Copy
Siin on Wings for Wheelsi "Challenge 6" laagri ülevaade.
Mida te mõtlete, kui kuulete väljendit: „Laager liikumispuuetega inimestele?“ Kurvad näod? Lootusetus? Kurtmine oma raske elu üle?
 

Kui see on tõsi, siis on meil hea meel teie eelarvamus ümber lükata, sest vähemalt meie laagris „Challenge 6“ (Väljakutse 6) midagi sellist ei olnud. Võib-olla ainult osalejate liikumise piiratus ja abivahendite kasutamine tuletas meelde nende erilist „saatust“, aga muidu oli kogu meie laagri nädal täidetud elurõõmu, südamlikkuse ja valmidusega võtta vastu ja seljatada kõik väljakutsed.

 „Challenge“ laagri korraldas „Wings for Wheels“ juba kuuendat korda ning kolmandat korda järjest toimus see Raiskumsi eriinternaatkoolis Cesise lähedal ajavahemikus 6.-13. juuli. Sel aastal saabus laagri juhtkond, isiklikud abistajad ja laagri praktiline meeskond juba päev varem laagripaika. Kuna paljudele vabatahtlikele oli see esimene kord aidata puuetega inimesi, saime aru, et on vajalik nendega juba varem rääkida ja anda peamisi teadmisi töötamaks puuetega inimestega. 

Eelmisel aastal tundus, et laagri limiidiks on 60 inimest, aga sel aastal suurenes see siiski 73 inimeseni, kellest 30 olid osalejad.  Sellegi poolest loodame järgmisel aastal korraldada kaks laagrit, et laager ei kasvaks liiga suureks ja ei kaotaks isikliku kokkupuudet kõikide osalejatega. Sel aastal oli meil palju inimesi ja ka väga palju erinevaid rahvuseid. Osalejate seas oli nii lätlasi kui vene keelt kõnelejaid ning kaks naist saabusid meie laagrisse Valgevenest ja üks Inglismaalt. Abiliste seas oli nii lätlasi, norrakaid, eestlasi, soomlane, kanadalane ja usbekk.
 
Laagri nädal oli täis Jumala õnnistusi ning palvevastuseid. Kõik laagri päevad olid soojad, päikselised ja nii ilusad, et me naersime, et kasutame ära kogu suveks ette nähtud ilusa ilma limiidi ja teistele ei jäägi midagi (mis paistab tõsi olevat, sest peale laagrit on olnud ainult külm ja vihmane ilm). Nädala jooksul oli osalejatel võimalus kuulata loenguid erinevatel kristlikel teemadel; osaleda kunstitöökodades ning valmistada ise midagi kaunist; kontrollida oma teadmisi viktoriiniga ning oma füüsilist valmisolekut sportmängudega. Orienteerumise ajal saime tuttavaks kooli ümbrusega otsides kaardil märgitud kontrollpunkte. Pühapäeval toimus jumalateenistus, kuhu tuli meile rääkima Valmiera Baptistikoguduse pastor Lauris Tartars ning õhtul oli kontsert, kus esines Lätis tuntud kristlik muusik Valdis Dvorovs. Õhtud olid meil tavaliselt rahulikumad ja sel ajal vaatasime filmi „1+1“, täitsime isiksuse testi ning reisisime virtuaalselt Norrasse. Norrat tutvustas meile Hildegunn Grønvold, kes koos oma abikaasa Dan Eriku ja truu isikliku abistaja – koer York´iga olid laagri ajal osa Wings for Wheelsi tiimist. Nädala kulminatsiooniks oli nagu alati „X-treempäev”, mille jooksul me matkasime kohta, kus on filmitud 1981 aastal Läti kõige kuulsaim film (eesti mõistes midagi „Siin me oleme” stiilis). Peale lõunat oli suuremal osal osalejatest võimalus sõita ATV-ga, kuni see kahjuks katki läks. Õhtul istusime ümber laagrilõkke ja kuulasime erinevaid tunnistusi sellest, kuidas Jumal inimeste elus on tööd teinud ja kuidas nad on teinud otsuse järgida Jeesust. Terve nädala jooksul oli laagrilistele saadaval professionaalsete füsioterapeutide teenused ning üks isiklik abiline lõikas rõõmuga igal vabal hetkel soovijate juukseid. Nädala kokkuvõtteks jagunesid laagrilised gruppidesse ning valmistasid laagri ajalehed, kus peegeldusid laagri eredamad hetked.
 
Kõige suurem Jumal õnnistus oli aga see, kui kolm inimest laagri viimasel päeval otsustasid anda oma elu Kristusele. Püüame neid toetada ka edaspidi.

Vaadates tagasi laagrile oleme tänulikud Jumalale, sest ilma Temata ei oleks me olnud võimelised midagi tegema. Isegi siis kui me küsisime rahalist ja palvetoetust erinevatel kogudustelt ja eraisikutelt, oli ikkagi Jumal see, kes puudutas nende südameid. Viimasel nädalal enne laagrit oli meil mitmeid vaimulikke rünnakuid meie, kui laagri juhtide vastu, aga ka sellel ajal tundsime, kuidas meie eest palvetatakse. Aitäh kõigile eestpalvetajatele. Me oleme südamest tänulikud kõigile, kes meid aitasid nii palvetega kui ka finantsiliselt. Suur aitäh teile ja tänu Jumalale, et me ei pea laagrit üksida korraldama.
 
Laagri fotogalerii on siin.
W4W on ka Facebookis. Leia meid siit.
 
Õnnistusi soovides,
Wings for Wheels tiim
Riia Noorte Missioon (YWAM Riga)

 
 
 
Copyright © 2013 Wings for Wheels, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp