Copy
Слава Україні!

Друзі, останні пів року ми живемо в ситуації коли доля країни по-справжньому залежить від кожного з нас. Ми не просто не зламалися під натиском ворога - ми змогли саморганізуватися і стали важливою ланкою, де дрібні та великі зусилля кожного з нас закладають фундамент нашої перемоги.

Це не просте завдання. Університет та факультет теж проходять свій шлях трансформації для того, щоб ставати ефективнішими та виконувати свою головну функцію - формувати нове покоління для нової України.

Попри очевидні труднощі, нам вдалося успішно завершити весняний семестр 2022 року, а зовсім нещодавно, наша спільнота APPS UCU Alumni поповнилась чудовими випускниками.

Ми підготували невеликий огляд того, чим жив та як розвивався факультет прикладних наук УКУ в умовах війни. Усього охопити та висвітлити ми не можемо, крім того є багато важливих ініціатив, які потребують медійної тиші. Ми впевнені, що кожен з вас робить багато задля нашої перемоги, тому просимо вас також ділитися з нами вашими успіхами та новинами.

З вдячністю, ваш APPS UCU.
Маленькі історії великої війни
Мабуть ви вже мали нагоду почитати матеріал про нашого Андрія Романюка, який зараз боронить Україну на фронті. Якщо ні, то інтерв'ю з паном Андрієм можна прочитати ось тут.
Зі зброєю в руках захищає Україну також Андрій Хома - колишній студент нашого факультету. Його історію читайте тут

В лавах Збройних сил України несуть службу наші випускники, про яких ми з часом також розповімо.

Юра Остапчук, колишній викладач на магістерській програмі з Data Science потребує допомоги.

На початку війни Юра вступив добровольцем до "ССО А30В" Харків.

В складі якого, під час виконання бойового завдання, отримав серйозні поранення ніг, від вибуху ворожої міни.

Зараз Юра знаходиться у лікарні м. Києва. Він вже переніс декілька операцій, але на нього чекає ще тривале лікування та реабілітація.

Воїн потребує нашої підтримки, тож додаємо картку для допомоги.

Остапчук Юрій Миколайович

💳 5168047783783424

Зустріч випускників
По гарячих слідах після Випускного в УКУ, вже 16 липня відбулася зустріч випускників факультету. Окрім приємного часопровдення, наші випускники також зуміли зібрати біля 42 тисяч гривень за цілий вечір.

Половина зібраних коштів надіслана на потреби підрозділу батька нашої випускниці Аліси Балакірської, який зараз перебуває на фронті. Інша половина суми передана Волонтерському центру УКУ для закупівлі медикаментів. 

Наступного року наші випускники домовились зробити зустріч в Кримських горах 
🇺🇦
Вступна кампанія та стипендійний фонд факультету

Цьогорічна вступна кампанія є дуже особливою. 

Бакалаврат. МОН скасувало звичне ЗНО, натомість запропонувало провести Національний мульти-тест (НМТ) з математики, української мови та історії України для всі вступників. Зразки НМТ вказують, що рівень тестів є не надто високий, і є загроза, що тест не дасть можливості визначити кращих. В той же час ціна помилки кожного питання є висока - за кожну помилку знімається 8 балів. Зважаючи на введені зміни та на війну, ми не можемо добре прогнозувати набір. Але певні висновки, на основі подачі на стипендійний конкурс можемо зробити:

  • ми очікуємо велику кількість подач заявок на вступ в УКУ та на факультет

  • географія вступу суттєво збільшиться, є багато подань зі Сходу України

  • суттєво зросла кількість заявок на соціальні стипендії (+50% у порівнянні з минулим роком).

Вступна кампанія на бакалавтрат APPS UCU

Магістратура. Вступ на магістратуру також зазнав змін. Якщо коротко, цього року ми вирішили зробити вступ на магістратуру виключно за розширеним мотиваційним листом. Детальніше тут.

Сертифікатні програми. Зараз ми маємо дві довгі сертифікатні програми: Data Engineering (10 місяців) та Data Analytics (три модулі по 2.5 - 3.5 місяці). Можливо когось з вас зацікавить вступ на одну з цих програм чи на певний модуль.
Зараз триває набір на Data Engineering і до 31 серпня 2022 року можлива максимальна знижка. Деталі тут

Якщо ви знаєте добрих кандидатів та кандидаток для APPS Alumni, то просимо їм допомогти визначитися на яку APPS програму їм варто поступати.

Зважаючи на збільшення заявок на соціальні стипендії, не лише від вступників, але і від студентів старших курсів, ми просимо вас долучитись до формування стипендійного фонду APPS Alumni.
Долучитись можна тут.

Кошти з цього фонду ми плануємо спрямувати на стипендійну підтримку вступників, стипендії для асистентів-викладача та на додаткові активності факультету з розвитку математичної та технологічної освіти в Україні, як от школярські літні школи, зустрічі/конференції для вчителів тощо.

Також окремо хочемо подякувати
 нашому випускнику програми Data Science Івану Продайко, який вже зробив пожертву і надав річну стипендію для цьогорічної вступниці.

Дякуємо за вашу підтримку!
Волонтерська діяльність факультету

Минулого місяця, завдяки зусиллям випускників та викладачів APPS.UCU вдалося зібрати кошти на машину для потреб 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України. Саме у лавах цього підрозділу служить наш Андрій Романюк. Автомобіль вже доставлений до пункту призначення і успішно виконує свої функції.

Богдан Петришак, випускник APPS.UCU став одним з координаторів Волонтерського центру УКУ, який почав діяти у перші дні війни. За цей час органзіації вдалося опрацювати біля 300 запитів від військових, волонтерів, госпіталів та цивільних у потребі. Волонтери центру надіслали більш як 30 тонн різної допомоги до понад 40 населених пунктів України.

Детальніше про діяльність Волонтерського центру УКУ.

Волонтерський центр УКУ, разом з Львівською свічковою мануфактурою та студентами і випускниками факультету, з середини березня виготовляють термоакумулятори для наших захисників.

Детальніше про проект

З початком повномасштабної війни, Олексій Молчановський та Марія Титаренко разом з командою розробників та медійників запустили платформу Post to Stop War in Ukraine.

Це інформаційний ресурс, який покликаний допомогти в міжперсональній комунікації, від людини до людини, пояснити про важливі аспекти війни в Україні для іноземців. Регулярно, раз на один-два дні команда публікує нові пости, які формуються командою професійних комунікаторів. Додається візуальне оформлення від чудових дизайнерів. Та перекладається на десятки мов.
____________________________

Благодійний фонд “SaveArtUA”.
Волонтери та студенти цього проекту фіксують та висвітлюють воєнні злочини росії та втрати культурних цінностей України, а також проектують план їхнього відновлення, паралельно шукаючи для цього фінансування.

Інформація про зруйновані пам’ятки архітектури України публікується на інтерактивній мапі.

____________________________

Бот для проекту Всеукраїнська школа онлайн.

Ярослав Бровченко, студент другого курсу APPS.UCU разом з командою розробили освітнього бота для платформи Всеукраїнська школа онлайн на замовлення Міністерства освіти і науки України.

Всеукраїнська школа онлайн - це платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів. Освітній бот, над яким працював Ярослав, значно полегшує онлайн навчання для учнів. Він містить достатньо інформації, щоб персоналізовано допомагати дітям та підліткам навчатися всюди, де б вони не були.

Наукові та освітні здобутки факультету
Під час випускних урочистостей в УКУ, Ректорські премії за виняткові досягнення в науковій праці отримали Ростислав Гринів, професор УКУ та Руслан Парцей, асистент кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій факультету прикладних наук УКУ.

Стаття працівників Лабораторії машинного навчання УКУ (Руслан Парцей та Олесь Добосевич) у співавторстві з дослідниками з Georgia Institute of Technology та Meta AI прийнята на одну з найпрестижніших конференцій з комп’ютерного бачення CVPR 2022.

Стаття “Is Mapping Necessary for Realistic PointGoal Navigation?” досліджує проблему навігації у приміщеннях. Завдання полягає у тому, щоб дістатися до цілі, точки заданої в полярних координатах відносно початкової позиції, найкоротшим шляхом.

Ще одна стаття «3D відновлення обличчя і голови з фотографії» також була прийнята на CVPR.

Над статтею працювали науковці з Лабораторії машинного навчання УКУ у співпраці з Чеським технічним університетом та британським університетом Imperial College London.
 
Стаття працівників Лабораторії машинного навчання УКУ у співпраці з Pinata Farms та Visual Recognition Group, Center for Machine Perception, CTU in Prague прийнята на престижну міжнародну конференцію European Conference on Computer Vision 2022.
Стаття “FEAR: Fast, Efficient, Accurate and Robust Visual Tracker” презентує новий фреймворк для ефективного відслідковування обʼєктів на відео.
Студенти факультету на спільному семінарі відділів комп'ютерного моделювання багаточастинкових систем та теорії м’якої речовини Інститут фізики конденсованих систем НАН України  презентували результати свого дослідження архітектури унікального комп’ютера “Київ” та створений ними емулятора цього комп’ютера.
На цьому комп’ютері була виконана унікальна на той час (середина та кінець 50 рр. ХХ століття) серія експериментів  - машинне розпізнавання простих геометричних фігур, моделювання автоматів, а також алгоритми для морфологічного та синтаксичного аналізу текстів, спроби розпізнати сенс простих речень.

Детальніше
 

West Virginia University та факультет прикладних наук УКУ розпочали співпрацю у форматі Student research agreement.

4 студентів факультету, а також 3 студентів з Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського візьмуть участь у літній школі з нейронаук, яка відбувається на базі Neural Engineering Lab WVU.

Цього літа, завдяки співпраці факультету з Інженерною школою NYU Tandon School of Engineering наші студенти мають можливість брати безкоштовні літні онлайн-курси з комп’ютерних наук, які пропонує ця інженерна школа. Крім того, наші студенти беруть участь у дослідницьких стажуваннях разом із викладачами Нью-Йоркського університету.  
Захисти дипломних робіт та Випускні урочистості 
Нещодавно на факультеті прикладних наук УКУ відбувся захист дипломних бакалаврських та магістерських робіт. В результаті маємо 39 успішних захистів на програмі “Комп’ютерні науки”, 19 - на “ІТ та Бізнес-аналітика” та 9 на магістерській програмі “Науки про дані”.

А вже 9 липня ми разом святкували Випускні урочистості та будували плани на майбутнє.
Трохи більше спогадів про цей день можна знайти ось тут.
Нові обличчя на APPS.UCU
Незважаючи на складні обставини останніх місяців, наша команда APPS.UCU поповнилась чудовими викладачами.
Знайомтесь:

Олексій Ігнатенко - вищу освіту здобув в Київському політехнічому інституті імені Ігоря Сікорського, в Інституті прикладного та системного аналізу. Вже на бакалавраті захопився теорією ігор, і зрештою свою кандидатську дисертацію з теорії диференціальних ігор захистив у Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова. Згодом почав досліджувати застосування теорії ігор у мережах та різних обчислювальних системах. З 2006 року викладає курси з теорії ігор у КПІ, а також у НАУ, НаУКМА, Київському академічному університеті. Також протягом цього часу Олексій працював В Інституті програмних систем НАН України. 
У 2020 році Олексій розпочав свою співпрацю з УКУ, долучившись до викладання курсу з теорії ігор на MSc in Data Science at UCU, а також був викладачем на літній школі з DS.
У наступному навчальному році Олексій планує розширити спектр дисциплін, які викладатиме для наших студентів. Окрім теорії ігор, він планує прочитати курс з агентного моделювання та складних систем.
Олексій дуже любить науку і тому також займається її популяризацією. Він активно виступає на різних майданчиках з лекціями про теорію ігор, а також веде блоги - https://site.ua/olexii.ignatenko
Інша пристрасть Олексія - гори. З 1999 року Олексій має традицію декілька разів на рік організовувати поїздки в Карпати разом з друзями. Найбільше йому подобаються Горгани, через свою віддаленість та складні маршрути.
Олексій також великий прихильник настільних ігор і каже, що планує організувати курс з математики настільних ігор. Список хоббі можна продовжувати, адже Олексій також полюбляє шахи та колекціонування монет.


Тетяна Герасимова - навчалася на механіко-математичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка, де також завершила аспірантуру. Тетяна також встигла повчитися на короткострокових програмах у Канаді, Болгарії, Італії, Нідерландах, Іспанії, Сербії.
"Найбільше я люблю вчитися. Тому маю 21 сертифікат на Coursera та 6 на EdX. Останнє, що завершила - це дворічну мікромагістратуру з наук про дані та статистики в MIT" - каже Тетяна. 
У науковому житті Тетяна Герасимова займалася матричним аналізом, захистила кандидатську дисертацію, але зрештою вирішила змінити напрям у ML в освіті. 
Багато часу свого життя присвятила ефективності навчання, адже багато працювала з стандартизованими тестами (ЗНО, SAT, GMAT, GRE тощо). Усі скаладала сама. 3 роки була CEO компанії ZNOUA, 1.5 роки була COO Smartyads. З 2020 року займалася лише своїм освітнім проєктом Prosteer. Там Тетяна веде два напрямки - освіта вчителів ефективному навчанню та математична освіта дорослих. 

А ще Тетяна бігає півмарафони🙃 2 в Україні, один в Швейцарії, і один в Австрії.  
Let's keep in touch

Друзі, наша спільнота APPS UCU Alumni збільшуватиметься з року в рік, і цінуючи досвід навчання та співпраці з кожним з вас, ми б хотіли залишатися з вами в близькому контакті. 

Факультет та Університет потребують своїх випускників і маємо надію, що наші APPS UCU Alumni у різний спосіб повертатимуться до своєї alma mater;)

Для легшої комунікації ми просимо цьогорічних випускників поділитися вашою актуальною email адресою, заповнивши цю коротку форму:
Творімо APPS UCU Alumni спільноту разом!
Twitter
Facebook
Website
LinkedIn
Instagram
Copyright © *|2022|* *|APPS UCU|*, All rights reserved.

Our mailing address is:
apps@ucu.edu.ua

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Faculty of Applied Sciences of UCU · Kozelnytska Vulytsia, 2 · Lviv 79026 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp