Newsletter
Numer: 001-05.2013
Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się prawidłowo,
skorzystaj z tego Linku.

Newsletter

Numer: 001-05.2013

O nas


Postawiliśmy sobie za cel być silnym partnerem dla przedsiębiorstw i przedsiębiorców działających na polskim rynku w pokonywaniu przez nich trudności w różnych procesach gospodarczych. getsix® oferuje Państwu wiele wzajemnie się uzupełniających i korespondujących ze sobą profesjonalnych usług. (więcej)

Nowa lokalizacja w Legnicy

Z przyjemnością informujemy Państwa, iż otworzyliśmy nasze nowe biuro w Legnicy. Biuro działa od drugiej połowy kwietnia i mieści się w ścisłym centrum miasta. Znajdziecie nas Państwo na 1 piętrze Centrum Handlowego Galerii Gwarna, przy ul. Złotoryjskiej 30, 59-200 Legnica.

Oprócz istniejących już biur we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie, Legnica jest naszą czwartą lokalizacją, dzięki której będziemy bliżej Państwa. (więcej)

IT Services


Szanowni Państwo, z dumą informujemy Państwa, iż nasi specjaliści IT pomyślnie przeszli testy uprawniające do otrzymania następujących kompetencji:

Sebastian Możejko – Microsoft® Certified IT Professional: Database Administrator 2008

Marek Ambroży - Microsoft® Certified IT Professional: SharePoint® Administrator 2010

(więcej)

Prawo podatkowe


Niniejszym pozwalamy sobie zwrócić Państwa uwagę na najważniejsze zmiany w przepisach podatkowych na rok 2013:

Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT)

Podatek dochodowy (PIT)

Podatek VAT

(więcej)

Księgowość


Niniejszym pozwalamy sobie zwrócić Państwa uwagę na najważniejsze zmiany o rachunkowości na rok 2013:

Najistotniejsze zmiany w zakresie fakturowania

Fakturę oznacza się pojęciem „Faktura” w miejsce obecnej „Faktury VAT”.

W nazwie dostawcy lub nabywcy należy posługiwać się jego pełną nazwą, w miejsce dotychczas dopuszczalnej nazwy skróconej.

Możliwość ujęcia na fakturze skonta.

Zastąpienie pojęcia „data sprzedaży” pojęciem „data dokonania lub zakończenia dostawy lub wykonania usługi”.

(więcej)

Gospodarka i polityka


Stopy procentowe dalej w dół

W przeszłości charakterystycznym dla Rady Polityki Pieniężnej Narodowego Banku było bardzo konserwatywne podejście do polityki stóp procentowych. Obecnie zanosi się jednak na burzę i Rada Polityki Pieniężnej reaguje obniżając w ciągu krótkiego czasu (od listopada u.r.) po raz czwarty z kolei stopy procentowe kredytów. (więcej)

Podatek akcyzowy na gaz ziemny od listopada

Przygotowywany obecnie przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy przewiduje naliczanie podatku akcyzowego za gaz ziemny od jesieni b.r. Podatek akcyzowy za gaz ziemny jest częścią składową prawa Unii Europejskiej. Z chwilą wejścia Polski do UE, wyznaczono jej okres przejściowy na dostosowanie niniejszego podatku, który zakończy się w październiku. (więcej)

Pomorskie na poziomie górnych płac

Powszechne przekonanie, że najlepiej w Polsce zarabia się na Mazowszujest mylne. Do takiego wniosku doszła firma consultingowaSedlak & Sedlak, która przedstawiła porównanie wynagrodzenia za rok 2012 wg regionów. (więcej)

Wyższe stawki ryczałtu z tytułu podróży służbowych

Po raz pierwszy od ponad 10 lat podwyższone zostały ustawowe stawki ryczałtu za nocleg oraz diety za podróże służbowe. (więcej)

Przydatna informacja


Informator Podatkowy

Nasze aktualne informacje podatkowe znajdą Państwo w pliku PDF.

Fakty i liczby


Stan następujących wartości jest z dnia 8 maja 2013 r.

Nasze lokalizacje


Profil


Strony internetowe


Odwiedź nas


Publikacje


Nasze członkostwa


Nasze partnerstwo


Nasze certyfikatyWskazówka:

Aby zapobiec usuwaniu Newslettera przesłanego od getsix Group przez Państwa filtr antyspamowy, prosimy Państwa o zapisanie adresu nadawcy, który został użyty w niniejszym e-mailu do Państwa kontaktów e-mailowych. Proszę poniżej kliknąć „Odpowiedz” a następnie kliknąć na adres e-mailowy prawym przyciskiem myszki.

Ochrona danych osobowych:

Dane osobowe abonenta są przetwarzane przez getsix Group zgodnie z obowiązującymi przepisami, getsix Group zobowiązuje się do nie przekazywania ich osobom trzecim. Zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 (Dz. U. Nr 133, poz. 883) abonenci niniejszego Newslettera posiadają pełny wgląd do swoich danych osobowych oraz możliwość ich aktualizacji.

Wykluczenie odpowiedzialności:

Niniejszy Newsletter nie zastępuje porady prawnej odpowiedniej dla pojedynczych przypadków. Nie ponosimy odpowiedzialności za wykorzystanie informacji z broszury w pojedynczych przypadkach.

Zachowanie poufności:

Zawartość niniejszego e-maila jest poufna. Wiadomość jest przeznaczona wyłącznie dla jej adresata. Jeśli nie jest Pan/i adresatem niniejszej wiadomości, informujemy, że jej rozpowszechnianie, kopiowanie, rozprowadzanie lub inne działanie o podobnym charakterze jest zabronione. Prosimy o niezwłoczne poinformowanie nadawcy o fakcie jej otrzymania oraz usunięcie wiadomości bez otwierania załączników. Dziękujemy za kooperację w tej kwestii.

Copyright © 2013 by getsix. All rights reserved. | Rezygnuję | Zmień ustawienia.