Copy

Milí milovníci kávy,


už je tu zase to roční období, kdy horká káva chutná ještě o trochu líp. Zvlášť, když máte po ruce deku a svíčky. Doufáme, že přesně v takovém rozpoložení vás zastihl tento e-mail. Přejeme příjemné čtení.


Kávový projekt: Uganda

Už od samotného vzniku mamacoffee jsme vždy co nejvíce spolupracovali s kávovými farmáři. V této tradici pokračujeme i nadále, a proto jsme se před několika týdny vydali na sklizeň kávy do pohoří Rwenzori v západní Ugandě. Možná si dokonce vzpomenete na kávu Uganda Rwenzori, kterou jsme měli na přelomu roku a která byla právě z jedné z kávových komunit, které jsme na naší cestě navštívili.

Letošní cesta měla ale ještě další cíl. Chtěli jsme ověřit, zda bychom mohli v Ugandě vybudovat zpracovnu kávy spolu se školícím centrem pro kávové farmáře. Chtěli bychom tak pomoci dalšímu rozvoji a zvýšení kvality kávy i zlepšení životních podmínek kávových farmářů v regionu. Na naši cestu navázali kolegové, kteří momentálně v Ugandě pracují na dalším rozvoji našich plánů. Těšte se tedy na kávu, která doslova projde rukama Lukáše a Kuby i na mnoho informací, které z kávových hor Rwenzori chystáme. 

Cestu jsme realizovali díky podpoře projektu B2B České rozvojové agentury. Děkujeme!  
 

Dvě nové kávy z Nikaraguy

Obě kávy dovážíme v rámci projektu mamacoffee DIRECT: Kávu s označením mamacoffee DIRECT jsme nakoupili přímo od konkrétních kávových farmářů nebo zpracoven, se kterými spolupracujeme.


Aranjues Woman Project

Aranjues Woman Project je přímá spolupráce s kávovými farmářkami v Nikaragui. Před třemi lety jsme začali spolupracovat s kávovými farmářkami v oblasti Aranjues v horách nad městem Matagalpa v Nikaragui. Letos znovu pracujeme s Margaritou z farmy Las Hermanas, Dorou z farmy El Roble a Marií Delfinou z farmy El Encanto. Nejen že od nich férově vykupujeme kávu, ale díky našemu zaměstnanci Chepemu zajišťujeme technické poradenství i další vzdělávání a zlepšování životních podmínek farmářek i jejich rodin. 

Každoročně připravujeme pro farmářky i detailní hodnocení jejich sklizně, což je pro řadu z nich poprvé, kdy mohly objektivně díky profesionální degustaci (cuppingu) ohodnotit své kávy. Snažíme se tak dlouhodobě podporovat zájem o kávu a zvyšování její kvality. Těší nás, že vám můžeme tuto kávu nabídnout a děkujeme, že prostřednictvím této kávy společně dokážeme zvyšovat úroveň života konkrétních farmářek a jejich rodin. 

Kávu si pro její vyrovnanou chuť sladkého kakaa s tóny sladkého ostružinového džemu a také pro její lahodné krémové tělo nejlépe vychutnáte v espressu nebo moka konvičce. Káva je středně tmavě pražená, aby vynikla vyváženost její chuti a plnější tělo.
Přejděte na eshop
Zjistěte více o naší kávě a o farmářkách, které ji pro nás pěstují a zpracovávají.

Nicaragua Jairo Vallejos

Nicaragua Jairo Vallejos je 100% arabika odrůdy červený catui z regionu Las Latas, kde roste ve výšce 1 400 m n. m. Díky zpracování suchou cestou má velmi komplexní a plnou chuť, ve které dominuje sladká nugátová čokoláda a hruška máslovka. Acidita je jemně citrusově svěží a ne příliš vysoká. Celý dojem jen umocňuje příjemně kulaté tělo. Tuto kávu pražíme světle, aby zůstal zachován její skvělý chuťový profil, a proto ji doporučujeme pro alternativní způsoby přípravy. Její skvěle strukturovanou chuť a plné tělo ale ocení i milovníci výraznějšího espressa.

Kávový farmář Jairo Vallejos, po kterém je káva pojmenovaná, má v Nikaragui společně se svým bratrem malou kávovou farmu a zaměřuje se na produkci výběrové kávy. Je to sice technologicky náročnější, ale nakonec se mu to i díky spolupráci s mamacoffee vyplácí. Chce totiž, aby jeho podnikání bylo soběstačné a  jeho synové mohli nadále studovat a nemuseli mu příliš pomáhat s prací kolem kávy. Díky tomu, že spolupracujeme napřímo formou #mamacoffeedirect, všechny peníze za kávu jdou opravdu do rukou lokálního farmáře.

 
Přejděte na eshop

Podcast se školitelkou nováčků

Jaké jsou možnosti i limity práce baristy/baristky? Má smysl, aby baristé jezdili na kávové farmy, a jak to ovlivňuje jejich každodenní práci? Poslechněte si podcast s Bertou Holoubkovou.

Berta Holoubková je baristka a školitelka v mamacoffee. Spolupracuje s naším hlavním pražičem Michalem na kontrole kvality v jednotlivých kavárnách. Připravuje i specializovaná školení pro naše velkoobchodní zákazníky. Pomáhala připravovat program v rámci Prague Coffee Festivalu.
 
Poslechněte si podcast
Nový mamacoffee merch
 

Triko z organické bavlny pro všechny milovníky kávy a udržitelného života. Naše grafička Anežka připravila novou kolekci merche a trika jsou zatím první vlaštovkou. Při výběru dodavatele jsme nemuseli ani o krok ustoupit od svých zásad odpovědného podnikání. Nakonec jsme se rozhodli pro značku Stanley & Stella, která je součástí Fair Wear Fundation.

Trička jsou vyrobená ze 100% organické bavlny. Při jejím pěstování nebyla použita syntetická hnojiva a pesticidy, odpad z pěstování se využil díky recyklaci jako krmivo a na výrobu trik bylo spotřebováno méně vody. Materiál i celý proces splňuje náročné podmínky Global Organic Textil Standard (GOTS) a Oeko-Tex standard 100. V rámci GOTS certifikace je sledován celý výrobní řetězec od farmy k továrně: od sklizně bavlny, tkaní vláken, šití triček, až po finální produkt před tiskem. GOTS zajišťuje dodržování pracovních norem Mezinárodní organizace práce v celém výrobním řetězci.

Kupte si triko na e-shopu


Za celý tým mamacoffee zdraví

Agáta Hrdličková
ta, která pečuje o dobré jméno mamacoffee
 
Facebook
Website
Instagram
YouTube
Twitter
Copyright © 2018 mamacoffee s.r.o. 
mamacoffee s.r.o.
Osmého listopadu 48
169 00 Praha 6
IČ: 283 64 601


Máš toho ke čtení dost? Můžeš změnit nastavení  nebo odhlásit se z odběru newsletterů .