Copy
Nezobrazuje se Vám newsletter správně?
Zobrazte jej v prohlížeči.

Jarní alternativy.

Káva
Konec zimy a začátek jara vyžaduje rituály. Naši předci vynášeli Moranu, líbali zem při první jarní bouřce, stěhovali nábytek i hospodářské náčiní (že by pověstný jarní úklid?) nebo zasekávali sekery před vrata. Tyto rituály osvobozovaly od zimy, přinášely pocity radosti z vítězství nad smrtí a hlavně magicky zajišťovaly příchod jara v plné síle.
Pojďme i my přivítat jaro a dát prostor něčemu novému. Třeba novému kávovému požitku. Nebojte se, alternativní přípravy vlastně nejsou zas tak alternativní - zvládne je opravdu každý. Navíc jsou zábavné, umožňují experimenty, nabízejí nové chuťové rozměry. Zkuste třeba drip (nebo také pour over), který funguje na principu překapávné kávy. V našich kavárnách nebo rovnou v domácím prostředí. Schválně, jestli pak začne svítit slunce!
Vyzkoušejte startovací sadu za pouhých 499,- Kč.

Připravujeme kávovou farmu v Nikaragui

Máme velkou radost z pokračování spolupráce s kávovými farmáři v Nikaragui. Díky podpoře České rozvojové agentury nás čeká vzrušující projekt ve spolupráci s rodinnou kávovou farmou El Guayabo v oblasti Matagalpa. Plánujeme zde připravit projekt inovativní kávové farmy se zaměřením na agroturistiku. Nikaragua je výjimečná díky nádherným krajinným scenériím, přírodě, cenové dostupnosti a fyzické bezpečnosti. Věříme proto, že projekt přivede kávové nadšence i profesionály. Farma bude stavět na principech ekologického zemědělství s důrazem na ekologické postupy pěstování a zpracování kávy a fungovat jako vzdělávací středisko inovativních postupů pro kávové farmáře z širokého okolí. Projekt přinese prospěch jak kávové komunitě v Nikaragui, tak i koncovým zákazníkům.

Šampioni v rozeznávání chutí

Cup tasting nám jde! Naše kolegyně Zuzana Černá už poněkolikáté prokázala nejlepší degustační schopnosti v České republice a postupuje tak na světový šampionát World Cup Tasters Championship v Šanghaji. I zde budou soutěžící ochutnávat osm trojic šálků s kávou a během maximálně osmi minut rozpoznávat, který šálek z každé trojice obsahuje odlišnou kávu. Vítězem je ten, kdo uhodne nejvíce šálků za nejkratší čas. My doufáme, že opět Zuzana! Držte nám palce 29. března až 1. dubna!

mamacoffee.cz
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
Naše kavárny

mamacoffee s.r.o.
Osmého listopadu 48
Praha 6, 169 00
IČ: 28364601
DIČ: CZ28364601