Copy
mamacoffee káva s příběhem

Duben 2014
Vyzkoušejte skvělou novou kávu z Indonésie

23.4. je Den bez dopravy!Den bez dopravy

Dlouho jsme pro naše zákazníky nepřipravili zvýhodněnou nabídku na našem e-shopu, a tak jsme se rozhodli, že středa 23.4. 2014 bude v mamacoffee "dnem bez dopravy".

Objednejte si Vaši oblíbenou kávu nebo ochutnejte znovu představenou Colombii Excelso. Rozšířili jsme pro Vás také nabídku kávového příslušenství a dárkových balíčků.

Prohlédněte si naši nabídku a využijte dopravy až domů zdarma.
 


Výstava fotografií ze Středoafrické republiky
 

Možná jste zaznamenali zprávy o kritické situaci obyvatel Středoafrické republiky, kterou se spolu s partnery snaží dlouhodobě řešit lidé z české neziskové organizace Siriri.


Siriri o.p.s. včera v naší karlínské kavárně oslavila již osmé narozeniny a osobně se zde představilSIRIRI i otec Aurelio Gazzera, který vede misii v Bozoum. Přivezl i dobré zprávy – na konci ledna se podařilo znovuotevřít školy v Bozoum, které musely být kvůli řádění rebelů vyklizeny.

Večer byl také příležitostí ke shlédnutí dokumentu České televize o situaci v SAR z doby před vypuknutím konfiktu ve světové předpremiéře. O současné situaci si však můžete udělat obrázek i Vy. Následující dva měsíce bude v karlínské kavárně mamacoffee k vidění výstava fotografií ze Středoafrické republiky, které vyfotil otec Aurelio. Stavte se!
 

 

Jak si doma jednoduše připravit kávu v džezvě?

Víte jak si připravit tradiční tureckou kávu v džezvě u Vás doma?

Pokud ne, naučte se s námi, jak si lze během chvíle takovou kávu připravit. Pravá turecká káva není ta, kterou znáte z našeho prostředí jako "sedmigramového turka", ale káva připravená v džezvě. Často se do ní přidává cukr, kardamom, chilli nebo jiné koření. Příprava kávy v džezvě je velmi jednoduchá a chuťový výsledek bývá více než uspokojivý.Džezva

Aby káva chutnala tak jak má, je potřeba ji mít i správně namletou. Na džezvu je potřeba mletí úplně nejjemnější. Pokud zatím nevlastníte mlýnek na kávu, tak si ho můžete pořídit na našem e-shopu anebo neváhejte požádat Vašeho baristu o namletí kávy přímo na přípravu v džezvě.

V rámci snahy o zpřístupnění domácí přípravy kvalitní kávy, umisťujeme na náš youtube kanál instruktážní videa alternativních metod přípravy kávy.

Zde můžete zhlédnout, jak připravit kávu v džezvě.

video džezva 


Porlex

Ruční mlýnek Porlex!


V našem eshopu jsou opět dostupné mlýnky Porlex. Tyto skvělé japonské mlýnky jsou považovány za jedny z nejvalitnějších na světě. Kromě precizního zpracování a perfektní funkčnosti Vás také potěší svým čistým designem. Do mlýnku se vejde asi 45g zrnkové kávy, kterou je schopen umlýt na jakoukoliv přípravu kávy, od hrubého mletí, až po to úplně nejjemnější.
Life is too short bags

Plátěné tašky


Stylové plátěné tašky s mottem "LIFE IS TOO SHORT TO DRINK BAD COFFEE" jsou opět k mání!
Přijďte si pro tu svoji do jedné z našich kaváren nebo objednávejte z pohodlí domova na našem eshopu.

 

Dárkové poukazy na kávu

Dárkové poukázky

Přijede Vám návštěva na toulky a poznávání Prahy? Vybavte ji dárkovým poukazem mamacoffee pro návštěvy kaváren. Nad šálkem dobré kávy se zážitky vstřebávají a sdílejí nejlépe. Dárkové poukazy (v hodnotě 250 nebo 500 Kč) platí ve všech kavárnách mamacoffee na veškerou konzumaci 6 měsíců od zakoupení.

mamacoffee s.r.o.
Osmého listopadu 48
Praha 6, 169 00
IČ: 28364601
DIČ: CZ28364601
info@mamacoffee.cz