Copy
View this email in your browser
NEWSLETTER IMS - 22/2021

11 - 17. 11. 2021
Milé kolegyně, milí kolegové,
pomalu, ale jistě se překlápíme do druhé poloviny zimního semestru.

V úvodu newsletteru bychom Vás rádi ještě jednou upozornili na zhoršující se covidovou situaci
a na nutnost nosit respirátory. Dále bychom Vás rádi pozvali na konferenci "Balkan Express", kterou spolupořádá naše Katedra ruských a východoevropských studií. V závěru newsletteru
jako vždy najdete zajímavé pracovní nabídky a informace ze Studentské samosprávy IMS.Příjemné čtení přeje
Klára Smitková
Koordinátorka PR IMS
SDĚLENÍ INSTITUTU
Covidová opatření
Od čtvrtka 11. 11. bude povinné nosit ve všech společných prostorách v Pekařské 16, včetně učeben, respirátor po celou dobu pobytu v budově. Dodržování tohoto opatření je naprosto klíčové pro to, abychom mohli nadále zůstat otevření. Situace není jednoduchá a všichni si jistě přejeme, abychom se mohli nadále potkávat v prezenční formě. Pokud budeme společně dodržovat daná opatření, věříme, že se nám podaří udržet bezpečné prostředí pro výuku i v nadcházejících dnech.

Děkanské volno
Rádi bychom Vás informovali, že 16. listopadu vzhledem k Děkanskému volnu nebude probíhat výuka. Zároveň ve dnech 15. a 16. listopadu bude uzavřen sekretariát. V případě nutnosti jej kontaktujte e-mailem.
BAKALÁŘSKÉ A MAGISTERSKÉ PROGRAMY
Téma roku 2022: Svět se změnil – co my na to?
Fond budoucnosti každý podzim vyhlašuje Téma roku na rok následující. Cílem témata roku je podnítit česko-německou spolupráci ve věcech, které reagují na aktuální společenské dění, a projektům takto zaměřeným je nabízena podpora až do výše 70%Tématem roku 2022 je: “Svět se změnil - co my na to?” Fond budoucnosti chce tématem pobídnout Čechy a Němce, aby na změny vzniklé v důsledku pandemie reagovali a zpracovávali je společně. Bližší podrobnosti o Tématu roku najdete zde. Svou žádost o podporu projektu můžete podat poprvé již ke 31. prosinci 2021, dále pak ke konci každého čtvrtletí a naposledy k 31. prosinci 2022. Doporučujeme, abyste svůj záměr dopředu konzultovali.  
KONFERENCE A PŘEDNÁŠKY
Balkan Express 2021
V pátek a sobotu, 12. a 13. listopadu, proběhne konference s názvem "Balkan Express: Neighbors and Neighborhood in the Balkans" v budově Fakulty humanitních studií v Praze. Z Katedry ruských a východoevropských studií konferenci spolupořádá a zároveň na ní i vystoupí PhDr. František Šístek, Ph.D. Podrobný program konference naleznete zde. Více informací o konferenci najdete zde a na facebookové události. Rádi Vás uvidíme.
KARIÉRNÍ NABÍDKY A STÁŽE
Junior Finance Coordinator for Africa
Člověk v tísni vypisuje pracovní pozici s nástupem od listopadu/prosince 2021 částečně v Praze a částečně v rámci zahraniční mise. Juniorský finanční koordinátor (JFC) zajišťuje kontinuitu, poradenství a podporu finančního řízení zahraničních misí Člověka v tísni. V ústředí JFC úzce spolupracuje se služebně starším finančním koordinátorem (FC), který je kontaktní osobou pro programy z hlediska finančních, ekonomických a provozních témat. Zaujala Vás tato pracovní pozice? Pošlete svůj životopis a motivační dopis v angličtině přes tento odkaz. Potřebujete více informací? Naleznete je zde.
 
Regional Project Intern (Desk Trainee)
Člověk v tísni vypisuje placenou stážistickou pozici s nástupem od prosince 2021 v kanceláři Člověka v tísni na Praze 2. Desk trainee (DT) by měl/a být student/ka magisterského studia nebo absolvent/ka s velkou chutí učit se, který/á plánuje pracovat v humanitárním a rozvojovém sektoru. Zaujala Vás tato pracovní pozice? Pošlete svůj životopis a motivační dopis v angličtině přes tento odkaz. Potřebujete více informací? Naleznete je zde.
STUDENTSKÝ ŽIVOT
Studentská samospráva IMS
17. listopadu, na svátek studentstva, proběhne akce pod záštitou Studentské samosprávy IMS. Podrobnosti o události naleznete na facebooku. Všichni jste srdečně zváni!
Website
Facebook
Instagram
YouTube
Copyright © 2021, Institut mezinárodních studií FSV UK, All rights reserved.

Newsletter je informativním sdělením.
Odesílatelem je PR oddělení Institutu mezinárodních studií.
Chcete-li přidat sdělení do newsletteru, dodejte podklady do středeční půlnoci Kláře Smitkové na e-mail: klara.smitkova@fsv.cuni.cz.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.


This email was sent to klara.smitkova@fsv.cuni.cz
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Newsletter · Pertoldova · PRAHA 12 143 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp