Newsletter
Numer: 011-08.2014
Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się prawidłowo,
skorzystaj z tego Linku.

Newsletter

Numer: 011-08.2014

Ograniczenia ucieczek przed podatkami

26-go czerwca parlament przyjął nowelę regulującą opodatkowanie zagranicznych spółek zależnych polskich osób fizycznych i prawnych. (więcej)

Rozliczenie VAT z faktur korygujących w obrocie krajowym

W przypadku gdy po wystawieniu faktury np. udzielono rabatu, opustu, dokonano zwrotu towarów czy zwrotu całości lub części zapłaty, podwyższono cenę lub stwierdzono pomyłkę w cenie, stawce, kwocie podatku lub w jakiejkolwiek innej pozycji faktury, podatnik wystawia fakturę korygującą. (więcej)

Obowiązek podatkowy w VAT przy świadczeniu usług ciągłych

Generalnie usługę ciągłą uznaje się za wykonaną z upływem każdego okresu, do którego będą się odnosiły płatności lub rozliczenia. (więcej)

Rozliczenie VAT przy otrzymaniu zaliczki

Otrzymanie przed dokonaniem dostawy towarów lub wykonaniem usługi w całości lub części zapłaty (m.in. przedpłaty, zaliczki, zadatku lub raty), powoduje generalnie powstanie obowiązku podatkowego z chwilą jej otrzymania w odniesieniu do otrzymanej kwoty. (więcej)

Jaka spółka jest najlepsza na rodzinny biznes?

Wiele przedsiębiorstw działających w naszym kraju to przedsięwzięcia rodzinne. Taki biznes może być prowadzony także w ramach spółki. (więcej)

Nowe regulacje dotyczące finansowania zadłużenia akcjonariuszy

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) odbyło się w parlamencie 7 maja 2014r. (więcej)

Obowiązki pracodawcy w czasie letnich miesięcy

Zakres obowiązków pracodawcy z dziedziny bhp ulega "sezonowemu" rozszerzeniu w czasie zimowych i letnich miesięcy. Warunki klimatyczne związane z tymi dwoma porami roku zobowiązują pracodawcę do podjęcia dodatkowych działań, chroniących pracowników przed negatywnym wpływem zimowych lub letnich temperatur. (więcej)

Aktualne opłaty przed KRS

Spółki handlowe, rejestrując się w KRS czy zgłaszając zmiany swoich danych do rejestru, muszą pamiętać o konieczności prawidłowego opłacenia wniosku. Od 30 maja br. rejestracja zmian w KRS jest tańsza o 150 zł. (więcej)

Porzucenie pracy

Porzucenie nie rozwiązuje umowy - Perspektywa podjęcia nowego zatrudnienia na korzystniejszych niż dotychczas warunkach, skłania niekiedy pracownika do natychmiastowego rozstania z aktualnym pracodawcą. (więcej)

Rozliczenie operacji na rachunku walutowym

Aby ustalić różnice kursowe od środków pieniężnych na rachunku walutowym, należy wycenić wpływ i wypływ waluty. (więcej)

Więcej o getsix®


Czy wiedzą już Państwo, że naszym dotychczasowym klientom oferujemy "mobilny extranet" oraz "mobilny reporting" getsix®? Uzupełniają one już istniejące usługi, które Państwu dostarczamy. Prosimy o poświęcenie czasu na przeczytanie naszych Factsheet'ów oraz zapoznanie się z niedawno wprowadzonymi przez nas usługami.

Jeśli potrzebują Państwo jakichkolwiek dodatkowych informacji, bardzo prosimy o kontakt:

Marlena Stilger:
marlena.stilger@getsix.pl
tel.: +48 71 388 13-15

Fakty i liczby


Stan poniższych wartości z dnia 18 sierpnia 2014 r.

Polska broni pierwszego miejsca w rankingu lokalizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

Na podstawie ankiety, przeprowadzonej w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej wśród ponad 1400 niemieckich inwestorów, Polska zdobyła pierwsze miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej krajów tego regionu. (więcej)

Dobre czasy dla developerów

Od początku roku developerzy wypadają coraz lepiej w miesięcznych raportach GUS. (więcej)

Perspektywy zatrudnienia według branż

Agencja doradztwa personalnego Manpower opublikowała dla podanych poniżej branż odsetek przedsiębiorstw pragnących zwiększyć zatrudnienie. Są to: produkcja przemysłowa 17%, transport, logistyka, komunikacja 15%, handel hurtowy i detaliczny 11%, rolnictwo i leśnictwo oraz rybołówstwo 4%, finanse, ubezpieczenia, nieruchomości i sektor publiczny 3%. (więcej)

getsix® rozumie, iż wiele naszych Klientów rozszerza swoją działalność zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym.

Aby móc Państwa wspierać bardziej efektywnie, getsix® - jako doświadczony i silny partner oferujący szeroki wachlarz usług księgowych, podatkowych oraz prawnych i finansowych, uzupełnia swoje usługi własnymi rozwiązaniami IT, a także jest wspierany szeroką siecią niezależnych doradców i audytorów podatkowych oraz profesjonalnych doradców biznesowych.

Międzynarodowa sieć

Ścisła współpraca naszych członków nie kończy się na granicach Polski.

Rozpoznaliśmy potrzebę sprostania rosnącym wymaganiom naszych klientów pod kątem międzynarodowej kompetencji. Właśnie w sektorze średnich przedsiębiorstw kompleksowe zagadnienia międzynarodowych powiązań wymagają współpracy z wysoko wykwalifikowanymi współpracownikami na całym świecie. Gwarantujemy to naszym członkostwem w sieci HLB International (www.hlbi.com) we wszystkich znaczących centrach biznesowych na całym świecie.

Więcej informacji o HLB International oraz o członkach na całym świecie znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.hlbi.com.

Korzyści jakie płyną z członkostwa w HLB International:

 • gwarancja wysokiej jakości standardów,
 • dostęp do wiedzy i doświadczenia ekspertów,
 • wsparcie do wzrostu zarówno lokalnie jak i globalnie.

W ramach sieci HLB istnieje wysoki stopień podobieństwa struktur, metod pracy i standardów informatycznych. Celem jest zapewnienie maksimum efektywności we współpracy - niezależnie od tego, z którą z firm w sieci HLB współpracują Państwo.

Mogą Państwo zlokalizować getsix® na międzynarodowej stronie internetowej HLB International.

Chcielibyśmy ogłosić otwarcie nowego biura Grupy getsix®. To biuro w Berlinie, w Niemczech umożliwi nam lepszą obsługę naszych istniejących i potencjalnych klientów.

Outsourcing procesów biznesowych (Business Process Outsourcing, BPO) na różne sposoby zwiększa elastyczność Państwa firmy lub organizacji. (więcej)

Miło nam jest poinformować Państwa, iż dn. 19 maja 2014 nasze poznańskie biuro otrzymało Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej, uprawniający spółkę getsix® Poznań do świadczenia usług biznesowych podmiotom wojskowym stowarzyszonym w NATO.

Decydując się na certyfikację w tym zakresie, pragniemy pokazać naszym obecnym i przyszłym Klientom, iż rozwijamy się wszechstronnie, proponując szeroki wachlarz naszych usług, który stale się poszerza.

Prosimy zapoznać się z naszym certyfikatem: certyfikat w PDF.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż nasza baza klientów powiększyła się o 9 nowych spółek od czasu wydania ostatniego Newslettera.

 • Polska firma z bogatym doświadczeniem w dystrybucji w Polsce i krajach Europy Środkowej i Wschodniej towarów luksusowych, zwłaszcza biżuterii, zegarków i akcesoriów, w przystępnych cenach.
 • Przedsiębiorca specjalizujący się w usługach strategicznego doradztwa korporacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem spółek działających w Europie Zachodniej i Środkowej, jak również w krajach skandynawskich.
 • Wiodąca niemiecka spółka z obszaru IT obsługująca ponad 1500 klientów, dostarczająca im innowacyjne produkty i usługi w zakresie ECM/DMS, ERP, przetwarzania danych, bezpieczeństwa rozwiązań oraz usług biznesowych.
 • Spółka posiadająca 13-letnie doświadczenie i wiedzę w obszarze wizerunku korporacyjnego, multimediów i aplikacji online, PR, klasycznej reklamy, eventów, ilustracji, produkcji fotograficznych i filmowych.
 • Przedsiębiorstwo turystyczne, autokarowe, dysponujące flotą 60 nowoczesnych pojazdów, mogących zaspokoić każdą potrzebę turystyczną lub transportową.
 • Zakład ekskluzywnej konfekcji damskiej.
 • Wiodące wydawnictwo amerykańskie, teraz z własnym biurem w Polsce.
 • Doradca finansowy świadczący kompleksowe usługi począwszy od oszczędności i ubezpieczeń do usług prawnych i bankowych.
 • Firma consultingowa specjalizująca się w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.

Edyta Zyzało - Senior Accountant

Jaka jest Pani rola w getsix®?
Pełnię funkcję samodzielnej księgowej, pracuję w teamie A1. W moim zespole, świadczymy m.in. usługi księgowe oraz konsolidacyjne pod koniec roku. Jako drużyna lubimy urozmaicenie naszych usług, które są czasami zarówno wyzwaniem jak również sprawiają satysfakcję. Staramy się zapewnić odpowiednie i skuteczne usługi, wykorzystując naszą wiedzę specjalistyczną np. do zredukowania obciążeń nakładanych na przedsiębiorstwa w zakresie podatku VAT, czy przygotowania rocznych sprawozdań finansowych.

Co lubi Pani najbardziej w pracy w getsix®?
Atmosfera współpracy w moim teamie. A nieco inaczej patrząc na to pytanie, to podoba mi się miejsce w którym pracuję, mam na myśli nowocześnie zaprojektowany budynek z ogrodem i tarasem na dachu.

Czy chciałaby się Pani podzielić z nami uwagami przekazanymi od obecnych lub potencjalnych Klientów?
Spotkałam się z opinią, z której wynikało, że nie wszyscy klienci są zainteresowani tak szczegółowymi informacjami dotyczącymi naszej firmy znajdującymi się w newsletterze.

Gdyby mogła Pani być przez jeden dzień kimś innym, kim chciałaby Pani być i dlaczego?
Nie mam tego typu marzeń, bo czuję się spełniona będąc tym kim jestem i gdzie jestem. Ale gdyby to było możliwe to wzięłabym sobie roczny urlop, który poświeciłabym na kontynuowanie rowerowych podróży na krańce Polski.

Jeśli znalazłaby się Pani na bezludnej wyspie, jakie 3 osoby chciałaby Pani mieć przy sobie?
Proszę zwiększyć limit osób do 20, a wtedy zabiorę ze sobą grupę zapaleńców rowerowych, z którymi spędziłam ostatni długi weekend na rajdzie rowerowym Spreewawald-Podstam-Berlin.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasz getsix® team powiększył się znów w czerwcu i lipcu. Powitaliśmy nowego pracownika, który wzmocni nasz już istniejący, świetny zespół.

Z przyjemnością przedstawiamy:

Poznań

Magdalena Ceremuga - Accountant Assistant

Życzymy jej samych sukcesów w przyszłej karierze w getsix®.

Nasze lokalizacje


Profil


Strony internetowe


Odwiedź nas


Publikacje


Nasze członkostwa


Nasze partnerstwo


Nasze certyfikatyWskazówka:

Aby zapobiec usuwaniu Newslettera przesłanego od getsix® Group przez Państwa filtr antyspamowy, prosimy Państwa o zapisanie adresu nadawcy, który został użyty w niniejszym e-mailu do Państwa kontaktów e-mailowych. Proszę poniżej kliknąć „Odpowiedz” a następnie kliknąć na adres e-mailowy prawym przyciskiem myszki.

Ochrona danych osobowych:

Dane osobowe abonenta są przetwarzane przez getsix® Group zgodnie z obowiązującymi przepisami, getsix® Group zobowiązuje się do nie przekazywania ich osobom trzecim. Zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 (Dz. U. Nr 133, poz. 883) abonenci niniejszego Newslettera posiadają pełny wgląd do swoich danych osobowych oraz możliwość ich aktualizacji.

Wykluczenie odpowiedzialności:

Niniejszy Newsletter nie zastępuje porady prawnej odpowiedniej dla pojedynczych przypadków. Nie ponosimy odpowiedzialności za wykorzystanie informacji z broszury w pojedynczych przypadkach.

Zachowanie poufności:

Zawartość niniejszego e-maila jest poufna. Wiadomość jest przeznaczona wyłącznie dla jej adresata. Jeśli nie jest Pan/i adresatem niniejszej wiadomości, informujemy, że jej rozpowszechnianie, kopiowanie, rozprowadzanie lub inne działanie o podobnym charakterze jest zabronione. Prosimy o niezwłoczne poinformowanie nadawcy o fakcie jej otrzymania oraz usunięcie wiadomości bez otwierania załączników. Dziękujemy za kooperację w tej kwestii.

Copyright © 2014 by getsix®. All rights reserved. | Rezygnuję | Zmień ustawienia.