Newsletter
Numer: 003-07.2013
Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się prawidłowo,
skorzystaj z tego Linku.

Newsletter

Numer: 003-07.2013

O nas


2. getsix® Golf Trophy

Miło jest nam przedstawić Państwu zdjęcia z naszego turnieju golfowego 2.getsix® Golf Trophy, który odbył się dn. 22.06.2013 na Rycerskim Polu Golfowym pod Pałacem w Krobielowicach. Tym samym chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim miłym gościom oraz uczestnikom imprezy za wspólną zabawę, mając nadzieję na powtórkę przy równie pięknej pogodzie w przyszłym roku.

Pamiętając o zwycięzcach turnieju, raz jeszcze przekazujemy nasze gratulacje, za osiągnięte wyniki.

Od lewej: Christopher Vaile, Ortwin-Uwe Jenstch, Wacław Bieniasz, Monika Martynkiewicz-Frank, Jan Piętka, Paweł Dziewit (III miejsce netto), Jerzy Sacewicz (I miejsce netto), Henryk Muzyka (II miejsce netto), Claus Frank

Więcej zdjęć z naszego 2. getsix® Golf Trophy znajdziecie Państwo tutaj.

Dla wszystkich odbiorców niniejszego newsletter’a Rycerski Klub Golfowy Krobielowice przygotował 30%-owy rabat na indywidualne lekcje oraz wszystkie pakiety lekcji do końca sierpnia 2013r. Decyduje data zakupu. W przypadku zainteresowania z Państwa strony prosimy o kontakt:

Rycerski Klub Golfowy Krobielowice
Pałac Krobielowice
55-080 Kąty Wrocławskie

Tel. +48 (71) 390 58 15
Tel. +48 (71) 728 28 10
Tel. kom.: +48 669 466 562

email: info@golfclub.com.pl

Prawo podatkowe


Poszukiwanie podatków w prywatnych mieszkaniach

Ministerstwo Finansów zamierza rozszerzyć uprawnienia swoim organom kontrolnym ds. podatku do nieograniczonego wstępu do prywatnych mieszkań i domów. Kto nie wpuści kontroli podatkowej do domu musi się liczyć z wysokimi karami finansowymi – widnieje w zapisie projektu ustawy ministerstwa w sprawie zmian przepisów podatkowych. (więcej)

Płace


Elastyczny czas pracy – uchwalono przepisy

Senat jako druga izba polskiego parlamentu wyraził na początku lipca zgodę na zmiany w Kodeksie Pracy podjęte przez sejm. Otwiera to drogę na wprowadzenie regulacji dotyczących ruchomego czasu pracy w firmach. Przewidują one przedłużenie maksymalnego okresu rozliczeniowego od obowiązujących obecnie 4 do 12 miesięcy. W sytuacji złej koniunktury pracodawcy mogą zatrudniać pracowników tylko na parę godzin. (więcej)

Gospodarka i polityka


Export wzrósł w czerwcu o 6%

Wg danych GUS polski eksport wzrósł w pierwszych pięciu miesiącach 2013 roku o 6,2% w porównaniu do roku poprzedniego i osiągnął poziom 61,6 mld. euro. W tym samym czasie zwiększył się import o 1,9% do poziomu 62,2 mld. euro. Tym sposobem deficyt w handlu zagranicznym na przestrzeni roku obniżył swoją wartość o 4,9% i osiągnął wynik 0,6mld. euro. Do swojego najważniejszego partnera handlowego – Niemiec – Polska wyeksportowała towar o wartości 15,5 mld. euro (4% przyrostu).

Produkcja przemysłowa wzrosła w czerwcu o 3%

Wartość polskiej produkcji przemysłowej osiągnęła w tym roku imponujący wynik 3%-owego przyrostu w porównaniu z rokiem ubiegłym. W zestawieniu z poprzednim miesiącem wartość produkcji wzrosła o 2,8% , powodem tu jednak były dwa długie majowe weekendy. Wyłączając czynniki sezonowe, produkcja przemysłowa podskoczyła dalej w czerwcu aż o 4,5% w porównaniu do roku 2012. Spośród 34 branych po uwagę czynników, aż 25 mogło się przyczynić do takiego wzrostu.

Rząd dopłaci przedsiębiorcom dotkniętych spadkiem obrotów

Z końcem maja rząd przyjął projekt ustawy o prozaicznym brzmieniu: “Ustawa o szczególnych rozwiązaniach dla pracowników i przedsiębiorców na rzecz ochrony miejsc pracy związanych z łagodzeniem skutków spowolnienia gospodarczego i kryzysu ekonomicznego”, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. W projekcie ustawy chodzi o nowelizację ustawy antykryzysowej z roku 2011. (więcej)

Polska za przedłużeniem funkcjonowania SSE

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński oznajmił, że rząd podjął decyzję o przedłużeniu funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych (SSE) do 2025r. Początkowo planowano, że polskie strefy ekonomiczne będą istniały do 2020r. Piechociński powiedział, że ministrowie pracują obecnie nad przyjęciem zmian w przepisach dotyczących działalności inwestorów na terenie stref.

Bezrobocie w czerwcu na poziomie 13,2%

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła w czerwcu 13,2%, według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W maju stopa bezrobocia wynosiła 13,5% wg GUS. Od momentu osiągnięcia punktu krytycznego w lutym – 14,4% - bezrobocie stale spada z powodu czynników sezonowych. Jednakże ze względu na długą zimę w Polsce wysoka stopa bezrobocia utrzymywała się aż do kwietnia. W maju nastąpił spadek bezrobocia o 0,5 punktu procentowego. Jest delikatne ożywienie na rynku pracy, powiedział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz po ogłoszeniu danych szacunkowych na czerwiec. (więcej)

NBP: definitywny koniec cyklu obniżek stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej NBP obniżyła ponownie na początku lipca stopy procentowe o 25 pkt. bazowych. Stopa referencyjna osiągnęła tym samym najniższy w historii poziom – 2,5%. Mgliste wyjaśnienia Rady Polityki Pieniężnej pozostawiały zawsze duże pole do interpretacji, tym razem jednak dość niespodziewanie oświadczono w sposób jednoznaczny, że jest to definitywnie ostatnia obniżka stóp procentowych. Zdaniem Prezesa NBP Marka Belki Polska gospodarka najgorsze ma już za sobą. (więcej)

Raport UE: Grozi opóźnienie we wprowadzeniu EURO w Polsce

Wprowadzenie EURO w Polsce może opóźnić się zgodnie z raportem prasowym o kilka lat. Obecnie do potrzebnej zmiany konstytucji brakuje większości. Tak powiedział liberalno-konserwatywny premier Donald Tusk według raportu Gazety Wyborczej. „Nie mamy większości i mam przeczucie, że nie będziemy jej mieli także w następnej kadencji”, powiedział Tusk. (więcej)

Przydatna informacja


eService „InfoView“

Pozostałe informacje odnośnie naszego eService „InfoView“ znajdą Państwo w pliku PDF.

Fakty i liczby


Stan poniższych wartości jest z dnia 8 lipca 2013 r.

Nasze lokalizacje


Profil


Strony internetowe


Odwiedź nas


Publikacje


Nasze członkostwa


Nasze partnerstwo


Nasze certyfikatyWskazówka:

Aby zapobiec usuwaniu Newslettera przesłanego od getsix Group przez Państwa filtr antyspamowy, prosimy Państwa o zapisanie adresu nadawcy, który został użyty w niniejszym e-mailu do Państwa kontaktów e-mailowych. Proszę poniżej kliknąć „Odpowiedz” a następnie kliknąć na adres e-mailowy prawym przyciskiem myszki.

Ochrona danych osobowych:

Dane osobowe abonenta są przetwarzane przez getsix Group zgodnie z obowiązującymi przepisami, getsix Group zobowiązuje się do nie przekazywania ich osobom trzecim. Zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 (Dz. U. Nr 133, poz. 883) abonenci niniejszego Newslettera posiadają pełny wgląd do swoich danych osobowych oraz możliwość ich aktualizacji.

Wykluczenie odpowiedzialności:

Niniejszy Newsletter nie zastępuje porady prawnej odpowiedniej dla pojedynczych przypadków. Nie ponosimy odpowiedzialności za wykorzystanie informacji z broszury w pojedynczych przypadkach.

Zachowanie poufności:

Zawartość niniejszego e-maila jest poufna. Wiadomość jest przeznaczona wyłącznie dla jej adresata. Jeśli nie jest Pan/i adresatem niniejszej wiadomości, informujemy, że jej rozpowszechnianie, kopiowanie, rozprowadzanie lub inne działanie o podobnym charakterze jest zabronione. Prosimy o niezwłoczne poinformowanie nadawcy o fakcie jej otrzymania oraz usunięcie wiadomości bez otwierania załączników. Dziękujemy za kooperację w tej kwestii.

Copyright © 2013 by getsix. All rights reserved. | Rezygnuję | Zmień ustawienia.