppida.
 Evelyni fotograafia
Maja. Juulis, kõige tihedamalt tööajal (kahe laagri vahel) kolisime oma uude koju sisse. Tänaseks oleme end enam-vähem sisse seadnud. Nüüd on välja tulnud uusi parandamist vajavaid üksikasju ning probleeme, millest me varem teadlikud polnud. Meie maja on ahiküttega ning kuni esimeste külmade saabumiseni saime neid küttes piisavalt sooja. Samuti on meil puuküttega keskküte, millega on võimalik maja soojaks kütta ka külmal ajal. Selle keskküttekatlaga on olnud palju probleeme ning pärast mitmete spetsialistidega konsulteerimist ja investeeringuid, oleme saavitanud selle, et radikad saab soojaks kütta. Kahjuks kaasneb selle protsessiga nii palju suitsu, et uksed tuleb lahti hoida :-D. Homme tuleb üks sõber korstnat ja ahju (veel kord) puhastama ning loodame, et saame suitsust lahti. Samas paistab, et kõigele lisaks tuleb osta ka uus keskküttekatel, sest praegune lekib.
 
Rahaliselt on meil olnud kõik hästi. Meil on kõhud täis, riided seljas, arved makstud (tänu maja remontimisele maksame praegu vaid poole üürisummast) ja soe tuba (suitsune  ;-) ), kuid meil ei ole piisavalt ressurssi ettenägematuteks väljaminekuteks, puhkuseks ning vaba aja veetmiseks jne. Kuna W4W-il ei ole regulaarseid toetajaid, siis maksame ise ka mitmeid tööga seotuid kulutusi. Natuke aega tagasi saime teada, et üks meie pikaajalisi toetajaid ei ole enam võimeline seda jätkama, seega otsime uusi regulaarseid sponsoreid. Kas Sina oleksid huvitatud meie perekonda ja/või Wings for Wheelsi investeerimisest? Kui jah, siis palun  võta meiega ühendust ja me leiame selleks parima võimaluse.
 
Kõigele lisaks on meil veel uudiseid ja palvesoove, aga avalikus uudiskirjas ei ole (veel) aeg sellest rääkida. Tekkis huvi? Küsi, me vastame meeleldi. :-)
 
Oli tore Sinuga oma elust jagada. Hea oleks kui ka Sina räägiksid meiega oma elust. Muidu juhtub nii, nagu ma sel nädalal meie õppeprogrammis rääkisin, et me läheme Jumala ette pika vajaduste- ja uudiskirjaga, aga peale selle ette vuristamist ei ole aega enam Jumala häält kuulata. Meie kuulaksime küll Sinu häält (või loeksime kirju). Seega seekord oleme esitanud mitmeid põhjuseid, miks võiks uudiskirjale vastata :-).
 
Õnnistusi soovides,
Evelyn, Kaspars ja Rasmus
Copyright © 2014 Wings for Wheels, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp