Copy
mamacoffee káva s příběhem

Leden 2014
Vyzkoušejte skvělou novou kávu z Indonésie

Naše pekárna je KOSHER 

KOSHER FOOD

Asi již víte, že mamacoffee má svoji vlastní pekárnu, novinkou ale je, že veškeré produkty, které zde vytváříme, jsou košer. Používáme kvalitní košer máslo místo tuků, kvalitní ovoce, zeleninu, mouky i další suroviny a každou přísadu během celého procesu opakovaně kontrolujeme. Samozřejmostí je pro nás používání organických (BIO) nebo Fairtrade surovin. Zároveň jsme do našich kaváren zařídili i košer servírovací nádobí. Pokud tento způsob servírování vyžadujete, obraťe se na obsluhu a ta Vám ráda vyhoví.

S košer certifikací pekárny souvisí i možnost si objednat košer catering na Vámi pořádané akce. Snažíme se vždy najít nejlepší řešení individuálně pro každého z rozsáhlé skupiny našich klientů. Členové našeho týmu mají více jak 15 leté zkušenosti s kompletním zajištěním akcí různých formátů.


Guatemala je zpět v naší kávové nabídce

Cupping

V tomto týdnu nám do pražírny dorazily dva druhy kávy, které již dříve v naší nabídce byly a setkávaly se s velkou oblibou. V kavárně a na eshopu je tedy můžete očekávat v průběhu příštího týdne. Obě tyto kávy jsou z Guatemaly a mají BIO a Fairtrade certifikaci.

Guatemala SHB FEDEPMA Flo FT BIO
 
Přívlastek SHB (strictly hard bean) označuje kávu, která se pěstuje v nadmořské výšce nad 1500 m.n.m. V případě této kávy se plantáže nachází v nadmořské výšce 1500 až 1800 m.n.m. Guatemalské SHB kávy bývají považovány za jedny z nejlepších na světě
Káva pochází z regionu Atitlan, kde se pěstuje na půdě sopečného původu. Farmáři sklízejí kávu ručně, to znamená, že se zpracovávají pouze zralé kávovníkové třešně a výsledná káva je kvalitnější.

Guatemala SHB ADIBA FLO FT BIO

Přestože tato káva pochází z plantáží v nadmořské výšce okolo 1300 m.n.m., kvalitou zrna a chuťového profilu splňuje požadavky na kávu SHB. Káva pochází z plantáže Buenos Aires situované na úpatí sopky Tajumulco (nejvyšší hora Střední Ameriky) u stejnojmenné obce. Specifické vlastnosti půdy sopečného původu, pěstování v zastínění stromů a bezvadná péče dává této kávě vyjímečné chuťové vlastnosti.

Těšíme se na názor jak Vám naše kávy chutnají!


Jak si doma jednoduše připravit kávu v dripu?

Víte jak si připravit Vaši oblíbenou kávu doma či v práci?
Pokud ne, naučte se s námí, jak si lze během chvíle připravit kávu v dripu.drip Plastová, keramická či skleněná nádoba kónického tvaru ‒ tak přibližně vypadá drip, vynález na filtrovanou kávu. Příprava překapávané kávy je velmi jednoduchá a chuťový výsledek bývá více než uspokojivý.

Aby káva chutnala tak jak má, je potřeba ji mít i správně namletou. Pokud zatím nevlastníte mlýnek na kávu, tak si ho můžete pořídit na našem e-shopu anebo neváhejte požádat Vašeho baristu o namletí kávy přímo na drip.

V rámci snahy o zpřístupnění domácí přípravy kvalitní kávy, umisťujeme na náš youtube kanál instruktážní videa alternativních metod přípravy kávy.

Zde můžete zhlédnout, jak připravit kávu v dripu.

video drip 


Porlex

Ruční mlýnek Porlex!


V našem eshopu jsou opět dostupné mlýnky Porlex. Tyto skvělé japonské mlýnky jsou považovány za jedny z nejvalitnějších na světě. Kromě precizního zpracování a perfektní funkčnosti Vás také potěší svým čistým designem. Do mlýnku se vejde asi 45g zrnkové kávy, kterou je schopen umlýt na jakoukoliv přípravu kávy, od hrubého mletí, až po to úplně nejjemnější.
Life is too short bags

Plátěné tašky


Stylové plátěné tašky s mottem "LIFE IS TOO SHORT TO DRINK BAD COFFEE" jsou opět k mání!
Přijďte si pro tu svoji do jedné z našich kaváren nebo objednávejte z pohodlí domova na našem eshopu.

 

Dárkové poukazy na kávu

Dárkové poukázky

Přijede Vám návštěva na toulky a poznávání Prahy? Vybavte ji dárkovým poukazem mamacoffee pro návštěvy kaváren. Nad šálkem dobré kávy se zážitky vstřebávají a sdílejí nejlépe. Dárkové poukazy (v hodnotě 250 nebo 500 Kč) platí ve všech kavárnách mamacoffee na veškerou konzumaci 6 měsíců od zakoupení.

mamacoffee s.r.o.
Osmého listopadu 48
Praha 6, 169 00
IČ: 28364601
DIČ: CZ28364601
info@mamacoffee.cz