Copy
Siin on Wings for Wheelsi suvise Challenge 8 (Väljakutse 8) laagri kokkuvõte. Head lugemist!
Juba kaheksandat aastat järjest korraldas rahvusvahelise kristliku organisatsiooni „Youth With A Mission – Riga“ (Riia Noorte Missioon) tööharu „Wings for Wheels“ (Tiivad ratstaele) liikumispuuetega täiskasvanutele suvelaagri „Challenge 8“ (Väljakutse 8). Sel aastal toimus see 26. juunist – 3. juulini Cesise lähedal Spare eriinternaatkoolis. „Wings for Wheels” alustas tööd 2007. aastal eesmärgiga jõuda puuetega inimeteni, anda neile võimalus kuulda evangeeliumi sõnumit ja isiklikult tundma õppida Jeesust Kristust. Suvelaagrite korraldamine on üks „Wings for Wheelsi” töösuundadest, mis laseb liikumistakistustega inimestel kogeda igapäevaselt kättesaamatuid tegevusi, aitab endas avastada uusi andeid ning pakub vaimset julgustust ja kinnitust.


Laagris oli 20 osalejat üle kogu Läti, üks Eestist ning nende isiklikud abistajad ja laagri personal. Neile, kes olid selles laagris enne käinud, oli see nädal, mida oodati terve aasta. Paljudele on see ainuke võimalus olla väljaspool oma tavalisi rutiine, kohtuda sõpradega ning õppida midagi uut ja põnevat.

Igal aastal on meil ka uued osalejad, kes tihti just laagri ajal teevad oma esimesed sammud Kristuse poole, saavad tuge ja julgustust nii teel koos Jumalaga kui ka igapäevaelus.

Inimestega rääkides on tihti kuulda arvamus, et „Challenge” laager erineb teistest, see on ainukordne ja unustamatu. Selliseks teeb selle ühtekuuluvustunne ning olukord, et füüsiliste takistuste tõttu ei jää kõrvale mitte ükski, keegi ei ole väärtusetu või tülikas. Otse vastupidi – tehakse kõik, et julgustada leidma oma anded, uskuda oma võimetesse, et osalejad seeläbi isikliku näite (elu varal) julgustaksid teisi.

Laagri programm oli läbimõeldud ja mitmekesine. Kõik hommikud algasid ühise musitseerimisega Jumala kiituseks, julgustava vaimuliku sõnaga, mille valmistasid ette laagris osalejad ise, ning samuti kohustusliku hommikuvõimlemisega, kus me mitte ainult ei soojendanud oma keha päeval eesolevateks toiminguteks, vaid saime ka spetsialistide soovitusi, kuidas igapäevaselt oma füüsilise keha eest hoolitseda.

Peale erinevate loengute saime kuulata lugusid Armeeniast ja Togost (Mensa Agbeme Kodzo oli selle rahvuse esindajana kohal), osaleda töötoas, kus saime oma kätega või kellegi teise abil valmistada imelise magustoidu. Mehed veetsid põneva õhtu töötoas, mille nimeks oli „Arvuti neurokirurgia”, samal ajal kui meie kaunid naised said veel kaunimateks: Riia ilusalongi spetsialistid kinkisid laagrilistele õhtu, kus nende eest hoolitseti sellisel viisil, nagu oleksid nad iludusvõistluse kandidaadid. Need muutused pildistatid ning laagri lõpus said osalejad pildid üllatuskingina.

Orienteerumine ja sportmängud oma põnevate ülesannetega on laagri iga-aastased sündmused. Iga laagriline saab neist osa võtta oma võimete piires. Kõige tähtsam on olla osa oma võistkonnast, toetada ja elada üksteisele kaasa.


Cesise kellade ansambli esinemine oli laagri üheks ilusamaks õhtuks, see ei jätnud ühtegi südant ükskõikseks. Samal ajal oli sellel aastal paljudele suureks väljakutseks tantsukursus. Kuidas saan mina tantsida, kui kõnnin karkudega või istun ratastoolis?! – nii mõtlesid palju enne seda laagrit. Nüüd me teame, et ka see on võimalik ja toob palju rõõmu! Aitäh selle eest meie tantsuõpetajatele!


Igas laagris kutsutakse ühte laagri päeva ekstreempäevaks. Igal aastal saavad need inimesed, kes oma päevi veedavad suures osas vaid oma kodus ning üsna suures üksluisuses, kogeda midagi erilist, enneolematut ja tihti neile täiesti ebatõenäolist. Sel aastal oli selleks 40 minutit sõitu džiibiga mööda metsateid ja heinamaal ja kõrgeil küngasteil. Kui sellest jäi veel kellelegi väheks, siis kõikide päevade jooksul oli võimalus sõita ATV-ga, nautida tuult, kiirust ja teravaid elamusi!

Unustamatu oli ka lõkkeõhtu, rikkalikult kaetud laua ja inimeste tunnistustega sellest, mida Jumal on teinud nende eludes. Laager lõppes armastussöömaajaga ja jutuajamistega kuni hiliste öötundideni. Kui tähtis ja väärtuslik on võimalus olla koos sõpradega – nii vanade kui ka uutega – seda suudavad õigesti väärtustada vaid need, kellele see igapäevaselt pole võimalik.

Tänu Jumalale nende ja veel paljude imeliste asjade eest sellel unustamatul nädala!. Aitäh kõigile, kes andsid oma osa, et kinkida need unustamatud hetked neile, kes tihti tunnevad end unustatutena ja mitte kellelegi vajalikena! Aitäh eestpalvete ja materiaalse toetuse eest, kulutatud aja ja energia eest, südamesoojuse ja koostöö eest! Iga laagris osaleja ütleks teile, et see oli seda väärt!

Laagri fotogalerii on siin
Osalejad tegid laagrist video formaadis uudiseid. Neid näeb siit.
W4W võib leida ka Facebookist 

Jumala õnnitusis soovides,
“Wings for Wheels”
Riia Noorte Missioon


 

 
Copyright © 2015 Wings for Wheels, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp