Copy
Siin on Apinise perekonna värsked uudised. Sa saad sellest listist igal ajal lahkuda, kui klikid unsubscribe lingil kirja all. Toredat lugemist!

Usuhüpe
Apinise perekonna uudised misjonipõllult
Tervitusi Riiast!
 
Kuidas Sul läheb? Meil läheb hästi. Läheme varsti Hiiumaale jõulupuhkusele, aga enne teeme väikese kokkuvõtte kahest viimasest kuust.
 
Rasmus
Rasmus on kooliskäimisega ära Hambutu Rasmusharjunud. Hindeid talle veel ei panda, aga kõik ained on tehtud, kuigi läti keele tund ja sealsed nõudmised on talle vahel keerulised. Lugemine ja kirjutamine on paremaks läinud, eriti eesti keeles. Rasmus on hakanud ka oma usku praktiseerima. Selle aasta jõulupeo raames viidi koolis läbi vana läti animistlik traditsioon, mille käigus tõmmatakse palki ümber maja ning seejärel põletatakse. Praegusel ajal on see vaid traditsioon, aga tegevuse algne mõte oli hoida eemal kurjad vaimud. Me rääkisime Rasmusele traditsiooni tagamaadest ja lubasime tal ise valida, kas osaleda või mitte. Ta otsustas sel ajal teistest eemal olla – see on ta esimene iseseisev otsus. Ei ole kerge leida just seda õiget vastust, kus on kristlase kohalolek soolaks ja valguseks ja millal on parem eemale hoida. Seekordne otsus oli siis selline.
 
Heategevuslik kontsert
Cesise käiskellade ansambel27. novembril toimus Wings for Wheelsi organiseeritud heategevuslik kontsert Riia Nelipühikoguduse “Ceriba” (Lootus) ruumides. Selle eesmärgiks oli jätkata rahakogumisega invabussi ostmiseks. Kontserdil esines käsikellade ansambel Cesise baptistikogudusest, kes lõid oma muusikaga erilise pühade õhustiku. Oleme väga tänulikud kõikidele, kes tulid kontserti kuulama ning annetasid bussi ostmiseks. Natuke aega tagasi saime teada, et meile tuleb enne kevadet veel üks suurem annetus ning seega saame invabussi osta kevadel. Aitäh palvete eest! Rohkem pilte saab näha siit.
 
Konverents ja tunnustus
Kaspar tunnustust vastu võtmasRahvusvahelise puuetega inimeste päeva raames organiseerisid puuetega inimeste assotsiatsioon “Apeirons” ja ombudsman 3. detsembril Läti Rahvusraamatukogus konverentsi teemal “Ligipääs haridusele”. Konverentsi kõrval toimus näitus, kus end tutvustasid mitmed puuetega inimeste organisatsioonid, Wings for Wheels nende hulgas. See oli hea võimalus ennast ja enda tööd tutvustada ning saada uusi kontakte teiste organisatsioonidega. Pikas perspektiivis avas osalemine sellel konverentsil uusi uksi, eriti tänu sellele, et Wings for Wheelsi tunnustati nominatsiooniga “Sotsiaalne kampaania 2016”. Auhinnatseremoonia pilte saab näha siit.
 
Bankett 5. detsembril
BankettTeist aastat järjest tähistas Wings for Wheels rahvusvahelist puuetega inimeste päeva banketiga, kutsudes Läti Rahvusraamatukogu restorani 80 puuetega inimest, nende abilisi, sõpru ja perekonnaliikmeid. Kõigil oli võimalus käia giidiga tasuta ekskursioonil raamatukogus ning sellele järgnes imemaitsev õhtusöök. Õhtu jätkus väikese kontserdiga, kus laulis Diana Ponaskova. Cesise Baptistikoguduse pastor Olegs Jermolajevs kutsus meid üles mõtlema advendiaja sügava tähenduse üle. Kõik külalised said meeldiva kingituse, mille olid kokku pannud meie sponsorid. Aitäh kõikidele toetajatele ja eestpalvetajatele! Rohkem pilte saab näha siit.
 
Evelyni veebidisaini kursus Londonis
Evelyn Wembelys11.–18. detsembril võttis Evelyn YWAM London Urban Key meediamajas Wembleys osa veebidisaini praktikanädalast. Praktika kestis kokku 6 nädalat, kuid Evelyn liitus sellega vaid nädalaks. Selle aja jooksul sai ta õppida kasutama veebidisaini, et jõuda soovitud sihtgruppideni. Sellal kui teised töötasid Urban Key koduleheküljega, juhendati Evelyni eraldi Riia YWAMi ning Läti YWAMi kodulehekülgedega töötamisel. Ta õppis tegema varundamist (backup), veebilehti uuendama ja tõrgetega tegelema ning sai nõu, kuidas disaini vallas edasi minna. Nädal oli intensiivne, kuid Evelynil oli aega ka ümbruskonnaJõululine perepilts jalutamas käia ning ühel õhtul külastas ta talve võlumaad Hyde Parkis. Välismaal olemine ja üksi reisimine oli ka väga vajalik puhkus igapäevarutiinist ning aitas värske pilguga näha misjonitöö tulevikku. Kuigi Evelyn ei jõudnud Londoni YWAMi kogukonnas elada kaua, tundis ta end seal koduselt ning teretulnult. See oli Kaspari ja Rasmuse jaoks siiani pikim aeg kahekesi olla, kuid nad said ilusti hakkama.
 
Rahulikke jõule ja
õnnistatud uut aastat!

 
Õnnistusi soovides
Kaspars, Evelyn ja Rasmus
 
 
Jaunatne ar Misiju Rīga
SEB banka: LV83UNLA0050023418649
SWIFT: UNLALV2X
reg.nr. 99500003828
Antonijas iela 4-1, Rīga, LV-1010

Pangakonto Eestis
Evelyn Apinis
Swedbank
SWIFT: HABA EE2X
IBAN: EE622200001101584136

friend on Facebook | forward to a friend 
Copyright © 2016 Wings for Wheels, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp