Copy
mamacoffee káva s příběhem

červen 2014
Vyzkoušejte skvělou novou kávu z Indonésie

Nová káva - Panama Rancho Gotta  

Panama Rancho Gotta

Rádi bychom Vám představili novou kávu, kterou od tohoto týdne najdete v našich kavárnách a na eshopu. Jedná se o kávu z panamské farmy Rancho Gotta Coffee Estate. Tuto farmu a jejího majitele, Arnolda Picotu, jsme poznali na naší kávové cestě po Střední Americe a od té doby jsme se snažili ji zařadit do naší nabídky.

S Arnoldem jsme zůstali v kontaktu, mohli jste ho vidět například na loňském ročníku Prague Coffee Festivalu, informuje nás o novinkách z farmy, od prvních květů přes sklizeň kávových třešní až po jejich sušení. Panama Rancho Gotta již prošla zkoušením různých stupňů pražení a degustací celým naším týmem. Vše je nastaveno k naší spokojenosti a my se těšíme, až ji budete moci ochutnat i Vy. 

Panama Rancho Gotta vyniká především v espressu. Je to lahodná káva s lehčím chuťovým profilem s tóny černého rybízu, příjemně sladkou kořenitou podchutí, nízkou aciditou a středním tělem. Zaujme také svěžím aroma s tóny ořísků a černého rybízu.


Platba kartou online již není problém

Platební brána GoPay

V našem eshopu se tento týden odehrály dvě zásadní změny, obě doufejme vítané Vámi, našimi zákazníky.

Pokud je pro Vás únavné a nepříjemné se při každém online nákupu na každé stránce registrovat a jelikož jste těchto procesů absolvovali již desítky a přihlašovací údaje zapomínáte, na našem eshopu už nemusíte.

Pro zjednodušení jsme zařadili možnost anonymního nákupu bez nutnosti registrace.

Pokud si tedy zvolíte možnost osobního převzetí, nemusíte zadávat ani doručovací adresu ... a život je hned jednodušší.

Další novinkou je možnost úhrady objednávky skrze platební bránu GoPay. Ta kromě možnosti platby převodem či skrze vlastní účet GoPay nabízí také platbu kartou online, v dnešní době pravděpodobně nejrychlejší a nejpohodlnější variantu placení.


Jak si doma jednoduše připravit kávu v moka konvičce?

mokaNaučte se s námi, jak si lze během chvíle připravit dobrou kávu v konvičce moka express. Moka konvičky představují jeden z nejstarších a nejklasičtějších způsobů přípravy kávy. Podobně jako moderní kávovary využívají k extrakci kávy vysokého tlaku vodní páry. Originální moka konvičku vynalezl již v roce 1933 italský inženýr Alfonso Bialetti a firma nesoucí jeho jméno je jen s drobnými úpravami prodává dodnes.Příprava kávy v moka konvičce zabere jen pár minut a věřte, že pokud dodržíte správný postup, výsledkem bude velmi chutná silná káva.

Aby káva chutnala tak jak má, je potřeba ji mít i správně namletou. Pokud zatím nevlastníte mlýnek na kávu, tak si ho můžete pořídit na našem e-shopu anebo neváhejte požádat Vašeho baristu o namletí kávy přímo na moka.

Na videa s ukázkami jednotlivých domácích příprav kávy se můžete podívat na našem youtube kanálu.

Zde můžete zhlédnout, jak připravit kávu v moka express.


video moka 


KeepCup

Stylový KeepCup!


V našem eshopu jsou nyní v nabídce australské plastové termohrnky KeepCup. KeepCup můžete využívat ke své každodenní kávě na cestu do práce. Nabízíme ho ve třech různých velikostech - velikost XS odpovídá klasickému espressu, velikost S můžete použít pro cappuccino a velikost M je ideální pro café latté. Nabízí se v mnoha líbivých barevných provedeních.
Aeropress

Aeropress


Vyzkoušejte jeden z nejnovějších způsobu přípravy kávy. Aeropress je ideální pro domácí použití, s jeho pomocí si můžete připravit velmi chutnou, jemnou filtrovanou kávu. Pro stoprocentní výsledek doporučujeme doplnit o kvalitní japonský mlýnek na kávu Porlex.
 

Café Jedna

Café Jedna


V Holešovicích, v budově Veletržního paláce - Národní Galerie v Praze jsme otevřeli nový prostor jménem Café Jedna. Zastavte se na kávu z pražíren mamacoffee a Original Coffee, na lehký oběd nebo na večerní program a něco dobrého z naší nabídky kvalitního alkoholu.

mamacoffee s.r.o.
Osmého listopadu 48
Praha 6, 169 00
IČ: 28364601
DIČ: CZ28364601
info@mamacoffee.cz