Newsletter
Numer: 004-10.2013
Jeśli ta wiadomość nie wyświetla się prawidłowo,
skorzystaj z tego Linku.

Newsletter

Numer: 004-10.2013

O nas


getsix® Warszawa Sp. z o.o. z początkiem grudnia 2013 zmienia siedzibę biura i przenosi swoją działalność do jednego z najbardziej nowoczesnych pod względem technologicznym oraz architektonicznym budynków w Warszawie, do SkyOffice przy ulicy Rzymowskiego 31 na Mokotowie. Tą strategiczną decyzją odpowiadamy na potrzeby naszych Klientów oraz dynamiczny rozwój firmy widoczny poprzez stale powiększający się zespół getsix® w Warszawie. Nasze nowe biuro jest atrakcyjnie zlokalizowane: znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego Lotniska Fryderyk Chopin oraz w pobliżu dworca Warszawa Centralna.

Wywiad z pracownikiem getsix®


Monika Martynkiewicz-Frank:

Jaką funkcję pełni Pani w getsix®?
Jestem Partnerem odpowiadzialnym za codzienną działalność. Nadzoruję właściwą organizację procesów związanych z rachunkowością finansową i kadrowo-płacową we wszystkich naszych biurach. Zajmuję się prowadzeniem rozmów z naszymi klientami, w celu przedyskutowania niektórych bardziej złożonych zagadnień podatkowych; przygotowuję także pakiety konsolidacyjne. Mam również tę przyjemność, iż zatrudniam nowych pracowników i co jest także nowum dla mnie, nierzadko przybliżam mojemu zaspołowi zasady niemieckiego prawa bilansowego. Jako jedyna kobieta w naszym zespole Partnerów staram się wprowadzić do naszej organizacji kobiecy punkt widzenia.

Co lubi Pani najbardziej w pracy w getsix®?
Liczne projekty prowadzone równolegle. Czasami partnerzy biznesowi lub osoby z prywatnego otoczenia, które poznaję, słysząc, że jestem księgową, myślą sobie: co za nudny zawód, ale proszę mi wierzyć, o nudzie nie może tu być w ogóle mowy. Każdy nowy projekt – to nowe wyzwanie, nowa okazja, żeby nauczyć się czegoś nowego.

Czy dostała Pani może feedback od jakiegoś obecnego lub potencjalnego klienta, którym chciałaby się Pani podzielić?
Najczęściej otrzymuję feedback od klientów odnośnie naszego polskiego prawa podatkowego. Sama chciałabym, aby było ono trochę mniej biurokratyczne dla każdego z nas.

Jeżeli mogłaby Pani na jeden dzień stać się kimś innym, kim chciałaby Pani być? I dlaczego?
Chciałabym zostać gwiazdą rocka, żeby zobaczyć jak zupełnie inny styl życia można prowadzić.

Gdyby pewnego dnia znalazła się Pani na bezludnej wyspie, z jakimi trzema osobami i dlaczego chciałaby Pani dzielić wyspę?
Wszystko zależy od tego, ile czasu miałabym tam spędzić i ile miejsca przypadłoby na każdą osobę.

Więcej o getsix®


Jest nam miło przedstawić Państwu profil naszej firmy w formie załączonej prezentacji:

Fakty i liczby


Stan poniższych wartości z dnia 16 października 2013 r.

Spotkanie tematyczne na Zamku Topacz


Szanowni Państwo,

dn. 20.09.2013 na Zamku Topacz pod Wrocławiem odbyło się spotkanie tematyczne zorganizowane pod sztandarem AHK przez getsix® we współpracy z firmami Avanta i Taxagroup. Tematem spotkania były aktualne dane z dziedziny podatków, prawa oraz różnic podatkowo-prawnych występujących pomiędzy Polską i Niemcami. Prezentacje prowadzone przez naszych prelegentów w tych dziedzinach, cieszyły dużym uznaniem wśród słuchaczy, którzy uznali poszczególne tematy za interesujące i pomocne w codziennym biznesie.


Zdjęcie 1. Roy Heynlein z getsix Poznań podczas prezentacji

W celu zapoznania się z galerią zdjęć ze spotkania proszę kliknąć (więcej).

Targi Outsourcing – Warszawa


Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na jedyne w Polsce Targi Outsourcingu – Wparcie dla Twojego biznesu. Są to dwa dni biznesowe dla firm świadczących usługi outsourcingowe dla innych przedsiębiorstw. Podczas targów, odbędą się: sesje warsztatowe, panele dyskusyjne, prezentacje czołowych przedstawicieli branży outsourcingowej, m.in. getsix®. Targi Outsourcing odbędą się w najsłynniejszym ośrodku targowym w stolicy - EXPO XXI, w dniach 17-18 października 2013r. w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12. Stoisko getsix® znajdziecie Państwo w pobliżu bocznego wejścia – na planie hali pod numerem C1.

Szczegółowe dane znajdą pod: www.outsourcingtargi.pl

Z poważaniem,
Zespół getsix®

Prawo podatkowe


USA i Polska podpisały konwencję DTA

Tax-News.com, Washington

Dnia 13 lutego 2013r. podczas uroczystego spotkania w Ministerstwie Finansów w Warszawie, ambasador Stanów Zjednoczonych Stephen Mull oraz polski wiceminister finansów Maciej Grabowski podpisali nową konwencję o unikaniu podwójnego opodatkowania (DTA) między obydwoma krajami. (więcej)

Ulga na złe długi po zmianach przepisów

Przepisy dt. tzw. ulgi na złe długi dają możliwość skorygowania podstawy opodatkowania, a zatem de facto odzyskania zapłaconego podatku VAT z faktur niezapłaconych przez kontrahentów. (więcej)

Nadchodzące zmiany w zakresie opodatkowania spółek komandytowych i spółek komandytowo-akcyjnych w Polsce

Dn. 06.08.2013 na posiedzeniu Rady Ministrów, rząd przyjął projekt ustawy o zmianach w przepisach dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). (więcej)

Działalność Specjalnych Stref Ekonomicznych przedłużona

Po długich dyskusjach między Ministerstwem Gospodarki i Ministerstwem Finansów, polski rząd przedstawił oficjalne stanowisko, iż data ważności specjalnych stref ekonomicznych zostało przedłużone do końca roku 2026. (więcej)

Wprowadzenie zmodernizowanego kodeksu celnego przełożone

W dniu 11 czerwca 2013 r. Ministerstwo Finansów ogłosiło, że data wejścia w życie zmodernizowanego Kodeksu Celnego przełożona została na 1 listopada 2013. Ta zmiana pozwoli organom ustawodawczym UE na dalsze prace związane z przygotowaniem i wdrożeniem jednolitego Kodeksu Celnego, który w przyszłości (listopad 2013r.) zastąpi modernizowany obecnie Kodeks Celny. (więcej)

Nasze lokalizacje


Profil


Strony internetowe


Odwiedź nas


Publikacje


Nasze członkostwa


Nasze partnerstwo


Nasze certyfikatyWskazówka:

Aby zapobiec usuwaniu Newslettera przesłanego od getsix Group przez Państwa filtr antyspamowy, prosimy Państwa o zapisanie adresu nadawcy, który został użyty w niniejszym e-mailu do Państwa kontaktów e-mailowych. Proszę poniżej kliknąć „Odpowiedz” a następnie kliknąć na adres e-mailowy prawym przyciskiem myszki.

Ochrona danych osobowych:

Dane osobowe abonenta są przetwarzane przez getsix Group zgodnie z obowiązującymi przepisami, getsix Group zobowiązuje się do nie przekazywania ich osobom trzecim. Zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 (Dz. U. Nr 133, poz. 883) abonenci niniejszego Newslettera posiadają pełny wgląd do swoich danych osobowych oraz możliwość ich aktualizacji.

Wykluczenie odpowiedzialności:

Niniejszy Newsletter nie zastępuje porady prawnej odpowiedniej dla pojedynczych przypadków. Nie ponosimy odpowiedzialności za wykorzystanie informacji z broszury w pojedynczych przypadkach.

Zachowanie poufności:

Zawartość niniejszego e-maila jest poufna. Wiadomość jest przeznaczona wyłącznie dla jej adresata. Jeśli nie jest Pan/i adresatem niniejszej wiadomości, informujemy, że jej rozpowszechnianie, kopiowanie, rozprowadzanie lub inne działanie o podobnym charakterze jest zabronione. Prosimy o niezwłoczne poinformowanie nadawcy o fakcie jej otrzymania oraz usunięcie wiadomości bez otwierania załączników. Dziękujemy za kooperację w tej kwestii.

Copyright © 2013 by getsix. All rights reserved. | Rezygnuję | Zmień ustawienia.