Copy
mamacoffee káva s příběhem

červenec 2014
Vyzkoušejte skvělou novou kávu z Indonésie

Jak si připravit dobrou kávu na cestách?

Dárkový balíček Na cesty

Vyrážíte v létě za dobrodružstvím, ale už dopředu se děsíte, kde a jak si dopřejte svůj každodenní šálek kávy? Pro tyto případy jsme pro vás připravili kávový balíček Na cesty. Ten obsahuje aeropress, ruční mlýnek Porlex a 250 g Ethiopie Sidamo.

Hlavními výhodami aeropressu i Porlexu jsou nízká hmotnost, odolnost a skladnost (Porlex se vejde do rozloženého aeropressu), proto jsou ideální i do ne zcela komfortních podmínek. Jediné co potřebujete je horká voda, kterou si můžete uvařit na ohni nebo třeba dovézt v termosce a váš hrníček - na cesty doporučujeme KeepCup. Za pár minut si tak můžete připravit výbornou filtrovanou kávu a pokračovat na cestě...

Nová sada Hario na filtrovanou kávu

Startovací sada Hario

V kavárnách i v eshopu je nově k dispozici tato sada pro přípravu filtrované kávy od japonské firmy Hario. Sada obsahuje skleněnou konvičku, plastový drip V60, filtry a odměrku na kávu.

Filtrovaná káva z dripu je velmi jemná a vynikají v ní ovocné chuti připravované kávy. Proto doporučujeme raději nějakou lehčí světleji praženou arabicu. Pro dobrý výsledek je také zásadní mít kávu správně namletou.

Drip je vhodnou variantou pro jednoduchou přípravu kvalitní kávy doma či v zaměstnání. Příprava zabere jen pár minut a výsledek za to rozhodně stojí! Zde se můžete podívat jak filtrovanou kávu v dripu připravují naši baristé.


Panama Rancho Gotta a její cesta do Prahy

PanamaV posledních týdnech jsme se probírali našimi foto a video materiály z cesty po kávových plantážích Střední Ameriky. Navštívili jsme Kostariku, Nikaraguy a Panamu, které budeme věnovat největší pozornost, jelikož jsme zde navázali spolupráci s farmářem Arnoldem Picotou, od kterého jsme nakoupili kávu Panama Rancho Gotta.

Ve videu můžete vidět cestu zrnek z kávovníků z panamské oblasti Boquete až do naší pražírny. Doufáme, že vám Panama Rancho Gotta chutná. Do budoucna se budeme snažit dovézt více káv od farmářů, které osobně známe a z farem, které jsme sami navštívili a viděli, jak celý proces pěstování a zpracování probíhá.


KeepCup

KeepCup Brew


V našem eshopu je nyní v nabídce nová řada australských kelímků KeepCup. Nová skleněná edice nese název KeepCup Brew a je určena především pro filtrovanou kávu, ale používat je můžete i na ostatní kávové nápoje. Pokud vás nezaujali křiklavé barvy plastových KeepCupů, pak věříme, že čistá kombinace skla a korku bude pro vás tím pravým.
KOSHER FOOD

Pekárna mamacoffee


Pokud vám chutnají sladké i slané zákusky z našich kaváren, můžete si je objednat na vaši narozeninovou oslavu, svatbu nebo třeba firemní mítink. Vše si vyrábíme sami v naší pekárně z čerstvých sezónních surovin od lokálních dodavatelů tak, aby výsledek chutnal i nám.

Kavárna Jiřího z Poděbrad

Jiřák v novém


V naší kavárně na náměstí Jiřího z Poděbrad proběhla z kraje července rekonstrukce. Největší změnou pro vás je, že jsme rozšířili nabídku občerstvení. Pro lehký oběd si tu tak můžete vybrat například obložený bejgl nebo hummus s pitou. Stavte se a vyzkoušejte!

mamacoffee s.r.o.
Osmého listopadu 48
Praha 6, 169 00
IČ: 28364601
DIČ: CZ28364601
info@mamacoffee.cz