עניינים מרכזיים בשבוע זה:

 • אזרח פלסטיני בן 54 מת מפצעים שנפצע במהלך מעשי האיבה ביולי־אוגוסט 2014 בעזה. המניין המצטבר של פלסטינים שנהרגו במהלך הסכסוך הוא יותר מ־2,200, וסבורים כי לפחות כ־1,400 מהם אזרחים. 
   
 • 64 פלסטינים, בהם תשעה ילדים, נפצעו מידי כוחות ישראליים בגדה המערבית. רוב התקריות (41) התרחשו בהקשר של הפגנות, לרבות לאות סולידריות עם אסירים פלסטינים השובתים רעב במחאה על המעצר המנהלי שבו הם מוחזקים, והפגנות שבועיות נגד בניית גדר הפרדה בנעלין (נפת רמאללה) והגבלות הגישה בכפר קדום (נפת קלקיליה); וכן בהקשר של מבצעי חיפוש ומעצר (עשר) ותקריות הקשורות במחסומים (שבע). 
   
 • ב־26 במאי ירו על פי דיווחים אנשי ארגונים חמושים לפחות רקטה אחת לתחומי ישראל. ב־27 במאי ירו על פי דיווחים כוחות של חיל האוויר הישראלי כמה טילים לתוך רצועת עזה: כמחציתם נחתו בקרבת שרידיו של שדה התעופה הבינלאומי בעזה, והיתר באתרים המשמשים על פי דיווחים אנשי ארגונים חמושים בח׳אן יונס וברפיח, וגרמו לנזק לכמה מהאתרים. באף אחד מהצדדים לא דווח על נפגעים. בעשר הזדמנויות לפחות פתחו כוחות ישראליים באש על אזרחים בשטחים שהגישה אליהם מוגבלת ביבשה ובים, ופצעו שני דייגים. בהזדמנות אחת פתחו כוחות של חיל הים המצרי באש על סירות פלסטיניות שהתקרבו למים מצריים ממערב לרפיח; לא דווח על נפגעים או על נזק. 
   
 • כוחות ישראליים ניהלו 81 מבצעי חיפוש ומעצר בגדה המערבית. בסך נעצרו ברחבי השטח הפלסטיני הכבוש 104 פלסטינים,בהם אדם שנורה ונעצר ליד גדר המערכת המקיפה את עזה אחרי שחדר בלי היתר לשטח ישראל, וארבעה דייגים ועמם ילד אחד, שנעצרו בשטח שהגישה אליו מוגבלת בים. 
   
 • הרשויות הישראליות הרסו בית בבנייה בשכונת ראס אל־עמוד שבירושלים המזרחית ומבנה חקלאי בכפר רומאנה (נפת ג׳נין) בטענה שנבנו בלא היתרי בנייה ישראליים. ההריסות פגעו ב־11 פלסטינים, בהם שישה פליטים פלסטינים רשומים. 
   
 • השבוע תועדו שתי מתקפות מתנחלים שבהן נגרם נזק לרכוש פלסטיני. בתקרית אחת הושלכו אבנים על בית בתל רומיידה שבשטח H2 של העיר חברון והבית הוצת בעת שדייריו ישנו בתוכו. בתקרית השנייה הושלכו אבנים על כלי רכב שנסעו בכביש המחבר את נחלין עם חוסאן (נפת בית לחם). 
   
 • ב־25 במאי פתחו הרשויות הישראליות את הכביש הראשי בין הכפר ביתין (2,700 תושבים) והעיר רמאללה, ושבו וסגרו אותו כעבור שעות ספורות בנימוק של שיקולים טכניים. הכביש נפתח זו הפעם הראשונה מאז 2000, צעד שצמצם משמעותית את המרחק שפלסטינים נדרשים לנסוע על מנת להגיע לעיר רמאללה. 
   
 • מעבר רפיח נפתח בכיוון אחד בין 26 ל־28 במאי, ואפשר ל־1,629 בני אדם להיכנס לעזה. נתון זה מביא ל־15 את מספר הימים שבהם היה המעבר פתוח באופן חלקי ולסירוגין מאז סגירתו ב־24 באוקטובר 2014, בעקבות מתקפה בסיני.
 
 
הקישו כאן לעיון בדוח המלא, או לחלופין הקישו על אחת הכותרות בהמשך כדי לצפות בגרפים.
הקישו כאן לצפייה בארכיון הדוחות השבועיים בדבר הגנה על אזרחים.

For the most up-to-date information, including alerts, daily facts and recent publications, check out our official Facebook page at: Join us at https://www.facebook.com/ochaopt Like http://facebook.com/ochaopt?ref=ts on Facebook

You can find more information about the humanitarian situation in the occupied Palestinian territory on our official website at: http://www.ochaopt.org/

 

Do not hesitate to contact us if you have any questions.

United Nations Office for the Coordination of Humanitarian Affairs

P.O. Box 38712, East Jerusalem via Israel
Email: ochaopt@un.org
Tel.: +972 (0)2 582 9962

Copyright © 2015 UN OCHA oPt, All rights reserved.

 unsubscribe from this list | update subscription preferences