Copy
Hezký den z mamacoffee!
Máme pro Vás novou espresso směs Dejavu 2019
Co je nového s našimi projekty v Brazílii a Nikaragui?
Očekávání nových káv (Etiopie, Kongo, Tanzanie)
Konečně otevíráme kavárnu v Nuslích <3

Máme radost a chceme se o ní podělit! Máme novou espresso směs Dejavu. Novou protože je složená z káv z letošní sklizně.  30% tvoří Nikaragua Aranjuez Byron Corrales a 70% Brazílie Bananal a podle nás je ještě lepší byla původní směs Dejavu.
Nová směs Dejavu spojuje dvě kávy, které máme díky přímé spolupráci s farmáři. S farmářem Paulem Toledem z oblasti Alta Mogiana v Brazílii a s Byronem Corralesem z oblasti Aranjues nad městem Matagalpa v Nikaragui. Směs byla pečlivě vybrána a vybalancována díky spolupráci celého týmu mamacoffee.
Výsledkem je chuťový  - chuťový zážitek tmavé čokolády a kakaa spojený se sladkostí cukrového melounu. Káva má nízkou kyselost a výrazně plné krémové tělo.
Rozhodně nás zajímá jak vám nové Dejavu bude chutnat a budeme rádi za zpětnou vazbu.

Espresso směs Dejavu 2019
Projekty v Brazílii a Nikaragui 

V Nikaragui jsme uprostřed sklizně a náš kolega Chepe objíždí jednotlivé kávové farmy, pomáhá s kvalitou sklizně i při následném zpracování. Stejně tak asistuje s při řešení technických  problémů a celkově pomáhá farmářům a farmářkám, aby byla jejich letošní úroda v nejvyšší kvalitě.
Stejně tak jsme pracovali během května na sklizni na farmách Paula Toleda v Brazílii. S Paulem jsem pracovali na zkvalitnění sklizně a především na zpracování konkrétních káv. Připravili jsme také několik zajímavých malých částí sklizně, takzvaných mikrolotů. Které jsme sušili na zvednutých roštech - “afrických postelích”. Díky nim se podařilo připravit ještě kvalitnější kávu než v předchozích sklizních. Zároveň se podařilo pracovat ruku v ruce s místními zaměstnanci a tak předávat know-how a dále tak podporovat farmáře. Momentálně pokračujeme v projektu a připravujeme se na sklizeň v tomto roce.

Jaké další kávy očekáváme?

Sklizně probíhají i v dalších zemích a naší srdcovou záležitostí je Etiopie. Zde se dokončuje sklizeň a těšíme se na její letošní výsledky. Připravujeme z Etiopie několik novinek a je skutečně na co se těšit.

Stejně tak očekáváme nové kávy z Kolumbie, Konga a Tanzanie. Těšíme se, že Vám je budeme moci postupně představovat a především, že je budete moci ochutnat!

Konec zimy u nás nebude spojený pouze s vítáním jara, společně přivítáme nový přírůstek v podobě další kavárny. Při výběru nejvhodnějšího místa pro její otevření jsme zvolili Nusle. Celému prostoru dominují prosklené výlohy, skrz které tak můžete ničím nerušeni sledovat každodenní shon Jaromírovy ulice. Na menu nebudou chybět Vaše oblíbené stálice, stejně tak se můžete těšit i na několik novinek.
Kavárna jsme sice malá, o to větší je naše ambice stát se místem, kam se budete vždycky rádi vracet.
Otevíráme odpoledne ve středu 20.3. - Stavte se! 

mamacoffee Jaromírova (přímo na zastávce tram. Svatoplukova)
Jaromírova 34, Praha 2 


Za tým mamacoffee zdraví,

Daniel Kolský
daniel.kolsky@mamacoffee.cz 
Copyright © 2019 mamacoffee s.r.o. 
mamacoffee s.r.o.
Osmého listopadu 48
169 00 Praha 6
IČ: 283 64 601


Máš toho ke čtení dost? Můžeš změnit nastavení  nebo odhlásit se z odběru newsletterů .