Copy
Siin on Apinise perekonna värsked uudised. Sa saad sellest listist igal ajal lahkuda, kui klikid unsubscribe lingil kirja all. Toredat lugemist!
Tervitusi sirelilõhnalisest Riiast!
 
Kevad on kätte jõudnud, aga meie pole pikka aega oma tegemistest kirjutanud. Seega püüan lühidalt kõigest rääkida.
 
GLOBAL ACCESS KONVERENTS CALIFORNIAS
Veebruaris oli meil võimalus veeta nädal USAs ja osaleda konverentsil, kuhu maailma erinevast paigust tulidMeie konverentsil kokku inimesed, kelle süda põleb puuetega inimeste pärast. Konverentsi organiseeris Joni Eareckson Tada organisatsioon ning me kuulsime rääkimas või esinemas paljusid kuulsaid kristlasi, kel on puue – Joni ja Nick Vujicic olid ühed nendest. Palju räägiti meie töö teoloogilisest vaatepunktist, aga oma nõuandeid jagasid ka oma ala praktikud. Kuna me oleme tundnud end oma töös väga üksikuna, siis oli võimas tunne olla saalis koos peaaegu 900 inimesega, kel on sama kutsumus – teha tööd puuetega inimeste hulgas. Me saime uusi tuttavaid, aga suuremas osas paistab meie koostöö olevat Euroopas. Näiteks kohtasime me ukrainlasi, kes teevad peaaegu täpselt sama tööd Ukrainas nagu meie siin Lätis. Naljakas oli, et nendega kohtumiseks pidime sõitma Ameerikasse. Oktoobris toimub sarnane konverents Austrias kõigile Euroopa töötegijatele ja siis loodame koostööd jätkata. Lumetormi tõttu (see oli siiski mujal USAs, mitte Californias) olime sunnitud veel kaheks päevaks Los Angelesi jääma ning tänu sellele osalesime Oscarite jagamise tseremoonial (küll televiisori vahendusel, aga olime ju ikkagi samas linnas :-D ). Pilte saab vaadata siit.
 
HUMANITAARABIPROJEKT REZEKNES

Maja
Lumetormi tõttu oli meie selleaastane humanitaarabi projekt poole lühem. Õnneks olin ma sel aastal mentori ja õpetaja rollis ning Facebooki kaudu sain anda kiireid juhiseid minu asemikule. Muidugi oli see talle väljakutseks, kuid paistab, et ta sai stressiga hakkama ja aitab järgmisel aastal minu asemel projekti läbi viia. Mina järgmisel aastal kohale ei lähe, aga olen ta mentoriks ja võib-olla aitan natuke ettevalmistuse ajal. Ma tunnen, et minu aeg on vähemalt mõneks ajaks läbi, sest kui jätkaksin, „põleksin läbi“. Wings for Wheels jätkab programmiga liikumispuuetega inimestele ning mõni meist osaleb ka terve projekti aja. Kuigi mina olin sel aastal vähem kohal, ei tähendanud see seda, et Jumal ei teinud oma tööd. Võrreldes eelmiste aastatega oli projekt natuke erilisem, sest peale Rezekne toimusid kõik programmid ning toidu- ja riideabi jagamine ka neljas lähedalolevas külas ja alevikus.
 
Natuke statistikat: Lasteprogramm
Projektis osales 354 inimest 34-st riigist, kes panid kokku ja jagasid välja 1311 toidupakki ning kodukülastuste ajal aitasid 135 inimesel anda oma elu Jumalale. Jagasime kasutatud riideid 3051 inimesele, viisime läbi lasteprogramme 252 lapsele, noorte programmi 205 noorele, naisteprogrammi 242 naisele, 48 paari tuli kohale paariõhtule, liikumispuuetega inimesi oli kohal 61 ning evangeelseid koosolekuid külastas 204 inimest. Selle nädala jooksul puudutasime 6835 inimese elu ning kokku otsustas Jeesuse oma ellu vastu võtta 340 inimest. Ka W4W programmi ajal tuli ette 6 inimest, kellega me loodame koostööd jätkata. Rohkem pilte leiab siit.
 
