Copy

Milí milovníci kávy,


doufáme, že začátek roku 2020 pro vás byl úspěšný. Kdybychom vám ho mohli nějak zpříjemnit, dejte nám vědět!


mamacoffee v Ugandě

Jak víte, vždy se snažíme spolupracovat přímo s kávovými farmáři. Dlouhodobě pracujeme na třech hlavních kávových projektech - v Brazílii, Nikaragui a Ugandě. Paula, farmáře z Brazílie, jste mohli poznat i osobně během jeho cest do České republiky. Chepe, náš zaměstnanec v Nikaragui, zase pracuje s kávovými farmářkami, které mají malé rodinné farmy. Uganda je náš nejnovější projekt v rámci mamacoffee DIRECT a rádi bychom vám představili novinky, které ho posouvají dál.

Na podzim jsme se vydali do Ugandy, abychom lépe zmapovali situaci a zjistili zda je možné vytvořit další spolupráci. O pár týdnů později do Ugandy odjeli naši kolegové Lukáš a Kuba na sklizeň kávy (která probíhá zároveň i v Nikaragui, takže máme plné ruce práce na obou místech). Každý den intenzivně spolupracují s farmáři, vzdělávají je, dohlížejí na třídění kávy ve zpracovně Kanyenze a pomáhají vybudovat lepší infrastrukturu, která zaručí dlouhodobou udržitelnost celého projektu. Farmáře vždy jednou za čas navštíví v odlehlých a často velice těžko dostupných vesnicích pohoří Rwenzori. Pečlivě vysvětlují všem zaměstnancům na zpracovně i farmářům a jejich rodinám, které během sklizně pomáhají, jaký význam má kvalita sbírané kávy a jak případné defekty zhoršují výslednou chuť.

Lukáš s Kubou farmářům také například rozdávají kartičky, na kterých mají návod, jak snadno poznat správně zralé kávové třešně. Pomohli také postavit novou budovu na zpracování naturálních káv. Jsou v ní tzv. africké postele na sušení kávy nad zemí. Proces sušení tu už nebude limitován špatným počasím (deštěm ani příliš ostrým sluncem). Díky všem těmto opatřením se budeme moci spolehnout na stabilně vysokou kvalitu kávy z Ugandy a zároveň tamní farmáři budou mít možnost svou kávu prodávat za výrazně vyšší ceny. Produkovat prémiovou kávu se jim vyplácí.

Tato každodenní práce nese ovoce a výsledky prvních vzorků ze začátku sklizně, které jsme mohli v tomto týdnu ochutnat, nám udělaly radost. O to více se těšíme, až vám budeme moci kávu z Ugandy představit, což by měl být na přelomu jara a léta. 
 
Více o mamacoffee DIRECT

mamacoffee merch

Milujete kávu a nestydíte se za to? Dejte to znát svému okolí! Kromě triček, o kterých jsme vám psali v posledním e-mailu, jsme do našeho kávového merche zařadili i čepice. I ty jsou od značky Stanley & Stella, u které máme záruku nejen kvalitních materiálů a zpracování, ale i férového a odpovědného přístupu k celému procesu výroby.
 
Čepice na e-shopu

Rozloučili jsme se s Karlínem

Majitelé domu v Sokolovské ulici chtějí udělat celkovou rekonstrukci prostor a naše karlínská kavárna tím tedy zanikla. Každopádně jim děkujeme za spolupráci, díky níž se non-stop herna na řadu let změnila na útulnou kavárnu. Děkujeme ale především vám všem, našim hostům a příznivcům, že jsme pro vás kavárnu mohli provozovat. Své oblíbené baristky a baristy budete i nadále potkávat v našich kavárnách - hlavně v mamacoffee Vodičkova a v Café Jedna. Budou se na vás těšit.
 
Přehled našich kaváren


Za celý tým mamacoffee zdraví

Agáta Hrdličková
ta, která pečuje o dobré jméno mamacoffee
 
Facebook
Website
Instagram
YouTube
Twitter
Copyright © 2018 mamacoffee s.r.o. 
mamacoffee s.r.o.
Osmého listopadu 48
169 00 Praha 6
IČ: 283 64 601


Máš toho ke čtení dost? Můžeš změnit nastavení  nebo odhlásit se z odběru newsletterů .