Copy


Hezký den z mamacoffee!


Konečně vám můžeme představit výsledek našeho působení v Nikaragui.

V mamacoffee se dlouhodobě snažíme o úzký kontakt s konkrétními kávovými farmáři. V naší práci jsme se však rozhodli jít ještě dále. Vyslali jsme kolegyni Zuzanu Černou, několikanásobnou mistryni České republiky v cuptastingu, na sklizeň na kávovou farmu v Nikaragui. Spolu s místními partnery pracovali zejména na zlepšení sběru a zpracování kávy a poskytnutí zpětné vazby místním famářům. Výsledkem je jak zvýšení kvality kávy, tak vyšší výkupní cena pro místní farmáře. 

Zde se zrodil i nápad spojit tři drobné farmářky do projektu "Nikaragua Women's project Aranjuez". Vybrané ženy nás zaujaly ekologickým způsobem pěstování kávy i chutí kvalitu své kávy dále zvyšovat. Jejich produkce by ale pro samostatný export byla příliš malá. Proto jsme se rozhodli spojit síly, poskytnout farmářkám poradenství po celou dobu sklizně a také přiložit ruku k dílu. Tím začala naše společná cesta, jejíž výsledek můžete přijít ochutnat do našich kaváren či koupit pro domácí přípravu zde
 
PŘEČÍST ČLÁNEK O PROJEKTU NIKARAGUA WOMEN'S PROJECT

Kávu Nikaragua Women's project Aranjuez dopuručujeme na přípravu v moka konvičce či jako espresso. Nadchne vás svým plným a krémovým tělem, nízkou kyselostí a chutí mandlí, čokolády a brusinek. 

Kávou Nikaragua Women's project Aranjuez však naše novinky nekončí. V Nikaragui jsme se rovněž seznámili s Dorou a Miguelem z malé farmy El Roble, rovněž v oblasti Aranjuez. I díky působení našeho týmu v této oblasti se podařilo vyprodukovat kvalitní výběrovou kávu. Dora a Miguel tak nejsou odkázáni na nízké výkupní ceny kávy na lokálním trhu. Za svou výběrovou kávu od nás získali nesrovnatelně vyšší výkupní cenu, než dosud dostávali za svou běžnou produkci. 

Káva Nikaragua Finca El Roble potěší všechny milovníky alternativních příprav. Skvěle si rozumí s dripem, aeropressem či frenchpressem. Zaujme vás chutí nugátu, kokosu a tropického ovoce a střední ovocnou kyselostí.  
 

Do naší pekárny již naplno dorazil podzim. V nabídce nám opět po roce dělá radost dýňový dort, těšít se dále můžete například  na jablečný koláč či na dýňovo-skořicové šneky.
Naše dezertové stálice mrkvový koláč a cheesecake prošly vizuální úpravou, jsou však stále stejně skvělé a z kvalitních surovin od našich oblíbených dodavatelů. 
Chtěli byste se blýsknout koláčem či dortem od nás před návštěvou či na oslavě? Rádi vám ho upečeme! Stačí kontaktovat vedoucí pekárny Michaelu Branou na emailu: pekarna@mamacoffee.cz či na telefonu: +420 775 891 559. 

Za celý tým mamacoffee zdraví
Kamila

kamila.hravova@mamacoffee.cz

 
Copyright © 2018 mamacoffee s.r.o. 
mamacoffee s.r.o.
Osmého listopadu 48
169 00 Praha 6
IČ: 283 64 601


Máš toho ke čtení dost? Můžeš změnit nastavení  nebo odhlásit se z odběru newsletterů .