Wings for Wheels
Meie oleme tegelenud kasvamisega. Kolm inimest on lõpetamas W4W korraldatud väikegrupi juhtimise programmi ning paistab, et me tõesti laieneme Läti erinevatesse linnadesse. Praegu on meil täisajalisi töötegijaid 8, aga veel 5 soovivad teha meiega rohkem koostööd kui vaid laagrite ajal.
 
Laagritest rääkides: Challenge 8 (Väljakutse 8) laager toimub (26)27.06.-03.07. (esimene päev on isiklike abiliste väljaõppepäev) Raiskumis internaatkoolis Cesise lähedal. Programm on peaaegu valmis, osalejate kohad täidetud (mõned ootavad juba „joone all“, kohtade vabanemist, sest eelisõigus on neil, kes osalevad esimest korda) ning suurem osa personalist on ka olemas (kui kõik hästi läheb, siis sel aastal on esindatud neli kontingenti – Austraalia, Aasia ja Antarktika on veel puudu ;-) ). Selle laagri eelarve on 10 000 eurot ning koos lubadustega on meil olemas 8000 eurot, aga veel on võimalus toetada ning anda Läti liikumispuuetega inimestele võimalus tulla välja oma mugavustsoonist ja kuulda evangeeliumi sõnumit.
 
Seega kõik oli valmis kui eile saime kõne Raiskumsi koolist, milles teatati, et remondi tõttu on meie broneering tühistatud. Oleme aastaid otsinud alternatiivset laagrikohta, aga pole seda leidnud. Eile teadis üks W4W uus liige üht teist kooli Cesise lähedal ja sinna helistades selgus, et täpselt meie laagri kuupäevad on ka seal vabad. Esmaspäeval läheme seda kohta vaatama ning loodame, et kuigi kool on väiksem,  mahutame kõik laagrilised sinna ära. Seega loodetavasti toimub meie laager samal ajal, aga Spare eriinternaatkoolis Cesise lähedal. Meie laagri nimi vastab väljakutsetele, mis see endaga kaasa toob :-)
 Laager
Teine laager, Hommikune kaste 2 toimub 27.-30. juulini Vecmuizas Limbazi lähedal ning on mõeldud neile liikumispuuetega inimestele, kes on kristlased ning soovivad vaimulikult kasvada ja teiste kristlastega looduse keskel osaduses olla. Ka selle laagri programm on valmis ning kohad täidetud. Eelarveks on 3000 eurot ning kuna Challenge’i laager on esimene, siis on siiani finantsid läinud selle laagri toetamiseks. Seega on hea võimalus aidata oma õdesid ja vendi vaimulikult kasvada toetades „Hommikust kastet“ väikese (või suurema) summaga.
 
Kolmas laager: Challenge 1 Armeenias, 5.-10. augustini (arvatavasti Jerevani lähedal). Eelmisel aastal oli meie laagris väljaõppel kaks armeenlast (ja beebi), kes plaanivad sel aastal sarnase laagri läbi viia Armeenias. Meie loodame saata neile abiks Ruzanna, kel soontes armeenia veri ja suus vene keelele lisaks ka natuke armeenia keelt.
 
Kõigele sellele lisaks anname teada, et W4W on välja andnud oma esimese (digitaalse) ajakirja „Sparni riteniem“ („Tiivad ratastele“), mida saab näha aadressil http://sparniriteniem.mozello.com/home/. Suuremas osas on see läti keeles, kuid tõlgitRasmusakse ka vene keelde. Plaanis on seda välja anda neli korda aastas.
 
Kuna kiri on läinud juba pikaks, siis W4W tulevikupaanidest mainin vaid seda, et augustis on kogu W4W teamil puhkus, septembris organiseerime seminari koguduste töötegijatele, kes teevad või sooviksid töötada puuetega inimestega ja oktoobris on konverents Austrias.
 
Õnnistusi soovides,
Evelyn, Kaspars, Rasmus
ja W4W team
Copyright © 2015 Wings for Wheels, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp