Copy
Siin on Apinise perekonna värsked uudised. Sa saad sellest listist igal ajal lahkuda, kui klikid unsubscribe lingil kirja all. Toredat lugemist!
Kunagi ütles üks mu õppejõud: „Evelyn, Sina oled praktik, mitte teoreetik. Sa parem teed, kui kirjutad sellest.“ Praegu peaks vist ütlema samamoodi, sest eelmisest isiklikust uudiskirjast on väga palju aega mööda läinud.
 
Seega kirjutan kõigest lühidalt, aga pea iga teema juures on võimalik pilte vaadata või lisa lugeda. Enamik fotodest on minu tehtud ja kuigi ma ikka veel õpin, on hea teada, et olen fotograafiamaailmas tagasi.
 
EDN (European Disability Network – Euroopa Puuetega Inimeste Võrgustik)
Oktoobris käis kogu W4W tiim Austrias EDN konverentsil. See oli hea aeg, et tutvuda EDN töö ja partneritega ning samas näidata meie tiimile, et pole oluline, mis riigis elame – puuetega inimeste põhilised probleemid on igal maal samasugused. Mina ja Kaspar ühendasime töö ja puhkuse ning sõitsime Viini autoga. Tänu sellele saime natuke näha Tšehhit ning käia Slovakkias Tatra mägedes. Rohkem saab meie reisi kohta lugeda (inglise keeles) siit: ning konverentsi pilte vaadata selle lingi alt
 


Wings for Wheels
W4W tiim on nüüd nii suur, et oleme saanud korraldada palju erinevaid sündmusi, et liikumispuuetega inimesi kodudest välja meelitada ja Läti ühiskonda puuetega inimestest teadvustada.
 
Septembris oli meil teine kristlik seminar „Ulatame käe!“ ning mais korraldame kolmanda. See on hea võimalus kutsuda rääkima erinevaid inimesi, kuulata head muusikat, esitada küsimusi ning olla osaduses. Kolmanda seminari fookuses on puuetega inimeste vaimne ja füüsiline tervis. Sügisese seminari pilte saab vaadata siit
 
Kuna meie hulgas on loovaid inimesi, oleme kaks korda korraldanud „loomingulise pärastlõuna“, kus on võimalik kuulata venekeelseid luuletusi (autori loetud), imetleda maale (ja neid ka osta) ning kuulata head muusikat. Need kaks õhtut andsid idee teha sedasama veel suuremalt ning seega oli meil 8.-9. märtsil kunstinäitus Läti rahvusraamatukogus. Viimasel õhtul oli võimalik kohtuda kunstnikega, kuulata luuletusi ja head muusikat ning koos aega veeta. Loomingulise pärastlõuna pildid on siin ja näituse pilte saab vaadata selle lingi alt. 21. juunil plaanime esitleda Nadezda Kuzmina venekeelsete luuletuste raamatut, mille väljaandmisega me praegu tegeleme.
 
Heaks võimaluseks, kuidas puuetega inimesi kodudest välja saada, on neile süüa pakkuda. Sponsorite abiga oli meil 2. detsembril võimalik kutsuda 50 inimest Läti rahvusraamatukogus olevasse ilusasse restorani, korraldada ekskursioon, pakkuda head sööki, sõna, muusikat ja kingitusi. Kui eelmine bankett oli rahvusvahelise puuetega inimeste päeva ja jõulute hõnguline, siis nüüd märtsis Lidos toimunu ületõusmispühade hõnguline. Rahvusraamatukogu banketi pildid on siin ja Lido omad siin
 
Riia nelipühikogudus „Ceriba“ (Lootus) on võtnud südameasjaks aidata W4W osta invabuss. Kuna kogudus on ise väike ja seal ei ole vajalikke resursse, siis on nad korraldanud meie heaks kaks heategevuslikku kontserti – esimese septembrikuus Riia Gospelkoori abiga (koguti 2200€) ja teise sel aastal ülestõusmispühadel erinevate kristlike muusikutega (koguti 1790€). Nähes nimekirja, mida W4W on jõudnud teha juba vähem kui aasta jooksul, on mõistetav, kui väga meile oleks vaja bussi, millega saab transportida ratastoolis olevaid inimesi. Kaspar räägib sellest ka videos (läti keeles inglisekeelsete subtiitritega). Samuti jõudis meie invabussi projekt kolme väljavalitu hulka, mille poolt saab kuni 8. aprillini hääletada „Otra Elpa“ (Teine hingamine) heategevuslikes kauplustes. Kui meie projekt osutub ostjate lemmikuks, antakse meile üle 3000€. Videot saab vaadata kui klõpsata sellele lingile.
 
Sel aastal ei osalenud me Kaspariga evangeelsel humanitaarabiprojektil, mis seekord toimus Ogres. Saatsime sinna mõned W4W tiimi inimesed, kes organiseerisid ka iga-aastase programmi liikumispuuetega inimestele. Meie pere sõitis sinna vaid programmi ajaks, kus Kaspar tegi sissejuhatuse ja mina pildistasin. Pildid on siin. Nii hea on mõista, et W4W ei sõltu ainult meist, vaid saame palju edasi delegeerida. Seega on täitsa mõeldav, et saame kunagi teoks teha unistuse tuua Rasmus üheks kooliaastaks Eestisse.
 
Tulevased sündmused
9. aprillil on Kasparil (ja W4W) võimalik rääkida puuetega inimestest Läti Misjonipäeval. Teemaks on „Kes on mu ligimene?“ ja peale puuetega inimeste saab seal kuulda mõtteid tööst pagulaste, mustlaste ja inimkaubanduse ohvritega.
14. mail organiseerime ülalmainitud seminari „Ulatame käe“
4.-18. juunil toimub puuetega inimestele mõeldud mini-jüngrikool
27. juunist 4. juulini on Väljakutse 9 suvelaager
 
Wings for Wheelsi välisfiliaalid
Tore on näha, kuidas meie visioon on ka mujale jõudnud. Eelmise aasta augustis toimus esimene Väljakutse laager Armeenias (siit saab rohkem lugeda) ning oktoobris sarnane laager Togos (otsige riiki Aafrika kaardilt :-) )
 
Finantsid
Tänase seisuga korjame raha järgmisteks eesmärkideks
1. invabuss (vaja 10 000, olemas 4284)
2. Nadja luuleraamat (vaja 1500, olemas ~400)
3. Mini jüngrikool (vaja 13 000, olemas/tulemas 2000)
4. Väljakutse 9 (vaja 10 000, teoreetiliselt kõik raha olemas, kuna Läti valitsuse fond otsutas meid toetada, aga praktiliselt ei ole see raha meie arvele veel jõunud. Raha kulutamine ja summad on ettemääratud, mis teeb näiteks ekstreempäeva korraldamise raskeks)
5. Regulaarsed toetajad (nagu näha, ei piirdu W4W enam ainult laagritega ning iga ürituse jaoks on vaja finantse)
 
Kas Sina sooviksid meid toetada? W4W (ametlikult  Riia Noorte Missiooni arve) ning meie isklik pangakonto on kirja lõpus. Ametlikule kontole lisage palun inglise keeles, mille jaoks see summa mõeldud on (või saatke meile email seletusega).
 
Isiklik elu
Lõpuks (oi, Sa oled tubli, et nii kaugele lugeda viitsisid :-) ) mõned isiklikud uudised.
  • Maja pidas talvel vastu ning tänu uuele küttesüsteemile ei olnud meil ka külm. Ainukeseks probleemiks on jätkuvalt katuse läbilaskmine. „Vihma on sadanud“ meil mitmes toas ja praegu on pööning ämbreid ja kausse täis. Rääkisime omanikuga ja ta vahetaks hea meelega katuse ära, kui tal nii palju raha oleks. :-D Kui meie saaksime kokku vähemalt osa katuse vahetamise rahast, siis see võetaks meil üürist maha ja omanik laenaks pangast ülejäänu.
  • Rasmus saab sel suvel 7-aastaseks ning praegu on tal käsil viimane aasta lasteaias. Ta on käinud sel aastal kord kuus koolis ning läheb sügisel Riia Eesti kooli 1. klassi.
  • Loodetavasti selle aasta jooksul (kuni järgmise märtsini) ühineb meie perega 1-2-aastane väike tüdruk. Oleme juba väga kaua oodanud ning nüüd on lootus teda varsti kohata. Kui Sa soovid sellest protsessist ja palvesoovidest rohkem teada saada, siis palun kirjuta meile ja vastame meelsasti.
  • Järgmist kirja ei pea enam pool aastat ootama – see tuleb mini-jüngrikoolist ning järgmine suvelaagrist. Isikliku kirja püüame jälle kirjutada sügisel. Sel suvel loodame natuke pikemalt puhata ning olla poole juulist ja suurema osa augustist Hiiumaal.
 
Õnnistusi soovides
Evelyn, Kaspars, Rasmus
Jaunatne ar Misiju Rīga
SEB banka: LV83UNLA0050023418649
SWIFT: UNLALV2X
reg.nr. 99500003828
Antonijas iela 4-1, Rīga, LV-1010

Evelyn Apinis
Swedbank
SWIFT: HABA EE2X
IBAN: EE622200001101584136

friend on Facebook | forward to a friend 
Copyright © 2016 Wings for Wheels, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp